Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

prlek napisal/-a:Pa je ta gred za kaj? Ojnica je dobra, če kdo ve? Ker to kaj fr*o moto piše z 50% maržo ravno ne verjamem. Če bi imel to gred bi jo zaprešal z top racing ojnico, ker ma posrebreno kletko spodnjega ležaja, pa tudi trdoto menda nima slabo. Kakšna so vaša mnenja?
http://www.tomoshop.nl/catalog/topracin ... p-805.html
Takole ojnico ima tudi obnovi.si, z posrebrenim ležajem je pa od ckra če se ne motim, preveri.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:
prlek napisal/-a:Pa je ta gred za kaj? Ojnica je dobra, če kdo ve? Ker to kaj fr*o moto piše z 50% maržo ravno ne verjamem. Če bi imel to gred bi jo zaprešal z top racing ojnico, ker ma posrebreno kletko spodnjega ležaja, pa tudi trdoto menda nima slabo. Kakšna so vaša mnenja?
http://www.tomoshop.nl/catalog/topracin ... p-805.html
Takole ojnico ima tudi obnovi.si, z posrebrenim ležajem je pa od ckra če se ne motim, preveri.
Kaj pa tista v velotu gred CM firme z CKR ojnico ima posrebren lezaj?
Nekaj se me zanima mimogrede; kako je mozno, da mi z 14 in 15 sprednjim veriznikom gre enako v 3. prestavi max. 50 kmh?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Normalno, da je v tretji hitrost ista. Obrati so pa drugačni!
bing18
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: To Dec 04, 2012 8:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bing18 »

Zdravo
Mi lahko kdo razloži, zakaj se mi je zvila osovina (zadnje kolo)? Zvita je pa na začetku. :?
Lp
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

bing18 napisal/-a:Zdravo
Mi lahko kdo razloži, zakaj se mi je zvila osovina (zadnje kolo)? Zvita je pa na začetku. :?
Lp
mrbit si km zadeu. sej tista aksa je par € zamejnej še uno alu pušo z navojam al kva je da je ziher
LP
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

prlek napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:
prlek napisal/-a:Pa je ta gred za kaj? Ojnica je dobra, če kdo ve? Ker to kaj fr*o moto piše z 50% maržo ravno ne verjamem. Če bi imel to gred bi jo zaprešal z top racing ojnico, ker ma posrebreno kletko spodnjega ležaja, pa tudi trdoto menda nima slabo. Kakšna so vaša mnenja?
http://www.tomoshop.nl/catalog/topracin ... p-805.html
Takole ojnico ima tudi obnovi.si, z posrebrenim ležajem je pa od ckra če se ne motim, preveri.
Kaj pa tista v velotu gred CM firme z CKR ojnico ima posrebren lezaj?
Nekaj se me zanima mimogrede; kako je mozno, da mi z 14 in 15 sprednjim veriznikom gre enako v 3. prestavi max. 50 kmh?
Meni se zdi omenjena hitrost za tretjo prestavo zelo majhna, glede na set up, ki ga imaš na motorju. Z malo piljenim lamo cilindrom dobiš v drugi prestavi še nekaj več kot 50 kmh s 15 sprednjim verižnikom. In tak prenos tudi peto prestavo zvrti do konca.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
joško125
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 4:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a joško125 »

si_me napisal/-a:
joško125 napisal/-a:Obnavljam APNa in sem zamenjal par ležajev.
Ampak me malo skrbijo tej ležaji, ker so uni ki so ob strani zaprti (slika) prej pa so bili ob strani odprti (slika)
Skrbi me da ne bodo dosti podmazani. Kaj vi pravite?
LP
Lezaje je treba odpret tisti plehec privzdignes pri vrhu in pazis da ne poskodujes kletke v lezaju..
Kaj pa z uno mastjo, ki je v ležaju naredim? Jo pustim ali jo obrišem, ker me skrbi, da ta mast in mašinsko olje ne gresta skupaj?
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ne boj se zaradi te masti.jo bo že mešanica pobrala(izprala)mazanje pa imaš potem z mešanico(mišelo).če je mešanica pravilna in olje kvalitetno nima kaj bit.kaj si pa mislil z mašinskim oljem(a olje ki se meša v bencin?)nič ne bo narobe.pusti kot je in samo vozi.
joško125
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: So Apr 04, 2015 4:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a joško125 »

tomosatx50s napisal/-a:Ne boj se zaradi te masti.jo bo že mešanica pobrala(izprala)mazanje pa imaš potem z mešanico(mišelo).če je mešanica pravilna in olje kvalitetno nima kaj bit.kaj si pa mislil z mašinskim oljem(a olje ki se meša v bencin?)nič ne bo narobe.pusti kot je in samo vozi.
Jaz sem menjal tudi ležaje v mašini, zato sem napisal z mašinskim oljem.
Ok, bom pustil, hvala za pomoč.
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

Med bloki ki so bili porezkani vleče mašina fous zrk, v karterju je olje. Dihtmasa?
Odgovori