Nastavitev upinjača

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
userx
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 9:12 am

Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a userx »

Pozdravljeni,
vedmo me je to zanimalo ampak zdaj ko imam resne tezave bom pa vprašal tukaj in upam da bi mo kdo lahko pomagal.
Vglavnem na motorju sem imel originalec kit bat ter cilinder 50ccm in to je letelo. Zdaj po 2h letih sen zamenjal z nadomestnim kitom clinder in bat 50ccm in mašina ne gre nikamor. :cry: Sčistil sem avspuh, pregledal 5x če sem vso eletriko povezal prav in še vedno ne gre nikamor. 1rva brzina v klanec komaj da gre(treba pomagat z nogami). Kat nisem še probal je namestiti upinjaš(razmerje med gorivom in zrakom). Ali mi lahko kdo svetuje,pomaga kako naj namestim pravilno upinjač, kao vem kdaj je pravilno razmerje? :?:
Hvala,
lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Namestitev upinjača

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Vplinjač namestiš z dvema vijakoma (krivino) ali pa z enim (na krivino).
In če ga nisi namestil, potem ne more it nikamor :twisted:
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Namestitev upinjača

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Eno je NASTAVITEV, drugo je NAMESTITEV..... :roll:
userx
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 9:12 am

Re: Namestitev upinjača

Odgovor Napisal/-a userx »

za nastavitev sprašujem :)
userx
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 9:12 am

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a userx »

jao ja, prou noben, prou noben ne zna povedati kako se NASTAVI upinjač. Usi neki pametni kako znajo šraufat in podirat ma kdr prašaš neko bol konkretno uprašanje je tma pole. Provu že na Faceboku v eni skupini k se "zastopejno" na motorje, provu na enem drugem forumu, provu tle povsod je tma.

Najlepša za odgovor.
Lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

userx napisal/-a:jao ja, prou noben, prou noben ne zna povedati kako se NASTAVI upinjač. Usi neki pametni kako znajo šraufat in podirat ma kdr prašaš neko bol konkretno uprašanje je tma pole. Provu že na Faceboku v eni skupini k se "zastopejno" na motorje, provu na enem drugem forumu, provu tle povsod je tma.

Najlepša za odgovor.
Lp
pomaga če poveš za kater motor se gre in kater vplinjač :) SHA na avtomatikih naprimer imajo zgolj glavno dizo/filter ... PHBG in ostali imajo še šraufek za zrak, stranske dize in podobno ... treba se je zjasnt za katero zadevo gre .... sicer pa načeloma moreš zagotovit da uplinjač tesni, da so dihtunge dobre, da nikjer ne vleče fouš luft ... da je filter zraka čist in nato prilagajaš z glavnim dizam dokler nima motor kavno rjave svečke in ne trokira ali duši v visokih obratih .. ter na koncu še če ima iglo oz vijak za zrak se še tisto prilagaja da motor normalno pride do visokih obratov brez trokiranja/zalivanja.

en primer kavne svečke (malo masntne od olja ker se je takrat ulaufalo nov cilinder)
Fotografija0331.jpg
userx
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 9:12 am

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a userx »

Gre se za motor AM6, kak upinjč je gore nevem ker za ga sneti dol je cel potek+ ce ga snamem morm zamenjat tesnilce med upinjacem in motorjem (po manual-u od tega motorja bi mogu jmat Dell´Orto PHBN 16). Upinjač ima dva šraufa(enga za zrak, druzga za bencin). Svecko sm odstranu, meni se zdi da je uredi, lahko lih malnkost presuha(ampak tudi ce je uredi motor se vedno ne gre tako kot ima za iti.

Slika
ce se vidi sploh kaj
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

a ni vplinjač na gumjastrm kolenu, ni treba komplet lamelnega in kolena dol pobirat?
Drugače pa jst bi probal večjo dizo
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

automatic_7 napisal/-a:a ni vplinjač na gumjastrm kolenu, ni treba komplet lamelnega in kolena dol pobirat?
Drugače pa jst bi probal večjo dizo
meni se tudi zdi da je malo svetla oz je ravno sonce posijalo ? slikaj v senci in če slikaš z telefonom prtisn na svečko da izostri malo sliko in slikaj še enkrat
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Nastavitev upinjača

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

drugače pa userx, na forumu imamo tudi tehnični arhiv s precej nasveti, pa povej mi če si to temo prebral :?:
viewtopic.php?f=57&t=4248 (sicer je za phbg, ampak velja za tvoj vplinjač enako)
Odgovori