Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Najvišja točka gladine vode ne sme bit pumpa ampak kiler. Pomojem :?: Najvišja točka sistema mora pomojem biti čep za nalivanje vode.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

zankrzan napisal/-a:Najvišja točka gladine vode ne sme bit pumpa ampak kiler. Pomojem :?: Najvišja točka sistema mora pomojem biti čep za nalivanje vode.
Tako je!
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

hvala za nasvete sem naredil zdaj, da mi je vodo potegnilo skoz sem dal pumpo med cevi da je malo nižje pa je nekak ratalo po dolgem zajebavanju :)

Zanima me kako naj prav vžig nastavim zdaj mi od začetka cuka, potem ko pa pride v obrate me pa hoče dol z motorja cuknit smatram da je preveč predvžiga.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

predvžig ne bi smel imeti upliva na cukanje...preveri uplinjač in njegovo nastavitev ;)
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

tomosjakarac napisal/-a:predvžig ne bi smel imeti upliva na cukanje...preveri uplinjač in njegovo nastavitev ;)
ok bom :) mislim pa da sem vžig nastavil za kontra sukanje kot ma puh in je to problem kolk sem zdaj gledal :)
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

zdravo.. Imam eno vprašanje glede vžiga. Jaz sem ga nastavil na 2mm predvžiga, pa me zanima, če lahko nastavim na manj nekje sem zasledi, če se prav spomnim da jih imajo na 0.8mm. V navodilih mi piše da se nastavi od 2-4mm zdaj pa ne vem točno, mi pa od začetka ga neke malo mori potem pa gre
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

rokozimic napisal/-a:zdravo.. Imam eno vprašanje glede vžiga. Jaz sem ga nastavil na 2mm predvžiga, pa me zanima, če lahko nastavim na manj nekje sem zasledi, če se prav spomnim da jih imajo na 0.8mm. V navodilih mi piše da se nastavi od 2-4mm zdaj pa ne vem točno, mi pa od začetka ga neke malo mori potem pa gre
Veliko prevec, poskusaj nekje med 1 do 1.3 mm potem bos ze videl koliko mu najbolj ugaja. Ravnaj se po tem kako se motor obnasa in kako se greje.
Lp!
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

prlek napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:zdravo.. Imam eno vprašanje glede vžiga. Jaz sem ga nastavil na 2mm predvžiga, pa me zanima, če lahko nastavim na manj nekje sem zasledi, če se prav spomnim da jih imajo na 0.8mm. V navodilih mi piše da se nastavi od 2-4mm zdaj pa ne vem točno, mi pa od začetka ga neke malo mori potem pa gre
Veliko prevec, poskusaj nekje med 1 do 1.3 mm potem bos ze videl koliko mu najbolj ugaja. Ravnaj se po tem kako se motor obnasa in kako se greje.
Lp!
Ok hvala :) soforomas denso mi je na zasebnem napisal da ima isti vzig nastavlen na 3.5mm predvziga tako da bom probal obe varianti :)
someone97
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Jul 24, 2011 10:36 am

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a someone97 »

Ja logično, original je cca 2mm, ko se obrati večajo se mora bit tudi predvžig večat, ker ima mešanica manj časa da zgori. Poglej si kake krivulje od teh "športnih" vžigov.

EDIT: Kar se pa cukanja tiče je pa velika verjetnost da je zaradi predvžiga, najlažje probaš da se pelješ po kakem klancu navzgor kjer se to cukanje dosti bolje čuti, pa potem po malo zamikaš predvžig in testiraš.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

someone97 napisal/-a:Ja logično, original je cca 2mm, ko se obrati večajo se mora bit tudi predvžig večat, ker ima mešanica manj časa da zgori. Poglej si kake krivulje od teh "športnih" vžigov.
Najbolje, da si še 1x pogledaš krivulje športnih vžigov.
Pri dvotaktnem se predvžig z vrtljaji manjša, ker se veča efektivni tlak.
Odgovori