E90 zaliva

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a golnar »

razkopli fergazer na prafaktorje, vse preglej, spucaj in sestavi nazaj.
verjetno je plovec zaštekal na najnižjem nivoju, ali pa se je "pumpica" zaskočila in ga tišči dol, drugega potem skoraj nemore bit če laufa ko zapreš bencin.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a arkas »

zdaj je že blizo malenkost sm zakriviv plovček tako da prej zapira. Ampak je še vseeno bolše ko zaprem bencin takrat zadeva pop!zd!. Naj mi prosim še nekdo razloži kaj pomeni dvignjena in kaj spuščena igla?
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a arkas »

Ne vem nikakor ne morem spravt skup enostavno karkoli naredim je bencina preveč. S tem se praktično zafrkavam že cele 3 dni potiskam moped v breg in ni učinka. Tist ventilček tut zapira. Je mogoče ferg prevelik ko je 22? Mogoče kaj z batom ko je minimalno zaobljeno skrajšan na zgornji strani? Enostavno ne vem več.
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a pomartin »

probi z drugim fergom.
do 24 bi moglo delat vredu.
bol star bol nor!
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a PVL »

Če ti poka motor sta možni 2 težavi,užig ali uplinjač z prerevno zmesjo(v tvojem primeru užig!). Če imaš platinski štrom poizkusi še z elektronskim,predvžig za e90 je ok 1-1,5mm kot si napisal. Če ti laufa ko zapreš bencin rabi uplinjač več zraka,torej prevelika diza ali prezaprt filter ali težave s plovcem. Povej kok točno je bat krajšan v mm.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a arkas »

PVL napisal/-a:Če ti poka motor sta možni 2 težavi,užig ali uplinjač z prerevno zmesjo(v tvojem primeru užig!). Če imaš platinski štrom poizkusi še z elektronskim,predvžig za e90 je ok 1-1,5mm kot si napisal. Če ti laufa ko zapreš bencin rabi uplinjač več zraka,torej prevelika diza ali prezaprt filter ali težave s plovcem. Povej kok točno je bat krajšan v mm.
Ne vem točno približno na oko po spominu 2mm je krajšan oz. zaobljen ( je to lunca?). Filter sem zdaj popravil imam 4 plasti najlonk (nogavica preložena na pol) tako da zraka ima več kot dovolj. Plovec sem zamenjal katerega sem vzel iz bing 18 prej pa sem jih preizkusil z poceni testom pri katerem sem v posodo naliv vodo in pogledal če plavajo. Oba plavata:). Po 85 poizkusu mogoče bo pa le vžgal rezultat enak sveča mokra od bencina ne zamaščena. Tisti šrafek kakorkoli sučem enako, iglo kakorkoli nastavim enako oz. razlike so premale. Z štromom pa mislim da ni nič narobe ker je ful lepa iskra pred vžig pa približno 1,3mm pred zmt sicer je na platine elektronskega pa žal nimam.
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a janim8 »

stari e90 kot ponavadi ista figa ;)
tele uplinjači bing sploh 18,20,22,skoraj enaki po obliki,zares radi zajebavajo. trmasti so za naštelat ko hudič
sam jih nikol nism marou,in vedno je biu kriu plouček kot tut mislm da je pri tem kokr opisujš simptome delovanja,kaj pa če drugače pustiš odprt bencin a kje prteče vn iz ferga ? kot da nebi plouček zapru pa bi nekje vn udarlo - spusti benz vn
ko boš zamenou ferg bo motor delou ker praviš da ko je benz zaprt motor nori ;)
ps: daj mu gor original filter,15 SLC in E90 so meli ENAKE filtre in men dobr dela z original. če nimaš original gumice se zajebavej pa naredi nekej podobnega da spelješ povezavo med fergom in airboxom :)
off: kakšen izpuh pa imaš gor ?
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a dolinar »

sj je od mene 21ko kupu :)
Janim8 počivaj v miru.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: E90 zaliva

Odgovor Napisal/-a arkas »

janim8 napisal/-a:stari e90 kot ponavadi ista figa ;)
tele uplinjači bing sploh 18,20,22,skoraj enaki po obliki,zares radi zajebavajo. trmasti so za naštelat ko hudič
sam jih nikol nism marou,in vedno je biu kriu plouček kot tut mislm da je pri tem kokr opisujš simptome delovanja,kaj pa če drugače pustiš odprt bencin a kje prteče vn iz ferga ? kot da nebi plouček zapru pa bi nekje vn udarlo - spusti benz vn
ko boš zamenou ferg bo motor delou ker praviš da ko je benz zaprt motor nori ;)
ps: daj mu gor original filter,15 SLC in E90 so meli ENAKE filtre in men dobr dela z original. če nimaš original gumice se zajebavej pa naredi nekej podobnega da spelješ povezavo med fergom in airboxom :)
off: kakšen izpuh pa imaš gor ?
Ja zdaj bom nabavo nov uplinjač tako da upam da bo potem boljše oz. ok. Sicer bencin zapre tako da ven iz njega ne teče. Mogoče ne zapre na pravem nivoju ali pa ne vem. Poizkusim z novim upam da bo ta delujoč da me ne bo zmedlo če ne je pa problem nekje drugje v kar dvomim.
Kot si napisal nimam gume da bi povezal uplinjač z filtrom, saj od bing 18 ne paše. Naj bo zaenkrat tako potem, ko ga spravim v enkrat pogon pa s5 dobim veselje pa bom porihtal še take stvari.
Če sem iskren še nisem nikoli vozil e90 pa nisem star 15 let, zato sem biv navdušen ko se je malo zavrtev. Pač ni jih VEČ na našem koncu in tudi začetniki se ne ukvarjajo več tako z mopedi kot smo se mi zato mogoče nisem najbolj merilo za moč e90. Sem pa latnik 15SLC kar je že tudi malo bolj kot APN.
Izpuh pa sem kupil od @PVL predelanega lipnika. Sej bi dal izpuh od 15SLC je pa pametnjakovič od katerega sem ga dobil odrezal izpuh nekaj krajšal ker je pač slišal da se tako bolj zvrti in ga je uničil. Škoda.
LP
Odgovori