Projekt: Tomos A3 Freeride

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a Pata »

zakaj bi meu jajca to objavit? men se zdi to zanimivo in nevem zakaj inšpekcijo itd... glede onesnaženosti bom tko reku... nism vidu da bi pol v reki kakšna riba plavala na površju tko da zgleda ni blo onesnaževanja :lol: šalo na stran. Ne vem no zate je lahko tole kuzlarija... marsi komu se pa zdi tole zanimivo mogoče smešno.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Pata napisal/-a:zakaj bi meu jajca to objavit? men se zdi to zanimivo in nevem zakaj inšpekcijo itd... glede onesnaženosti bom tko reku... nism vidu da bi pol v reki kakšna riba plavala na površju tko da zgleda ni blo onesnaževanja :lol: šalo na stran. Ne vem no zate je lahko tole kuzlarija... marsi komu se pa zdi tole zanimivo mogoče smešno.
in v vodi so samo ribe ... kaj pa živali ki pijejo z rekein mikroorganizmi ? da ne govorim o dimnih zavesah ... ma zdaj bojo si eni mislali lej ga EKO frika ... samo zakaj bi prekomerno onesnaževal če ni treba ? konec koncev bomo pa tak mi nafukal ker nam narava vse vrača! al sem edini ki tako misli ?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a Pata »

aljo69 napisal/-a:
Pata napisal/-a:zakaj bi meu jajca to objavit? men se zdi to zanimivo in nevem zakaj inšpekcijo itd... glede onesnaženosti bom tko reku... nism vidu da bi pol v reki kakšna riba plavala na površju tko da zgleda ni blo onesnaževanja :lol: šalo na stran. Ne vem no zate je lahko tole kuzlarija... marsi komu se pa zdi tole zanimivo mogoče smešno.
in v vodi so samo ribe ... kaj pa živali ki pijejo z rekein mikroorganizmi ? da ne govorim o dimnih zavesah ... ma zdaj bojo si eni mislali lej ga EKO frika ... samo zakaj bi prekomerno onesnaževal če ni treba ? konec koncev bomo pa tak mi nafukal ker nam narava vse vrača! al sem edini ki tako misli ?
to ti dam prav. Stem se popolnoma strinjam ampak pomisli saj bi reku če bi tole laufalo pou leta tako pa ne k je v skupnem času obratovanja motorja blo loh...5-10ur... pa nemorš vedet kakšni plini pridejo v dimu... tudi dizli loh zakadijo veliko ipd... pa nima onesnaževanja uglaunem ni važno več ker je itak motor v fazi štimanja in ne bo več laufu na dizel.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
martis
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 07, 2011 7:41 am

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a martis »

in ga zabrisu v reko pri tem sem razbil še use kar je celga blo se pravi spedna,zadna luč,vilice,blatnika...
Ej, samo ti pa si eno veliko te..
Pišeš kozlarije in se hvališ z debilnimi stvarmi, pol pa še pišeš
Zaželjeno je brez žaljivih komentarjev...
Na tem forumu se nekako goji kultura vzdrževanja, obnove in skrbi za Tomose, ne pa o načinih, kako ga čimbolj uničiti...
Če si mislil, da si s tem frajer ratal, si se krepko zmotil.

PS: Drugič pa vzemi tablete pravi cajt, da ti ne bojo popustle...
benko
zobnik
Prispevkov: 167
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 10:01 pm

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a benko »

aljo69 napisal/-a:maš jajca takle po forumu objavlat :) en dan boš dobo pa inšpekcijo na dom ... pa kok lahk ga v reko fukneš ? ko da nimamo že dost onesnaženga okolja ... res bolš da nehaš take kuzlarije objavlat ko ne manjka velik da te banam ...

in pol še pričakuješ pohvale ... mislim adijo kam gre svet
+1 pa še vse kar mas moraš sfukat nobenega odnosa.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a Pata »

živi dokazi da ljudje preberejo samo tisto kar je zanimivo bistva pa ne ;)
meni ne že ko sm ga dobu je bu cilinder pregret in poriban... ležaji in menjalnik je gotov... na koncu posnetka se sliši da je vprašaj fedr šel po gobe... in čakam da dokočno spreže da bom naredu generalko in dau gor a35 cilinder.
no ja uglaunem... motor je več al man pokojni glih še da se vrti... sm pa naredu to namerno...

prvič sm hotu testirat
drugič hotu sm da krepne da loh obesm gor kit
še enkrat si preberite kaj sem napisal...

Jz sm ta motor tou že z štarta uštimat ampak mi je blo brezveze k je še laufu jz ne štimam motorju za usako frkarijo štima se ko spreže... čeprov me je neslo ta bot ker še zmeri je laufu pa sm ga useno razstavu da ga bom uštimu če bi hotu bi laufu še pa še pa še bog ve na kakšna goriva use...

In zdaj ni treba vam več pametovat ni moj problem če ste usi taki da svoje automatike za par evrov vsak dan polirate in jih božate v postelji !
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a Pata »

Se oproščam za malo agresivnosti ipd. za nazaj... uglaunem.

Mašino sem podrl in ubistvu morm rečt res da tomos je neuničljiv... zelo majhna škoda glede na moja pričakovanja... Sploh pa cilinder in bat... Drgač pa itak standard prostotečna sklopka ima počen venec na treh krajih in zobnik je vidno na slikah... vprašaj feder je bu nekje v mašini zlomljen, sklopko prve in druge prestave obe so popokale in jih je razgnalo...Sem pa opazil tudi da notri ni bilo atf olje... in da mi je oba semeringa motorne gredi ven verglo pač ne dokraja ampak malo in mi jih je spililo... Cilinder,bat in gred so pač osmojeni in to je to. Aja in pa pokrov pr magnetu k mi je ketno zabilo je mal zvilo in sklepalo tko da mi je pokrov v magnet drsu...

Torej če vas zanima kaj se bo naredilo z motorjem...
-Drugi grušt ki ima narjen štoper za novejši model vilic
-Novejše vilice
-Litke
-Črne barve (čim več stvari)
-Drobnarija po gruštu bo use novo, sedež ipd...)

Mašina:
-Tile bloki očiščeni
-Novi semeringi in ležaji vsi seveda
-Komplet nov menjalnik
-Tesnila nova
-Motorna gred nanovo prešana z 12 sorno ojnico z igličnim na SE
-A35 39fi cilinder z malo pilažo naredu bom take mere kot na a35 od frenda. (Ker se mi pač dopade)
-Lamela mogoče mal predelana če mi bo kakšna ideja prišla na pamet.
-Dellorto PHVA 14 ferg
-Cilinder v fazi da pride bat do vrha... Glava pravilnim squishem in Kr. ki se še odločam za mere.
-Handmade rajfnik bom še naredu seveda preračunan.
-12/50 brezplatin štrom

To bo to... poročam ko bo kaj narejeno...

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
someone97
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Jul 24, 2011 10:36 am

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a someone97 »

Brezveze na novo prešat ojnico. Zbiješ pušo vn pa greš v tehimpex po ležaj iz 14 na 10 pa lavfa, pa zračnosti nč. Glih prava toleranca.
Mam na treh frčkih tko narjen in dela u nulo.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a Pata »

someone97 napisal/-a:Brezveze na novo prešat ojnico. Zbiješ pušo vn pa greš v tehimpex po ležaj iz 14 na 10 pa lavfa, pa zračnosti nč. Glih prava toleranca.
Mam na treh frčkih tko narjen in dela u nulo.
vem to foro ne skrbi ;) fora je v tem da sm ene pou leta nazaj za male pare kupil gred a3 z naprešano ckr 12 sorno ojnico... ;)

Slika
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Re: Projekt: Tomos A3 Freeride

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

jao ko gledam nazaj, zakaj si ga u reko zagnav, pa namerno ribnu? usa čast temu motorju k je na use delu, ne pa da ga tkole jaoo hah :D ne uničvat tomosov :mrgreen:
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
Odgovori