Apn 6

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a koroman »

jah te se pa drugače zmeni. nekdo ki rabi take ki jih maš ti naj kupi l17 ležaje in menjajte. sej pa vsak drugi dela generalke pozimi
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
uporabnik007
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: To Jan 04, 2011 5:54 pm

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a uporabnik007 »

dolinar napisal/-a:ja pol je pa tk ka misleš de računa ne boš več nucu ;) mah nimam ga več. Drgač pa vem da je tomotos objavu ampk je blo nažalost prepozn tkrat.
kokr jaz vem stane en lezaj okoli 3€....
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Ma mrš nej gre vse nekam...
Lepo sva z očetom vse lepo uštimala, vse je lepo šlo, vsi novi semeringi, tesnila, ležaji (btw ta mašina ma navadn ležaj in ne L17 kot ste rekl.).. no vse sva dala skup, proba oče prestavt-noče. pol je neki obrnu mašino pa se zasliš kt en želez.. Odpreva pa padeta vn une dve pof*kane kroglce k sta u menjalniku.. Nevem a nisva unga zatiča al kar kol je, že nazaj dala a kva... Jao jao, zdj pa vse še enkrat... :evil: :evil:
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

Torej imaš stopničko na mašini, tam kjer gre olje notri. vidiš, ker me nisi poslušal. drugače pa mislim da je na youtubu en posnetek kako se sestavlja apn gred. evo: http://www.youtube.com/watch?v=ZAI1vCCD2OM
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a golnar »

to se nimaš kaj sekirat, vaja dela mojstra. nisi prvi ki mu ni vse v prvo ratalo ;) in tudi zdaj ko boš še enkrat odpiral boš v v pol tok časa vse narjen.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Pich napisal/-a:Torej imaš stopničko na mašini, tam kjer gre olje notri. vidiš, ker me nisi poslušal. drugače pa mislim da je na youtubu en posnetek kako se sestavlja apn gred. evo: http://www.youtube.com/watch?v=ZAI1vCCD2OM
Amm.. dva sta mi rekla, da če je stopinčka tam pri olju, da je v mašini L17 ležaj.. Ne sej sploh ni problem. Je še bolš. L17 ležajev sploh nisem kupil, sem imel samo 6203. Aja pa hvala za posnetek. :)
golnar napisal/-a:to se nimaš kaj sekirat, vaja dela mojstra. nisi prvi ki mu ni vse v prvo ratalo ;) in tudi zdaj ko boš še enkrat odpiral boš v v pol tok časa vse narjen.
hehe sej bo. čeprov sem mislu da je vse skupi težje.. no jutr še enkat pa upejmo d bo pol uredu delalo.


Aja še eno uprašanje. No ko je blo vse skupi sm probu mal gred zavrtet. Je šla dost na trdo. A je to zaradi novih ležajev?
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

Gred se mora lepo vrteti. če imaš L 17 ležaje je priporočena zračnost levo desno 6 stotink.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Pich napisal/-a:Gred se mora lepo vrteti. če imaš L 17 ležaje je priporočena zračnost levo desno 6 stotink.
a nimajo l17 ležaje stare tomos(puch) mašine (trobrzinc in podobni)?
sej apn4 ima enak blok kot apn6 in apn6s razn tiste stopničke
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

L 17 so ožji za 2 mm. samo v tem je problem, ker je zato tudi ležišče ležaja plitkejše.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Apn 6

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Pich napisal/-a:Gred se mora lepo vrteti. če imaš L 17 ležaje je priporočena zračnost levo desno 6 stotink.
Ja imam 6203 ležaj... Sam se vrti dokaj trdo?
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori