biax

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Ne priporočam električnih biaxov za piljenje cilindrov...preveliki, prešvohni, prehito ga skuriš...

Sam uporabljam večji biax iz interdiskonta za grobo obdelavo, za fino obdelavo pa profesionalni biax, debeline malo več kot svinčnik, 15k RPM. Oboje je seveda prevmatsko
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: biax

Odgovor Napisal/-a pomartin »

_luke_ napisal/-a:Ne priporočam električnih biaxov za piljenje cilindrov...preveliki, prešvohni, prehito ga skuriš...

Sam uporabljam večji biax iz interdiskonta za grobo obdelavo, za fino obdelavo pa profesionalni biax, debeline malo več kot svinčnik, 15k RPM. Oboje je seveda prevmatsko
mali pnevmatski in 15k RPM... tazga še nism vidu... najbl čipšit so bli najman 30K rpm... razn če si eno 0 pozabu :P
bol star bol nor!
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

pomartin napisal/-a:
_luke_ napisal/-a:Ne priporočam električnih biaxov za piljenje cilindrov...preveliki, prešvohni, prehito ga skuriš...

Sam uporabljam večji biax iz interdiskonta za grobo obdelavo, za fino obdelavo pa profesionalni biax, debeline malo več kot svinčnik, 15k RPM. Oboje je seveda prevmatsko
mali pnevmatski in 15k RPM... tazga še nism vidu... najbl čipšit so bli najman 30K rpm... razn če si eno 0 pozabu :P
Jap, moja napaka. Hotu sm napisat da je tavelk 15kRPM, tamal pa 54kRPM :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: biax

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Kakšne pa kamne pol kaj uporabljate?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: biax

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

KVASoooO napisal/-a:Kakšne pa kamne pol kaj uporabljate?
kamni se dost hitr nucajo ... morš met taprave nastavke k so diamantnial pa železni pa majo take zobčke zavite ko sveder ...
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

aljo69 napisal/-a:
KVASoooO napisal/-a:Kakšne pa kamne pol kaj uporabljate?
kamni se dost hitr nucajo ... morš met taprave nastavke k so diamantnial pa železni pa majo take zobčke zavite ko sveder ...
Za kanale na gus cilindrih se uporabljajo navadni brusni kamenčki, ter tisti z diamantnim posipom. Tisti kot ti praviš da majo zobčke, tisto so rezkarčki. Z slednjimi lahko frezaš samo po aluminiju (kake bloke npr.), na navadnem cilindru zobke znucaš v momentu.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: biax

Odgovor Napisal/-a pomartin »

kolk hitro se znucajo je odvisno od kvalitete reskarja... sam mem enga zelo finega (dosi malih zobkov) pa mi služi še pa še..
z njim mam problem edino ko brusim aluminij, ker mi ga zapaca takoj...
bol star bol nor!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: biax

Odgovor Napisal/-a KVAS »

pomartin napisal/-a:kolk hitro se znucajo je odvisno od kvalitete reskarja... sam mem enga zelo finega (dosi malih zobkov) pa mi služi še pa še..
z njim mam problem edino ko brusim aluminij, ker mi ga zapaca takoj...
Se prav so uni kamni k so taki rozni pa v konus narjeni kr ustrezni za kanale?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: biax

Odgovor Napisal/-a golnar »

da se rezkarček ne zapaca, pomaga da obdelovanec malo naoljiš vsake tolk, magari če špricneš z wdjem in je rešeno.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: biax

Odgovor Napisal/-a pomartin »

@golnar hvala za nasvet :D
@KVAsoooO ja so dobri ja :D
bol star bol nor!
Odgovori