Tomos A3 spet ne dela

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Tomos A3 spet ne dela

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Počas že razmišljam de je ta motor (A3 KLS G, l. 1986) zaklet al kaj, kr naprej neki crkuje in zejebava... :roll:

No v glavnem, vse se je začel včeri ko se je moja stara mama pelala do njive in nazaj. Tedaj je bil še v redu, ko pa je po pribl. uri hotela v trgovino z njim pa ni mogla vžgat. Kasneje probam še jst in tut ne gre. Pol zvečer ko se je pa čist ohladil je pa probal še foter in motor je magično vžgal (verjetno je bil zazaugan) in sem se povsem normalno peljal. Po vožnji sem še dvakrat probal vžgat in vse OK. :|

Danes zjutraj pa sm reko de bom sprobo če bo spet kej jebo al bo vredu. In res, spet ne neki cajta ne vžge, ko pa je vžgal je pod visokimi obrati deloval normalno, pod štandgasom pa je kr zatrokiro. Povečan štandgas ni pomagal... In ko pridem iz šole se spet spravim nad njega, tokrat iščem dizo če je mogoče zabita (seveda dize ne najdem ker je tam vse tak na kupu). Probam vžgat na štenderju, in spet vžge, ampak crkne pod štandgasom. Pa ga probam vžgat na tleh (kar je ponavad nemogoče) in začuda vžge pod polnim gasom, mal zamele v mašini in deluje normalno. Spet se normalno peljem in deluje v redu. Ugasnem, še enkrat probam in se sname gas zajla... :cry:

Mimogrede je včeraj počil še feder od kurbla. Zdaj me pa zanima naslednje:

1. Zakaj ga v večini primerov zamori pod štandgasom (ki je ziher dost velik BTW)?

2. Kak se da s čim manj dela nazaj zajlo montirat (glede na to da moraš itak fergazer dol vzet itd.)?

V glavnem, katastrofa. Motor smo glih registriral, vmes sem se občasno še jaz mal peljal, predvčerišnim sm kupo še čelado, in ko končn misliš de se boš lahk mirne vesti peljal po glavni cesti ti motor odpove. :cry:
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: Tomos A3 spet ne dela

Odgovor Napisal/-a bronco »

1. probaj z drugim vplinjačem al svečko...poglej kakšne barve je svečka ali ti pravilno izgoreva...imaš spucan filter od zraka?
Lep pozdrav,
Aleksander
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos A3 spet ne dela

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Svečka je OK, filtra še nisem pogledo... Kaj pa diza bi lahk bla kriva?
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Odgovori