Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

joško125 napisal/-a:Jaz imam probleme s prestavljanjem pri Tomos Apn 6. Med prvimi tremi prestavami se zatika ko prestavljam (ko dam v četrto ali peto se skoraj nič ne zatika).
Jaz sem motor že razstavil in videl, da zatič prestav v vpretičnem trnu ni fiksen, un majhen štift kateri je zabit notri, da skupaj drži je padel ven, in ko sem jaz končno imel čas in razdrl je imel zatič prestav res veliko lufta.
Jaz sem pretični trn in zatič prestav zamenjal, ampak sedaj ni dosti bolje ko prestavljam.
Ima kdo kakšno idejo zakaj je temu tako?
Lp
ni vredu podloženo saj pr men je blo tko
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
bing18
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: To Dec 04, 2012 8:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bing18 »

Pred kratkim sem na atxu zamenjal stare ferode z novimi, ki pa grozno cvilijo kar je zelo motece. Zanima me ali imate kaksen predlog kako bi lahko to odpravil.
Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Probaj z brake cleanerjem prešpricat.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Živjo. Jst mam pa na flexerju en problem. Ko naredim prib. 100m vožnje mi moped zamori. Diza je prave velikosti ker je že prej z njo deloval zelo dobro. Uplinjač je očiščen in pa zračni filter tudi.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

blazzy napisal/-a:Živjo. Jst mam pa na flexerju en problem. Ko naredim prib. 100m vožnje mi moped zamori. Diza je prave velikosti ker je že prej z njo deloval zelo dobro. Uplinjač je očiščen in pa zračni filter tudi.
to da je prej deloval dobro z njo ni nobeno merilo ... indikator je barva svečke ... in nastavitve motorja se lahko spremenijo glede na temparature in vlago v zraku, nadmorsko višino ...
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

aljo69 napisal/-a:
blazzy napisal/-a:Živjo. Jst mam pa na flexerju en problem. Ko naredim prib. 100m vožnje mi moped zamori. Diza je prave velikosti ker je že prej z njo deloval zelo dobro. Uplinjač je očiščen in pa zračni filter tudi.
to da je prej deloval dobro z njo ni nobeno merilo ... indikator je barva svečke ... in nastavitve motorja se lahko spremenijo glede na temparature in vlago v zraku, nadmorsko višino ...
za org. flexerja tole s svečo nebo res. pr men je blo skoz normalno pol pa svečka kr naenkrat bela rata. uredu je blo z 65 dizo da se je prou poštrihala ampak seveda je zalival. čez en cajt se je spet kontra pofarbala . tko da če je org. 51 dizo notr če maš pa avspuh drug pa dej 53 seveda če je filtr org.
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Ponavadi očistite samo dize po vplinjaču in je že "spucan". Daj poglej še pipico v rezervarju da ni zabasana okrog in okrog oz se probaj peljat z rezervo.
potem poglej še tisti filter oz okroglo mrežico v vplinjaču kamor natakneš cevko za bencin. Skoraj zagotovo ti zmanjka goriva v vplinjaču.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a drandraz »

lp eno vprašanje men pa na avtomatiku zdej ko je zunaj bolj vroče po nekem času motor ugasne(morda se pregreje) in potem ga ne morem več vžgat dokler se ne ohladi cca 5min. a to lahko kako rešim. lansko poletje sem imel podobno težavo ampak ko sem zamenjalč kondenzator je bilo ok zdaj pa spet dvomim da bi spet biu kondenzator.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

drandraz napisal/-a:lp eno vprašanje men pa na avtomatiku zdej ko je zunaj bolj vroče po nekem času motor ugasne(morda se pregreje) in potem ga ne morem več vžgat dokler se ne ohladi cca 5min. a to lahko kako rešim. lansko poletje sem imel podobno težavo ampak ko sem zamenjalč kondenzator je bilo ok zdaj pa spet dvomim da bi spet biu kondenzator.
100% vžigalna tuljava ( cinšpula)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

kaj bi blo lahko narobe da pri BT hidravliki da ne prime? včasih prime na polno in je ročka trda včasih je pa čisto mehka in ne prime nič.. prezračena je bila že 2x.. sem pa opazil da malo pušča tam pri ročki kjer je batek, je možno da sta tisti 2 dihtungi zanič pa to dela?

pa še za apn6 original me zanima se pelješ do konca gas pa kar zamori in crkne. prec k spet vžgeš se čist lepo pela..pa topla ne vžge na kurbl samo mrzla.. kaj bi blo pa tle lhk? :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori