problem pri CTX-U

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a DeV »

Hejla. Mam en problem pri CTX-U.. Namreč zamenjal sem semeringe na vilicah, vendar ko sem zmontiral sprednjo feltno nazaj, se mi je feltna pomaknla preveč v levo stran in nevem kako jo lahko popravim, da bo feltna na sredini spet... sm poskuso vse možno načine, vendar mi ni in ni uspelo.. je možno, da s tem ko sem zamenjo semeringe in dolil olje v vilice niso več vilice enake dolžine in zaradi tega je sprednje kolo usmerjeno v levo stran? prilagam va še sliko, da boste sami videli moj problem.... upam, da je kdo že imel podoben primer in mi bo znal pomagat :)

http://www.shrani.si/f/2E/xo/11lIOHhV/foto327.jpg
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a DeV »

Slika
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a DeV »

nihče mi nebo vedo pomagat? :?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a Pich »

Narobe si zložil vilice.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a DeV »

Pich napisal/-a:Narobe si zložil vilice.
hmm po vsej verjetnosti res toda, nevem kako bi se sploh drugače dale zložit skup nazaj... na kaj moram biti pozoren oz. kaj moram še posebej paziti ko jih sestavljam skup?
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a pomartin »

če bi jih narobe zložil in bi posledično prišel en krak višje od drugega potem nebi mogel dati akse skozi...
predlagam da snameš kolo dol, daš akso skozi vilce in pogledaš če je vodoravna. Če je, potem išči probleme v ležajih v kolesu, drugače pa so krive vilce.
bol star bol nor!
DeV
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: To Maj 03, 2011 5:25 pm
Kraj: Prekmurje

Re: problem pri CTX-U

Odgovor Napisal/-a DeV »

pomartin napisal/-a:če bi jih narobe zložil in bi posledično prišel en krak višje od drugega potem nebi mogel dati akse skozi...
predlagam da snameš kolo dol, daš akso skozi vilce in pogledaš če je vodoravna. Če je, potem išči probleme v ležajih v kolesu, drugače pa so krive vilce.
prav možno je, da je mogoče aksa malo neravna, vse drugo bi reko, da more bit ok.. ker mislim, da so vilice dobro sestavljene, ležaji v kolesu pa so ziher ok, ker preden sem vilice razšraufal je bilo vse ok.. no v bistvu pa tut sam upam, da je res samo aksa zvita, ker je pri tem še najmanj dela :D
Odgovori