Alpino DELLORTO PHVA 14

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a mirank »

Zadnjič sem opazil, da moped Alpino nima več prostega teka, ampak crkne. Ko dodam malo gasa je vse vredu, tudi med vožnjo. Kako bi napisal...Ko z gasom držim obrate nad tistimi, preden crkne, normalno teče. Ko pa izgubi določene obrate pa nenadoma crkne, čeprav bi moral lavfat še s precej manj obrati. Malo sem se že pozabaval, a brez uspeha. Z zajlo se ga ne da naštelati, ker je toliko ohlapna, itak se pa ne štela prostega teka z zajlo. Spodaj je še eden večji vijak, za katerega v servisni knjižici piše, da je za nastavitev prostega teka. Reguliral sem ga in spet nič. Ali crkne pri istih bratih ali pa je štandgas prevelik in "nepravilen". Lavfa tako, kot tik preden zmanjka bencina, čisto narobe. Potem je še en vijak s fedrom, mislim da je neka diza.
Toliko sem probal čist na hitro, ker sem mislil da bom zlahla rešil. Zdej sprašujem kaj bi to bilo, moped ima 1500 km, tankam pravo olje in pravi bencin, vouim lepo. Je kaka klasična napaka, kaka finta, kako naj se lotim? Vzamem dol fergazer, na kaj naj bom pozoren. Moped je sicer še v garanciji, ampak ne vem če se mi ga splača voziti na servis samo zato? A je možno da sploh nima veze s fergazerjem? Drugače se normalno vozim, samo ko stojim moram paziti da ne zrkne...kr neki tole zdej.

LP!
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a maatej »

to ga trenutno zajebava ker je mraz, ko se bo otoplilo bo pa spet lepo laufou :)
drugač je pa tist šreufek z fedrom za prosti tek, tisti manjši zraven je pa za zrak ;)
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a a35 »

Poigrackaj se malo iz zajlo in sraufom za stant gas, probaj tudi očistiti vplinjac saj sem imel jast ko je bil motor nov fino zapacan vplinjac. Če se kar nebo rešitve malo poglej zračni filter, in pa mogoče malenkos odpri srauf za zrak
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a mirank »

Je bilo že veliko bol mraz in je deal normalno.
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a a35 »

upoštevaj moj nasvet.. sem imel tudi jast take probleme.. aja lahko pa pogledaš še za iglo v vplinjaču, najbolje je da je na sredini.. tako ima original
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a mirank »

Že cel mesec mi tako čudn dela, dons zjutraj sem se pripeljal v službo in je bil normalen štantgas. Ni crknil in je lepo lavfal, pa nič nisem prčkal :o :o :o Me zanima koliko časa bo zdaj tako.
Za vsak slučaj me zanima kje je bil forgazer zapacan, si ga vzel dol in na mizi spucal?
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a a35 »

fergazer sem vzel iz motorja prav tako zračni filter. nato sem vplinjač rastavil spondnji del (šalčka) odvil vse dize jih fino prepihal na kompresor prav tako sem pihnil v vse luknje kjer so bile dize. potem pa sem spucal še šalčko ki je imela ogromno usedlin, bile pa so bele barve :o
preventivno sem razdrl še zračni filter, vendar ni bilo problema, drugače pa sem ga obriše ker je amsten od olja tisto gobico ki je notri pa spereš v bencinu nato pa malop naoljiš, jast sem uporabil kar neko olje za zračne filtre
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a mirank »

Tisti šravfek, ki je za zrak...kako ga obrnemo za več zraka in kako za manj zraka?
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Alpino DELLORTO PHVA 14

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mirank napisal/-a:Tisti šravfek, ki je za zrak...kako ga obrnemo za več zraka in kako za manj zraka?
privijaš noter (v smeri urinega kazalca) je manj zraka ga zapiraš.
odvijaš ven (v nasprotni smeri urinega kazalca) je več zraka k ga odpiraš..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori