Flexer okvara

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
mopedist46
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jun 23, 2011 8:03 am

Flexer okvara

Odgovor Napisal/-a mopedist46 »

Zdravo!
Včeraj sm razdru motor, dol sm vzeu magnet in vse sestavil nazaj. Ampak, ko sem prižgal motor se je kurbl vrteu skupaj z motorjem, pač vrteu bi se če nebi bilo tačke. Potem sem ga še enkrat pržgou je šlo pa samo u prazno, kot bi bil v leru in sm kurbl butnu z nogo notr proti mašini in je spet dau u prestavo in spet kurbl zavrtu. Zdej mi pa res ni jasn kaj bi lah blo? K prej je motor normalno deloval. Pol sm ugotovu, da je tm na uni osovinci od magneta ena luknca k gre kajlca not, ampak je ni več notr, a je to kej povezave, al je kuplenga al kaj?
Lp
Uporabniški avatar
Koral65
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Jul 29, 2010 10:22 pm
Kraj: Tacen (Ljubljana)

Re: Flexer okvara

Odgovor Napisal/-a Koral65 »

ja ena bunkica je notr (štift) v gredi in magnet se more tam zataknit cene se samo magnet vrti gred pa ne...
Žakl s.p.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Flexer okvara

Odgovor Napisal/-a koroman »

mopedist46 napisal/-a:Zdravo!
Včeraj sm razdru motor, dol sm vzeu magnet in vse sestavil nazaj. Ampak, ko sem prižgal motor se je kurbl vrteu skupaj z motorjem, pač vrteu bi se če nebi bilo tačke. Potem sem ga še enkrat pržgou je šlo pa samo u prazno, kot bi bil v leru in sm kurbl butnu z nogo notr proti mašini in je spet dau u prestavo in spet kurbl zavrtu. Zdej mi pa res ni jasn kaj bi lah blo? K prej je motor normalno deloval. Pol sm ugotovu, da je tm na uni osovinci od magneta ena luknca k gre kajlca not, ampak je ni več notr, a je to kej povezave, al je kuplenga al kaj?
Lp
probaj še enkrat razdret mašino najverjetneje si pozabo kako podložko. ker drugače one gredi z kurblom nebi mogo not potisnit. štiftek na gredi je samo za orientacijo. ko zategneš zagrabi konus in štiftek več nima veze
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori