atx vilice olje???

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
atx rules
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Apr 07, 2014 6:47 pm

atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a atx rules »

Pozdrav imam problem zadnjič sem na spletu prebtal da pride v prednje atx vilice olje. vilice imam ebr-jeve kvadratne. Ko sem not natočil je se nekako držalo drug dan pa je steklo ven. Ce kdo ve kako resiti tezavo in ce olje sploh pride notri.
Lp b
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a si_me »

V kvadratnih novejsih vilcah ni olja, ker pride vse podmazano z mastjo.. Pri starejsih modelih z boljsimi vilicami marzocchi pa je res olje v vilicah.
atx rules
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Apr 07, 2014 6:47 pm

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a atx rules »

Ok hvala
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Obenem mene nekaj zanima.. je res da so original vilice od atx mazarochi al kako so.. tako mehke??.. namreč se pelam čez krtinovec 30-40 pa jih že kr gor nabije dokraja... res je da sem pozabil dat oloje noter.. in nevem katero naj nalijem.. vendar nevem če bo to kaj spremenilo trdoto??
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Seveda, če so vilice narejene za olje, potem morajo imeti olje, saj olje blaži udarec s tem ko se pretaka skozi tiste luknje.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

olje je noter bilo, vendar kolega ima brez olja pa mu ne vdari dokonnca, jaz pa sem moje razstavil in jih obnovil, te pa skočijo.. tega ne razumem :)

koliko olja pa pride noter ?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: atx vilice olje???

Odgovor Napisal/-a Pich »

zanek46 napisal/-a:olje je noter bilo, vendar kolega ima brez olja pa mu ne vdari dokonnca, jaz pa sem moje razstavil in jih obnovil, te pa skočijo.. tega ne razumem :)

koliko olja pa pride noter ?
3 dcl v vsak teleskop SAE 15-40
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori