Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a care »

gred si predelal na 39mm hod?? kakšni so koti kanalov če si slučajno kaj meril?
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

care napisal/-a:gred si predelal na 39mm hod?? kakšni so koti kanalov če si slučajno kaj meril?
Gred sem pustil z originalnim hodom.. kote sem pa nekaj meril ampak se ne spomnim točno kolko so bili za izpuh vem da je bil tam okol 190-195 pretok pa 130-135 ne me pa držat za besedo. Bom pa naslednič ko razderem mašino zmeril
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

No danes sem malo testiral kolk to gre, pa sem se z avtom peljal za bratom in je po ravnini šlo dobrih 110km/h tokler je imel v 4ti prestavi, potem v peti pa ni bilo moči. Ali je možno, da je krivo to, ker je frgazer ubrnjen naprej in mi pri večji hitrosti preveč potiska zrak v njega, ker svečka je bla na koncu jezička svetla po jezičku dol pa rjava? Je pa moped do konec 3 prestave razvil super pospeške to je do okol 80km/h. Prenose pa imam 14/34
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

rokozimic napisal/-a:No danes sem malo testiral kolk to gre, pa sem se z avtom peljal za bratom in je po ravnini šlo dobrih 110km/h tokler je imel v 4ti prestavi, potem v peti pa ni bilo moči. Ali je možno, da je krivo to, ker je frgazer ubrnjen naprej in mi pri večji hitrosti preveč potiska zrak v njega, ker svečka je bla na koncu jezička svetla po jezičku dol pa rjava? Je pa moped do konec 3 prestave razvil super pospeške to je do okol 80km/h. Prenose pa imam 14/34
tako obrnjen uplinjač boš težko dobro nastavil. verjetno že če bo nataknil kakšen filter bo izboljšal situacijo.

LP
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

tomosjakarac napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:No danes sem malo testiral kolk to gre, pa sem se z avtom peljal za bratom in je po ravnini šlo dobrih 110km/h tokler je imel v 4ti prestavi, potem v peti pa ni bilo moči. Ali je možno, da je krivo to, ker je frgazer ubrnjen naprej in mi pri večji hitrosti preveč potiska zrak v njega, ker svečka je bla na koncu jezička svetla po jezičku dol pa rjava? Je pa moped do konec 3 prestave razvil super pospeške to je do okol 80km/h. Prenose pa imam 14/34
tako obrnjen uplinjač boš težko dobro nastavil. verjetno že če bo nataknil kakšen filter bo izboljšal situacijo.

LP
Imam filter zanjga tako da bom probal z filtrom drugale pa bom koleno nazaj ubrnil čeprav bo potem težje namestit koleno na mašino. Kaj pa misliš za prenose bi jih moral zmanjšat ?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kam je vplinjač obrnjen pri teh nizkih hitrostih nima prav nobene veze.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

ro-bi napisal/-a:Kam je vplinjač obrnjen pri teh nizkih hitrostih nima prav nobene veze.
Kolk sem jaz videl po svecki ocitno ma, ker je svecka bla prej kavme barve ko sem se vozil
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

rokozimic napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Kam je vplinjač obrnjen pri teh nizkih hitrostih nima prav nobene veze.
Kolk sem jaz videl po svecki ocitno ma, ker je svecka bla prej kavme barve ko sem se vozil
Zavedaj se, da bo svecka pokazala pravo barvo komaj, ko se en cas vozis in pri polnem gasu. Moras ga samo terat in terat, ti pa si ga zdaj komaj prav stisnil, ce se ne motim. Tudi temperatura in predvzig vpliva na barvo svecke.
Priponke
AsparkplugNGK.png
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

prlek napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Kam je vplinjač obrnjen pri teh nizkih hitrostih nima prav nobene veze.
Kolk sem jaz videl po svecki ocitno ma, ker je svecka bla prej kavme barve ko sem se vozil
Zavedaj se, da bo svecka pokazala pravo barvo komaj, ko se en cas vozis in pri polnem gasu. Moras ga samo terat in terat, ti pa si ga zdaj komaj prav stisnil, ce se ne motim. Tudi temperatura in predvzig vpliva na barvo svecke.
Hvala se bom ravnal po tem. Mislim pa da morem vzig se prav nastavit se ni to kar bi moralo bit
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

No danes ko sem se nalo vozil mi je motor nehal delovat in ni mel kompresije tako, da sem vzel cilinder dol in sem videl tole kar je na slikah :( Mi lahko kdo pojasni od cesa je tole nastalo?
Priponke
20160416_204018.jpg
20160416_204010_HDR.jpg
20160416_203946.jpg
Odgovori