Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Hvala za fotografijo, vendar hočem vedet točno. Sem si na bloku označil ZMT in 1mm pred ZMT. Bom probal z stroboskopom.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ro-bi napisal/-a: Po Jul 27, 2020 9:24 pm Hvala za fotografijo, vendar hočem vedet točno. Sem si na bloku označil ZMT in 1mm pred ZMT. Bom probal z stroboskopom.
Bo treba res stroboskop
https://m.youtube.com/watch?v=VirTqhn-urc
Itak se z vrtljaji potem predvžig zmanjšuje.
Andraž Plevnjak
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Maj 22, 2020 12:50 pm

Pitbike 110cc

Odgovor Napisal/-a Andraž Plevnjak »

imam pitbike (kitajc) ko prestavim v 2-go zgubi moc in se 10m spuscam sklopko da pride v 2-go drugace crkne
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Kako nej dobim koleno s fijem 16 na flexerju, da bo sel gor dellorto sha 16/16? A morm dat to kksnmu majstru narest al se da kupt eno koleno ki se ga povrta al kaj se nardi? A se mogoce da kupt koleno s fijem 16?

Hvala za odgovore lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Če Avg 06, 2020 1:46 pm Kako nej dobim koleno s fijem 16 na flexerju, da bo sel gor dellorto sha 16/16? A morm dat to kksnmu majstru narest al se da kupt eno koleno ki se ga povrta al kaj se nardi? A se mogoce da kupt koleno s fijem 16?

Hvala za odgovore lp klemen
Najboljše da daš mojstru naredit.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

automatic_7 napisal/-a: Če Avg 06, 2020 6:20 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Če Avg 06, 2020 1:46 pm Kako nej dobim koleno s fijem 16 na flexerju, da bo sel gor dellorto sha 16/16? A morm dat to kksnmu majstru narest al se da kupt eno koleno ki se ga povrta al kaj se nardi? A se mogoce da kupt koleno s fijem 16?

Hvala za odgovore lp klemen
Najboljše da daš mojstru naredit.
Kaj pa ce dam notr 15/15 ker loh kupis koleno? A kdo ve a je pr 44mm 65cc kitu obvezna 16/16 al tut 15/15 zadostuje? Ker lih za 16 nemors kupit kolena z fijem 16, loh kupis 15 pa nastavek da gor pase sam pol je itak dzabe. A recimo dellorto phbg 19 je pa overkill? Ker baje se ga da bols nastavit... in isto lahko kupis koleno. Kaksne so razlike v performasu med temi tremi fergi? Hvala za odgovore

Lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Breznik Jr. napisal/-a: Pe Avg 07, 2020 9:05 am
automatic_7 napisal/-a: Če Avg 06, 2020 6:20 pm
Breznik Jr. napisal/-a: Če Avg 06, 2020 1:46 pm Kako nej dobim koleno s fijem 16 na flexerju, da bo sel gor dellorto sha 16/16? A morm dat to kksnmu majstru narest al se da kupt eno koleno ki se ga povrta al kaj se nardi? A se mogoce da kupt koleno s fijem 16?

Hvala za odgovore lp klemen
Najboljše da daš mojstru naredit.
Kaj pa ce dam notr 15/15 ker loh kupis koleno? A kdo ve a je pr 44mm 65cc kitu obvezna 16/16 al tut 15/15 zadostuje? Ker lih za 16 nemors kupit kolena z fijem 16, loh kupis 15 pa nastavek da gor pase sam pol je itak dzabe. A recimo dellorto phbg 19 je pa overkill? Ker baje se ga da bols nastavit... in isto lahko kupis koleno. Kaksne so razlike v performasu med temi tremi fergi? Hvala za odgovore

Lp klemen
15/15 ima kolega na kitu 65cc in deluje odlično.
a3-ml
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 21, 2020 8:40 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a3-ml »

Dečki, nekaj vprašanj imam.

Namreč imam enga A3-ML, ki mrzu nikakor nima nobene moči.

Agregat je bil nedavno obnovljen (bat, prvo brušenje 38.5, obroški, nova glava, lezaji, tesnila). Pod glavo imam trenutno še tesnilo (vem da so načeloma brez, ampak mam občutek da brez slabo tesni). Gor je tudi nameščena novejša 12V elektrika z brezplatnskim vzigom. Nastavljen bi načeloma mogu bit ok (2mm pred ZMT)

No, ko motor zalaufam, je stvar praktično brez moči prvih nekaj 100m ali par minut. Ko se ogreje, pa vleče ok, kot se pač spodobi za takšen motor.

Poskuso sn se poigrat z frgazerjem; z povečanjem dize iz 51 na 58 na original SHA12/14 frgazerju je bilo malenkost bolje (prej z 51 praktično nisi mogu pognat, dokler ni bil vroč). Frgazer je tut brez airboxa, samo original filter, kar predvidevam da ima tudi kakšno vezo z samo mešanco. Poskuso sem se poigrat tudi z SHA14/14 repliko, tam sem prišel do nekje istega rezultata z 62 dizo.

Torej, kje se lotevat problem? Še večjo dizo? Mogoče kakšen feler z vzigom (stroboskop sicer kaže stabilno iskro) ali kaj tretjega (slaba kompresija pri mrzlem, slaba toleranca brušenja in/ali bata, napačna toplota svečke?). Sem malo brez izdej, kje se lotevat problema.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5237
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

a3-ml napisal/-a: Pe Avg 07, 2020 9:19 pm Dečki, nekaj vprašanj imam.

Namreč imam enga A3-ML, ki mrzu nikakor nima nobene moči.

Agregat je bil nedavno obnovljen (bat, prvo brušenje 38.5, obroški, nova glava, lezaji, tesnila). Pod glavo imam trenutno še tesnilo (vem da so načeloma brez, ampak mam občutek da brez slabo tesni). Gor je tudi nameščena novejša 12V elektrika z brezplatnskim vzigom. Nastavljen bi načeloma mogu bit ok (2mm pred ZMT)

No, ko motor zalaufam, je stvar praktično brez moči prvih nekaj 100m ali par minut. Ko se ogreje, pa vleče ok, kot se pač spodobi za takšen motor.

Poskuso sn se poigrat z frgazerjem; z povečanjem dize iz 51 na 58 na original SHA12/14 frgazerju je bilo malenkost bolje (prej z 51 praktično nisi mogu pognat, dokler ni bil vroč). Frgazer je tut brez airboxa, samo original filter, kar predvidevam da ima tudi kakšno vezo z samo mešanco. Poskuso sem se poigrat tudi z SHA14/14 repliko, tam sem prišel do nekje istega rezultata z 62 dizo.

Torej, kje se lotevat problem? Še večjo dizo? Mogoče kakšen feler z vzigom (stroboskop sicer kaže stabilno iskro) ali kaj tretjega (slaba kompresija pri mrzlem, slaba toleranca brušenja in/ali bata, napačna toplota svečke?). Sem malo brez izdej, kje se lotevat problema.
Zrihtaj airbox pa bo
ali pač večjo dizo, dej npr dizo 62 v SHA 14/12
a3-ml
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 21, 2020 8:40 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a a3-ml »

automatic_7 napisal/-a: Pe Avg 07, 2020 9:35 pm
a3-ml napisal/-a: Pe Avg 07, 2020 9:19 pm Dečki, nekaj vprašanj imam.

Namreč imam enga A3-ML, ki mrzu nikakor nima nobene moči.

Agregat je bil nedavno obnovljen (bat, prvo brušenje 38.5, obroški, nova glava, lezaji, tesnila). Pod glavo imam trenutno še tesnilo (vem da so načeloma brez, ampak mam občutek da brez slabo tesni). Gor je tudi nameščena novejša 12V elektrika z brezplatnskim vzigom. Nastavljen bi načeloma mogu bit ok (2mm pred ZMT)

No, ko motor zalaufam, je stvar praktično brez moči prvih nekaj 100m ali par minut. Ko se ogreje, pa vleče ok, kot se pač spodobi za takšen motor.

Poskuso sn se poigrat z frgazerjem; z povečanjem dize iz 51 na 58 na original SHA12/14 frgazerju je bilo malenkost bolje (prej z 51 praktično nisi mogu pognat, dokler ni bil vroč). Frgazer je tut brez airboxa, samo original filter, kar predvidevam da ima tudi kakšno vezo z samo mešanco. Poskuso sem se poigrat tudi z SHA14/14 repliko, tam sem prišel do nekje istega rezultata z 62 dizo.

Torej, kje se lotevat problem? Še večjo dizo? Mogoče kakšen feler z vzigom (stroboskop sicer kaže stabilno iskro) ali kaj tretjega (slaba kompresija pri mrzlem, slaba toleranca brušenja in/ali bata, napačna toplota svečke?). Sem malo brez izdej, kje se lotevat problema.
Zrihtaj airbox pa bo
ali pač večjo dizo, dej npr dizo 62 v SHA 14/12
Aha, torej meniš, da bi mogoče lahko bilo samo premalo bencina? Airboxa nimam, ker je motor prišel brez njega, samo filter na frgazerju. Hvala za nasvet, preizusim z to kombinacijo in poročam!
Odgovori