Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Wilf napisal/-a:pismo mašina je nanou ukp lih zato me matra
predn sem semeringe dau not sm 2 x potegun z vodnmu šmirglam 1000 da ga neb kej zapel.
uglavnem semeringi so se lepo usedl notr. občutk mam kukr da mi nekej bremza mašino samo če magnet zavrtim se lepo obrne oz. ga nč ne jebe . fergi so bli nastauleni pa še enkrat sm probou pa pogledu use pa bi moglo bit pa ni nč.
cilindri en org. en 14-m komplet setup pa ta 42 popravleni kanali. glave sm probou 2 različne na 42 k ste ble za to narjene.
LP
Jaz sem imel popolnoma enak problem, 3 ferge,3 vžige menjal, na novo sestavljana mašina pa ni bilo moči, in pa tudi laufal je lepo, no pol pa sem slučajno dal gor orginal izpuh odprt in zadeva je začela it, cobro sem pa imel zabasano tam pred dušilcem, ampak ravno toliko je še bila luknja da je lepo laufal na mestu.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Avspuh nevrjamem da je zabasan. Predn sm sestavu nanou je šu tko k more s temu avspuham. Pol sm ga pa nanou špricnu pa požgau saje tko da pomoje nebo to
lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ko sm biv še mali sm dobu avtomatika a3m na pedale še z sedežem motovi. js dam nov cilinder gor ker je biv zariban pa ni šov motor nikamor ker ga je dušil, čez čas seveda kot mulc razf*ukam cev motor u prafaktorje in ga dam na odpad.pred prbližno pov leta pa dam avspuh od tega motorja (avspuh se še obdržu) na enga drugega avtomatika in ni šov nikamor ker ga je dušilo. ko sm se spovnu ka sm js naredu zarad enga avspuha sm dobu kr sovzne oči :( še zdej ko se spovnem se mi zasovzijo oči.


tk da poglej če je avspuh preden kej druga delaš.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

sigurno ni avspuh pihnem lahk lepo skoz. pa tud laufou je prej tko k more odkar sm pa mašino nanou ukp dau pa ni več to to
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Hja, pol pa še enkrat narazen in poglej kaj je narobe.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

Bral sem knjigo o Bizjanovem Frančku. In zanima me ali je kot odprtja npr. 130' merjen tako da se kanal odpre šele ko gred naredi 130 stopinj, ali je od celega zasuka gredi kanal odprt 130'?
In še zanima me ali je 0' v ZMT ali SMT?
Lp.
Gas pa dovga luč!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

johnny95 napisal/-a:Bral sem knjigo o Bizjanovem Frančku. In zanima me ali je kot odprtja npr. 130' merjen tako da se kanal odpre šele ko gred naredi 130 stopinj, ali je od celega zasuka gredi kanal odprt 130'?
In še zanima me ali je 0' v ZMT ali SMT?
Lp.
V trenutku, ko se kanal odpre daš kotomer na ničlo, nato vrtiš gred toliko časa, da ga spet zapre. Odčitaš na kotomeru in dobiš kot odprtja kanala.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

johnny95 napisal/-a:Bral sem knjigo o Bizjanovem Frančku. In zanima me ali je kot odprtja npr. 130' merjen tako da se kanal odpre šele ko gred naredi 130 stopinj, ali je od celega zasuka gredi kanal odprt 130'?
In še zanima me ali je 0' v ZMT ali SMT?
Lp.
to je kot odprtja kanala. seprau od takrat ko se kanal začne odpirati do takrat ko se zapre.
seprau ko se začne odpirati je še 0° ko pa se zapre je pa u tvojem primeru 130°
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

Najlepša hvala.
Pa še eno vprašanje glede piljenja. Zanima me kako si začrtate do kam morate zreskat kanal?
Gas pa dovga luč!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Še enkrat o mejenju kotov. Ker je odpiranje in zapiranje kanalov v vseh primerih ( razen sesanja pri roto disku ) simetrično. To se pravi,da se kanal enako dolgo odpira kot zapira, zato nam za merjenje ni treba vedeti zgornje in spodnje mrtve točke.
V takem primeru merimo poenostavljeno od odprtja do zaprtja kanala.
Postopek pa je že opisan zgoraj.
Lp.
Odgovori