GILARDONI 74CC SPRINTER

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

čemu služi taka vlka trobenta ?
tomos 4 life
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a denso26 »

tomosjakarac napisal/-a:Nekaj se je spet delalo na projektu. Uplinjač sem po vaših nasvetih dodelal. Dobil sem tudi užig, kateri bo deležen še nekaj sprememb, da bo šel na tomosov konus. Kupil sem tudi nov bat z enim obročkom, ki bo prav tako deležen predelave (zapolnitev sornika). Cilinder je nekje okoli 60% narejen. Bloke sem porezkal, ampak zaenkrat ni še nič posebnega za videt.
Lepo, vidim, da vložiš veliko truda in časa v predelavo. Sornika pa po moje se ti ne izplača filat, moje mnenje,kar boš pa ti naredil je pa seveda tvoja stvar. ;)
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

denso26 napisal/-a:
tomosjakarac napisal/-a:Nekaj se je spet delalo na projektu. Uplinjač sem po vaših nasvetih dodelal. Dobil sem tudi užig, kateri bo deležen še nekaj sprememb, da bo šel na tomosov konus. Kupil sem tudi nov bat z enim obročkom, ki bo prav tako deležen predelave (zapolnitev sornika). Cilinder je nekje okoli 60% narejen. Bloke sem porezkal, ampak zaenkrat ni še nič posebnega za videt.
Lepo, vidim, da vložiš veliko truda in časa v predelavo. Sornika pa po moje se ti ne izplača filat, moje mnenje,kar boš pa ti naredil je pa seveda tvoja stvar. ;)
Glede sornika še nevem....ko se bat spušča sta izpušni suport in A pretok nekaj časa povezana in bi potem zmes šibala direktno v izpuh tisti delček sekunde (short-circuit)...bom videl kako se odločim...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

Raje ne zapolni bata pri sorniku, boš pač moral prenesti malo medsebojnega križanja. Drugič pa ne smeš iti tako visoko z boosti.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ice t
zariban cilinder
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:35 pm

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a ice t »

Ni slabo ga zapolnit je pa problem s čim :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

ice t napisal/-a:Ni slabo ga zapolnit je pa problem s čim :)
Ti ga kar zapolni in imel boš lep ribežn.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a macula »

Pri rsa so ga zapolnili z nekim čudnim varjenjem strašansko dragim in nekimi čepi, sprobal usega boga, pa se je samo to obneslo. Za moje pojme, se da kaj drugega prej postorit kot se zezat s temi čepi.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če zapolniš bat, sornik ostane brez hlajenja. in kot vemo so temperature v batu precej visoke. Drugi problem je v tem, da se zrak ujet v sorniku zaradi temperature širi, posledično nastaja v sorniku pritisk, ki odriva čepe stran od sebe. Ribežn v vsakem primeru.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a macula »

Sej se ne zapolni bat, zapolni se luknja na sorniku kjer je vskočnik. Če te to skrbi narediš miniaturno luknjico ;)
Priponke
rsa-pi10.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: GILARDONI 74CC SPRINTER

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:Sej se ne zapolni bat, zapolni se luknja na sorniku kjer je vskočnik. Če te to skrbi narediš miniaturno luknjico ;)
Ja saj bat na sliki jo ima.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori