Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

jerc napisal/-a:
brrm napisal/-a:
jerc napisal/-a:S kakšno barvo je pobarvana mašina na APN 4 / APN 6 / 14 M ? Vem da ''siva'' :D , ampak a ima ta barva kakšno barvno kodo ali to malo občutku pobarvate? :)
siva 600 stopinjska :)
aha. kje se jo pa to kaj dobi? oz. a je to nekaj kar ima vsak ličar, ker najverjetneje ne bom barval tega sam :)
jaz sem govoril za sprej ki se ga dobi. za več info boš moral pa vprašati koga drugega :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosak napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:izrežeš z dodatkom in pol pribrusis z brusilko ali namiznim brusilnikom v obliko :)
kakšnim dodatkom?
Po več kotov odrežeš malček več... Dodatek je da ostane malo...
bfg.png
bfg.png (4.95 KiB) Pogledano 2173 krat
Tisti dodatek potem pač pobrusiš do črte... Ti pa toplo priporočam da točno zarišeš in točno izdelaš kos namreč drugače vse štrli po svoje sicer nato ko del zavariš skupaj lahko dodatno to odelaš da imaš čim bolj točne kose ki se prilegajo drug drugemu... Sicer moja tehnika izrezovanja pleha je plazma...(rezalnik na oblok in stisnjen zrak) in je zelo točno lepo odrezano če nimaš dveh levih rok za točno potem pa še del pogliham na širokem tračnem brusilniki da je ravna površina to le v primeru da varim po Tig postopku da mi ni potrebno dodajati materiala. Če delam z Mig/Mag postopkom namensko pustim malo lufta med segmenti namreč nato lahko narediš položnejši var...To ne bi bilo potrebno če bi imel aparat kateri lahko vari z veliko napetostjo obloka in da je le to možno nastavljati (20V +). Var, oblok je nato širši... Za zvijanje pločevine sem po toliko poizkusih in izdelkih se odločil narediti rol mašino domače izdelave specializirana zgolj zato... Namreč nisem glih mojster golih rok. Stroj pa še zmeraj zvije enakomerno pravi krog. Je pa izdelava materialno dokaj poceni. Porabiš pa veliko časa če hočeš profi in precizno naredit. Lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

aha, najlepša hvala bomo probal :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
scoop
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 3:36 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a scoop »

Forum na katerega ste me napotili, je bolj kot ne, mrtev,... Ce se kdo spozna na zadeve, a mi lahko pove kater model vplinjaca je na tem posnetku, https://www.youtube.com/watch?v=p9yfrPizLCo ... Pojavi se pri 03:05,... Tocno taksnega imam tudi jst,... In bi potem na ebayu pogledal za taksnim modelom,...
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

scoop napisal/-a:Forum na katerega ste me napotili, je bolj kot ne, mrtev,... Ce se kdo spozna na zadeve, a mi lahko pove kater model vplinjaca je na tem posnetku, https://www.youtube.com/watch?v=p9yfrPizLCo ... Pojavi se pri 03:05,... Tocno taksnega imam tudi jst,... In bi potem na ebayu pogledal za taksnim modelom,...
ne forum, trgovina je cilinder.si pa skuterist.si.. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosak napisal/-a:aha, najlepša hvala bomo probal :D
Obstaja pa še en stroj za rezat pleh ki bi ga imel raje kot plazmo ampak nevem kako se mu reče...

http://www.youtube.com/watch?v=d9n6do0__Rs

Na tem posnetku je prikazan na 0:34 min če kdo ve slovensko ali angleško ime orodja se priporočam... Je pa posnetek na splošno fajn ker kaže res pravilni postopek izdelave izpuha :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomosak napisal/-a:Mene pa zanima s čem ponavadi nalažje izrežete pločevino za auspuh (0,8 mm)..? ravnine že gredo z škarjam, krivine pa težko lepo izpelješ.. :?
Za krivine - radiuse uporabiš ročne škarje za krivine, na voljo so leve in desne, tako da lahko režeš krivino v levo in v desno.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pata napisal/-a: Za zvijanje pločevine sem po toliko poizkusih in izdelkih se odločil narediti rol mašino domače izdelave specializirana zgolj zato... Namreč nisem glih mojster golih rok. Stroj pa še zmeraj zvije enakomerno pravi krog. Je pa izdelava materialno dokaj poceni. Porabiš pa veliko časa če hočeš profi in precizno naredit. Lp
Ali nam boš mašino kaj bolje predstavil, pa še kakšno slikico, če lahko.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pata »

lojze-si napisal/-a:
Pata napisal/-a: Za zvijanje pločevine sem po toliko poizkusih in izdelkih se odločil narediti rol mašino domače izdelave specializirana zgolj zato... Namreč nisem glih mojster golih rok. Stroj pa še zmeraj zvije enakomerno pravi krog. Je pa izdelava materialno dokaj poceni. Porabiš pa veliko časa če hočeš profi in precizno naredit. Lp
Ali nam boš mašino kaj bolje predstavil, pa še kakšno slikico, če lahko.
Bom lahko ja ob priliki...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
andro9814
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 24, 2014 9:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andro9814 »

Hei
Zanima me kakšna je razlika med bovdnem (zailo:D) sklopke za apn stari in novi tip. Ima to kaj veze z tomos apn 6 in apn 6 S.
Lp
Odgovori