TOMOS APN MHR 70ccm LC

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Roost. napisal/-a:Izgleda obetavno ! Pohvale.
Neki bo ratelao,. :D Hvala ;)
No pa še malu update: :D ni neki velkiga, z bloki in ostalim nism še nč delo zarad zdravstvenih težav,.. sem pa našo še dve mal slabše slike od sestavlenga gištela :D Slika Slika
Za enkrat bo tko ostau,. poznej bom pa vrjetno zadi še spusto nižje in spredi skrajšo vilce da bo motor čim nižji,.. pa za noge bo treba tut bol nazaj potem prstavt,.. nek mali rezervarček bo pol še pršo in nek HM (home made) zic,. tko da bo neke vrste sprinter rato :D Drgač nosilci od mašine so tut ojačani/ zavarjeni,. tko da polet bom gištel še enkrat razdro in pobarvo :D
:)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

UPdate ;) danes sem še mal obdelau bloke tist kar je blo popravlano tako da zdej se bloki počas bližajo koncu z obdelavo :D
Zdej so tut že nagrobo speskani, moram pa še enkrat na fino obdelat še tam kjer pridejo pretočni in še kako malenkost popravit pa še enkrat speskat, pol pa mislim da sem z bloki zaklučo kar se gre obdelave,, še par slike:
Še pred peskanjem:
Slika
To so pa še slike po peskanju:
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
In pa še karter:
Slika Slika
In še en dokaz da se vidi da so bloki od tomosa :mrgreen:
Slika
Slika
to je to,.. za enkrat je zdej na gorbo obdelano, mal še popravit in pa zgori kjer pride cilinder morem ša mal poravnat celo površino,.. potem pa obelam še pretok in pa kanal za vodo :D Mam pa eno vprašanje, če mogoč gdu ve s kom bi lahko zafilo te luknice ko so nastale pri varenju ? problem je ker niso bloki iz čistga aluminija so dodane še neke primesi in se neda glih nejlepše zavarit,.. se točno vidi, ki je plošča in ki so blokie,. ( če gledam od sreine zvara,. na levostran proti plošči je res 100% var,. na desno stran od sredine vara pa so pikice,. se točno vid kje je čist alumini ki so pa bloki :roll: ),.. nejbol me to moti v notranjosti v karterju,.. ma mogoč gdo kako idejo kak bi lahko to zafilo da bi blo lepo glatko ? Zuni tko ni tak problem bom bloke vrjetno spoliro ker te speskani ko jih mal primeš pa se use gor pozna :mrgreen: in se dajo luknice lepo zakrti s poliranjem,. že pred peskanjem se ni luknic tko vidlo po peskanju so pa še bol izrazite pikice,. tko da zuni niti ni tak problem ni glih neki estetsko pa dobr ko bo mašina gor in spolirana se ne vidi,.. bol me pa moti v notranjosti,. ma gdo kakšno rešitev ka se da nrdit :?: mogoč tekoča kovina, je že delo gdu z njo kej podobnga? če je gdo delau je komentar zaželjen :D to je pa za enkrat to :D ko bo kej več pa objavim, mašina se bo pa vrjetno začela sestavlat v sredini naslednga tedna ko bobim še ves potreben materjal :D
:)
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

za takšne obdelave priporočan durafix palčke za hladno varjenje.....4€ je 45cm dolga palčka ;)


drugače pa projekt kot se zagre 8-)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

tomosjakarac napisal/-a:za takšne obdelave priporočan durafix palčke za hladno varjenje.....4€ je 45cm dolga palčka ;)


drugače pa projekt kot se zagre 8-)
Neki bom probo zrihtat da zafilam luknce,. ( bom probo kak bo šlo s tekočo kovino,.) :D & hvala ;)

Pa še en mali update,... počas se nabira materjal za sestavlanje mašine,.. večina je že kr na kupi,. par malenkosti pa treba še dokupit oz nridt :D Še par slikic:
Slika Slika
Slika Slika Slika
Zaenkrat je to to, ko bo kej več pa naložim kako sliko,.. pa še eno vprašanje mam,. ve gdu mogoč kuk je približno temperatura v kartetju/podbatnem prostoru ( med delovanjem seveda :D )?
:)
Uporabniški avatar
strajnarR
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Mar 24, 2011 10:03 pm
Kraj: Okolica NM

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a strajnarR »

Materiala kolk češ. Lepo, lepo delaš ;)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a Pata »

k karterju pomoje ne gre čez 70... res da je kompresiski prostor blizu in so termični deli topli ampak zmes ga hladi. Torej ne bom trdil ampak moje mnenje je da čez 70 stopinj ni... pomoje še manj... tudi sama logika... tiši na mrtvo en čas pa hitro razkopi cilinder bat pa boš videl da gred ni ubitačno vroča se jo da držat... torej je še manj.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

strajnarR napisal/-a:Materiala kolk češ. Lepo, lepo delaš ;)
Večina je že kr na kupu :D parstvari pa še manka,. pa tut počasa pridejo & hvala :D
Pata napisal/-a:k karterju pomoje ne gre čez 70... res da je kompresiski prostor blizu in so termični deli topli ampak zmes ga hladi. Torej ne bom trdil ampak moje mnenje je da čez 70 stopinj ni... pomoje še manj... tudi sama logika... tiši na mrtvo en čas pa hitro razkopi cilinder bat pa boš videl da gred ni ubitačno vroča se jo da držat... torej je še manj.
No ja pol bo vredi pomoje tut ni neki ekstremne temperature tam spodi,.. oz mene je predvsem zanimalo zarad blokov,. ko bom popravlo tiste luknice,.. če bo una kovina zdržala :) Pa pomoje bo moglo,. ker bloki tut ko se en čas voziš,. niso nč preveč vroči,. tko da pomoje tut notr ni pol take temperature :D Bom probo in upam da bo držalo :D in hvala z pomoč .
:)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a KVAS »

V to mašino bi se splačal nalit malo gostejše olje kot v original, ker se bojo zobniki zaradi višjih obratov hitreje vrteli, posledično pride do višje temperature zaradi trenja in pri tej temperaturi original olje rata scavnica. Z gostejšim oljem bo v mašini praviloma manjša temperatura. Pri meni se super obnese, s sklopko tudi ni nobenih problemov. Moj nasvet glede tekoče kovine je, da je ne uporabi. Imam js pa še par kolegov slabe izkušnje s tem, tudi če ni bila izpostavljena visokim temperaturam. Tiste luknjice naj te ne skrbijo.
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

KVAS napisal/-a:V to mašino bi se splačal nalit malo gostejše olje kot v original, ker se bojo zobniki zaradi višjih obratov hitreje vrteli, posledično pride do višje temperature zaradi trenja in pri tej temperaturi original olje rata scavnica. Z gostejšim oljem bo v mašini praviloma manjša temperatura. Pri meni se super obnese, s sklopko tudi ni nobenih problemov. Moj nasvet glede tekoče kovine je, da je ne uporabi. Imam js pa še par kolegov slabe izkušnje s tem, tudi če ni bila izpostavljena visokim temperaturam. Tiste luknjice naj te ne skrbijo.
O olju sm tut že študiro,. sam nevem ka bi dau notr ? Kero olje maš pa ti v svojem ? Za tekočo kovino ,. bom vido,. delo sm tko ko treba z njo po predpisih,. ( prvo sm površine tko še enkrat spesko in fino razmastiv,. bloke sm spuco 3x tam kjer sm delau s tem,.. zdej se pa se sušijo ( piše da se suši 24 ur),. tko da bom pusto še mal dle in bom vido kak se bo nrdilo, če nebom zadovoln bom pa stran zbruso,. pa z nečim drugim probo porihtat :D ( Kake slabe izkušnje si pa meu z hladnim varenjem ? :?: )
:)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ma men je zmer odpadlo, pa ni važn kje je blo, edino zdej mi na blokih že neki časa drži. Js uporabljam to olje:

http://www.google.si/search?hl=sl&q=com ... B243%3B600
Odgovori