Aprillia ETX

Koliko je kaka stvar vredna?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a macula »

Naš ličar je rekel da najprej zmatiram z gobicami (schotch brite), pol on špricne eno prozorno plast nekega posebnega veziva za plastiko in barvo, brusiš nič, špricne šprickit, zbrusim ter špricne barvo.. Bom videl, sicer pa slabše kot je zdaj ne more bit ker je zlo grdo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a filius »

Hmm to z gobicami prvič slišim, postopek je pa enak kot sem sam naredil, pa se mi je lušilo, ker se plastike preveč upogibaja in poka, ker rečmo ATX ima "trde" plastike in se ne zvijajo toliko, tako da barva po opisanem postopku drži odlično... Pač kakor si rekel lepši bo, samo koliko časa :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a macula »

kako z gobicami prvič slišiš, to je klasika pri barvanju, navaden avto pobarvaš da pobrusiš, daš temeljno, temeljno pobrusiš z vodo in nevem, papirjem 1000, pol pihneš šprickit, ga pobrusiš z gobicami da ga zmatiraš (da se ne sveti več), pol pihneš barvo. Na mojem elektroniku sem tako naredil rezervar, in sem slabo pobrusil tam kjer pride pokrovček za bencin, se mi je vse odluščlo. Potem jovo na novo barvat..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a filius »

macula napisal/-a:kako z gobicami prvič slišiš, to je klasika pri barvanju, navaden avto pobarvaš da pobrusiš, daš temeljno, temeljno pobrusiš z vodo in nevem, papirjem 1000, pol pihneš šprickit, ga pobrusiš z gobicami da ga zmatiraš (da se ne sveti več), pol pihneš barvo. Na mojem elektroniku sem tako naredil rezervar, in sem slabo pobrusil tam kjer pride pokrovček za bencin, se mi je vse odluščlo. Potem jovo na novo barvat..
Hmm fotr dela s tem že akr neki cajta pa tut on neve kakšne gobive mislš, pr nas zmer klasika, brusilni papir, pa je že kr ene par avtomobilov popravu itd pa se ni nikoli lušilo itd.

Kolikor razumem so te gobive nekaj podobnega kot brusilni papir oz. imajo podobno vlogo, namen je naresti površino hrapovo da se barva čimboljše prime, vendar čimbolj fino, da ne narediš rajs ki se bi kasneje ko bo barva čes poznale. Sm prov skontu?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

filius napisal/-a:
macula napisal/-a:kako z gobicami prvič slišiš, to je klasika pri barvanju, navaden avto pobarvaš da pobrusiš, daš temeljno, temeljno pobrusiš z vodo in nevem, papirjem 1000, pol pihneš šprickit, ga pobrusiš z gobicami da ga zmatiraš (da se ne sveti več), pol pihneš barvo. Na mojem elektroniku sem tako naredil rezervar, in sem slabo pobrusil tam kjer pride pokrovček za bencin, se mi je vse odluščlo. Potem jovo na novo barvat..
Hmm fotr dela s tem že akr neki cajta pa tut on neve kakšne gobive mislš, pr nas zmer klasika, brusilni papir, pa je že kr ene par avtomobilov popravu itd pa se ni nikoli lušilo itd.

Kolikor razumem so te gobive nekaj podobnega kot brusilni papir oz. imajo podobno vlogo, namen je naresti površino hrapovo da se barva čimboljše prime, vendar čimbolj fino, da ne narediš rajs ki se bi kasneje ko bo barva čes poznale. Sm prov skontu?
tako je ... zgledajo takole http://www.z-z.si/slike/brusni%20materi ... 20flis.jpg
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja, s telimi gobicami ki jih je nalimal aljo.
Gobice so precej boljše kot papir, ker s papirjem če brusiš ne narediš dovolj enakomerno, gobica pa se prilagodi površini in pritisku. al ena taka fora je.
Če je tvoj oče kvalificiran in šolan ličar in ni slišal za tole je zelo čudno, ker to praktično uporablja vsak. Npr. obstajaja tudi brusni papir ki ima enak efekt kot če brusiš na vodni način in ti ni treba packati z vodo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

njegov oče je samouk, tko da bi mu blo mogoče fajn to pokazat :lol:
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

klemenm2 napisal/-a:njegov oče je samouk, tko da bi mu blo mogoče fajn to pokazat :lol:

Ne, da bi bil proti gobicam. Odlično opravijo svoje delo, vendar okoli je vse prašno. Poizkusil sem že s sesalcem pa preveč ropota. Za mene je še zmeraj zakon vodobrusni papir 300, 600, 1000. Se nič ne kadi pa še žejen nisi zraven
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a macula »

nene, kanoni, niste razumel. Gobice so namesto brusnega papirja, dodal pa sem da obsata judi brus papir ki nadomesti vodno brušenje =)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Aprillia ETX

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Js te gobice redno uporablam, vendar nikoli za ličarske namene. Šprickit vedno zmatiram z 1000 vodobrusnim šmerglom + voda logično..
Odgovori