portmap-tema

Odgovori
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Prosil bi za pameten nasvet za piljenje.

Cilinder Minarelli P4, ALU rebra, Gus puša fi38.8.

Prodal mi ga je en od uporabnikov foruma. V cilindru vidim potencjal, ker ima dovolj mesa, hlajenje je dobro.

Zaenkrat je cilinder speskan, luknje za stojne vijaki so porezkane tako da pašejo na tomos bloke. Cilinder sem iz višine 69mm spustil na 67mm (rezkano spodaj). Pretočni bodo prilagojeni blokom. Za vsis bom zrezkal ploščico ter vložek ki bo privarjen na ploščico. Ta bo komplet zamašil vsisni kanal ker imam narejeno sesanje preko v-force lamel na bloke. Kupil sem Rito race glavno gred, HPI brezplatinski vžig.

Bat sem kupil GOL monoring fi39 (https://www.frcomoto.si/si/bati-gol-pis ... stoni.html). Torej najprej piljenje nato 0.2mm pohonat na toleranco. Torej zaenkrat še nevem kako bo bat zgledal v cilindru ker ne gre noter :D


Trenutno zgleda takole (od zgornjega roba cilindra):

Višina cilindra 67mm

IZPUH : 27mm -> 43mm, širina cca 25mm, na izhodu cilindra fi29mm
PRETOČNI : 34mm -> 43,5mm, širina cca 20mm
VSISNI KANAL BO ZABLENDIRAN (BERI, lamelni vsis na blokih)

Rad bi cilinder ki bi delal na srednjem in visokem območju, ampak nebi pa rad da ga razkolje na pol.

Rabim nasvet...kako spilit kanale, kakšen karburator, kakšen avspuh nej nardim, kakšno kompresijo...

Hvala vnaprej za vse koristne nasvete.
Priponke
20170904_213944.jpg
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živjo. Pred kratkim sem pilil izpušni kanal na lamotu na 182.2°(24.5mm od TDC do ZRK) in danes sem po daljšem krogu ugotovil, da je vse kvečjemu še slabše, npr. : Kjer sem prej vozil v drugi zdaj ribam v prvi. Pretokov nisem tikal. Sem pa edino spoliral vsis in odstranil lunkerje od litja. Kaj bi blo :|?
Hvala za odgovore.
Lp. Matej
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Berty »

Glede izpušnega nevem kako si zadel stopinje, vendar vsisnega pa vedno raje pustim samo grobo brušenega zaradi boljše atomizacije mešanice in zraka in bolj enakomernega izgorevanja. Na APN cilindru sem imel 25mm od TDC do ZRK in je delal na original auspuh super, ni pa imel dosti moči tja do 3000 obr/min, zato sem moral bolj z nižjo tiščati v klance. :?
APN4M 83'
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Berty napisal/-a:Glede izpušnega nevem kako si zadel stopinje, vendar vsisnega pa vedno raje pustim samo grobo brušenega zaradi boljše atomizacije mešanice in zraka in bolj enakomernega izgorevanja. Na APN cilindru sem imel 25mm od TDC do ZRK in je delal na original auspuh super, ni pa imel dosti moči tja do 3000 obr/min, zato sem moral bolj z nižjo tiščati v klance. :?
Ja... Sam bi se dalo to kaj rešit, glede na to, da gre zdaj slabše ko prej?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a franc »

Kar je je, lahko ga "sfriziraš do konca" (ker zdaj "rabi" višje obrate) . Verjetno bi za silo pomagalo nižanje glave (ker je "dvignjen" izpuh) . Za kaj več pa rabiš kakšnega strokovnjaka, ki ve kaj se s tem kar imaš še da narediti.
lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja ali to ali pa izdelati auspuh primeren za ta kot. Nekaj se verjetno da narediti, tako da bo šel bolje kot prej. :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Pich »

Zamenjati izpuh, optimizirati blowdown, znižati glavo, poskrbeti za pravilen izgorevalni prostor in dobro nastaviti uplinjač. To je že kar konkreten kot odprtja, zato se pozna vsaka nepravilnost oz. neusklajenost.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Bi mogu narest manjšega ja... Ja nč, kar je, je... Zdej je treba do kraja. Se pravi pretoke,izpuh,vplinjač
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Pich »

Mr.slc napisal/-a:Bi mogu narest manjšega ja... Ja nč, kar je, je... Zdej je treba do kraja. Se pravi pretoke,izpuh,vplinjač
In glavo. Vse v kompletu, sicer ne bo pozitivnih rezultatov.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: portmap-tema

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Sam... Nebi blo bolše, da pustim zdaj izpuh na miru, ker je že tako al tako visok. Popravte me če sm napisu narobe. Aja, pa kaj nima tudi junior podobnega izpuha(24.5mm)?
Odgovori