Flexer 2010, blokade

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a koroman »

bizzy napisal/-a:Tako je, cilinder ne gre dol.
Zagrej blok z fenom, brenerjem ...
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a A5f »

jaz sem enkrat imel primer ko je na glavni gredi pri flexerju uničilo ležaj itak je bilo potrebno podreti celo mašino. ampak so bili stojni vijaki tako močno prirustani v cilinder da ni bilo druge kot rebra potolčit in porezat vijake centimeter od bloka. Lastniku sem že prej povedal naj se ne sekira za cilinder da mu podarim drugega... ko sem imel cilinder na mizi sem poskusil za hec izbiti en stojni vijak in ga nisem prestavil niti za milimeter, kot bi bil zavarjen not.
bizzy
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 4:23 pm

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a bizzy »

koroman napisal/-a:
bizzy napisal/-a:Tako je, cilinder ne gre dol.
Zagrej blok z fenom, brenerjem ...
Brenerja nimam na razpolago, bom pa probal s fenom.

A5f napisal/-a:jaz sem enkrat imel primer ko je na glavni gredi pri flexerju uničilo ležaj itak je bilo potrebno podreti celo mašino. ampak so bili stojni vijaki tako močno prirustani v cilinder da ni bilo druge kot rebra potolčit in porezat vijake centimeter od bloka. Lastniku sem že prej povedal naj se ne sekira za cilinder da mu podarim drugega... ko sem imel cilinder na mizi sem poskusil za hec izbiti en stojni vijak in ga nisem prestavil niti za milimeter, kot bi bil zavarjen not.
To mi je naslednji korak ce fen ne bo pomagal.

P.S.: Tako izgleda original cilinder in bat po 13 letih :D
Priponke
IMG_20160809_152444.jpg
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

bizzy napisal/-a:
koroman napisal/-a:
bizzy napisal/-a:Tako je, cilinder ne gre dol.
Zagrej blok z fenom, brenerjem ...
Brenerja nimam na razpolago, bom pa probal s fenom.

A5f napisal/-a:jaz sem enkrat imel primer ko je na glavni gredi pri flexerju uničilo ležaj itak je bilo potrebno podreti celo mašino. ampak so bili stojni vijaki tako močno prirustani v cilinder da ni bilo druge kot rebra potolčit in porezat vijake centimeter od bloka. Lastniku sem že prej povedal naj se ne sekira za cilinder da mu podarim drugega... ko sem imel cilinder na mizi sem poskusil za hec izbiti en stojni vijak in ga nisem prestavil niti za milimeter, kot bi bil zavarjen not.
To mi je naslednji korak ce fen ne bo pomagal.

P.S.: Tako izgleda original cilinder in bat po 13 letih :D
to ni sam uporaba ... zgleda kot, da bi učil mašino plavat ... pa glede na to, da je a35 cilinder ga poskusi ne poškodovat, saj ga lahko speskaš in na novo brusiš pa bo deloval spet...
bizzy
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 4:23 pm

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a bizzy »

Tale moped imam priblizno pol leta, poznam pa tudi prejsnjega lastnika. Na motorju je vse original ker prejsnji lastnik nima pojma o cemerkoli :D Ce je motor deloval z napako je to kar pustil tako kot je, ce pa motor ni delal je dal popravit samo tocno tisto kar ne dela. Ze za poceno zajlo je moral klicati pomoc :D Olje ne vem ce je bilo v 13 letih menjano 3x. Upam samo da ne bom z odstranjevanjem cilindra naredil vec skode kot koristi. Imam v kleti se enega avtomatika, tako da lahko original cilinder vzamem iz njega ce bi ga kdaj slucajno rabil :)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a si_me »

Na sliki ne zgleda tako hudo da nebi šlo dol..
Našpricaj vse stojne z wd40, razmigaj cilinder levo in desno ter izvleči dol. Mora it je šlo že hujše narazen.. Če ne lahko namažeš še s kakim ferosanom tam kjer rja drži cilinder na stojnih..
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

aljo69 napisal/-a:
AsdAsd napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:mislim, da na zunaj ni razlik... 25 glave pa še nisem imel v roki ... niti slike ne najdem...
Da nebom odpiral nove teme, bom napiso tu, po parih kilometrih voznje, ko sem se vstavo pa se moped vzgan zacel rikverc potiskat je zacel " skakat"? Koda bi kuplunga prijemala za pol sekunde pa spustla. Moped sem vgasno pa nazaj vzgal pa se to ni vec dogajalo...
bizzy
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 4:23 pm

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a bizzy »

Po ogromnih mukah nam je le uspelo sneti cilinder iz flexerja. Tkole pa zgleda aftermath :D
Priponke
IMG_20160814_121518.jpg
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a propero1 »

bizzy napisal/-a:Po ogromnih mukah nam je le uspelo sneti cilinder iz flexerja. Tkole pa zgleda aftermath :D
kaj enim vse uspe, z flexom nad cilinder :shock:
raje sploh nekaži tvojega "izuma"
Zadnjič spremenil propero1, dne Ne Avg 14, 2016 9:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 2010, blokade

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

smo podali prijavo na društvo proti mučenju cilindrov... tole je pa mal preveč ...
Odgovori