elektrika Youngster 25

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zdravkok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Feb 20, 2012 2:07 pm

elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a zdravkok »

Pozdravljeni,

Od fanta iz sosedstva sem kupil rabljen moped TOMOS youngster seveda v "gajbicah". sedaj ga sestavljam in prišel sem do problema z elektriko, namreč imam načrte kjer je CDI enota narisana z več priključki in kjer tudi čr in bel kabel prideta na CDi to sta tista dva z pick up senzorja ampak kaj ko moja CDI enota ima samo en priključek in mislim da najnjo pride rdeč kabel. Moped sicer vžge vendar nikakor v obrate ne gre, je možno da pick up v tej verziji ni nikamor vezan?
Priponke
takole izgleda ko je snet magnet
takole izgleda ko je snet magnet
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

zdravkok napisal/-a:Pozdravljeni,

Od fanta iz sosedstva sem kupil rabljen moped TOMOS youngster seveda v "gajbicah". sedaj ga sestavljam in prišel sem do problema z elektriko, namreč imam načrte kjer je CDI enota narisana z več priključki in kjer tudi čr in bel kabel prideta na CDi to sta tista dva z pick up senzorja ampak kaj ko moja CDI enota ima samo en priključek in mislim da najnjo pride rdeč kabel. Moped sicer vžge vendar nikakor v obrate ne gre, je možno da pick up v tej verziji ni nikamor vezan?
ta vžig sm jst kupu pa nima nobenega cdi-ja črn kabl gre na bobnino...rumen pa na luči..
zdravkok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Feb 20, 2012 2:07 pm

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a zdravkok »

Za CDI sem mislil ja Cin špulo, po domače povedano. samo nevem zakaj je potem zraven senzor obrata, oziroma "pick UP"? je možno da ni nikamor vezan?

Hvala
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

Ker vidim da vas matrajo tile novi vžigi z pick up-om, pick up je tovarniško dodan in ni nobena "homemade" predelava, sem slikal svojega, @zdravko če praviš da imaš cinšpulo samo z 1 žico potem je vrjetno napačna, cinšpula za tale vžig ima 4 kable(razvidno iz slike) rdečega,rjavega, črnega in belega.
Slika:
26022012288.jpg
Slika
zdravkok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Feb 20, 2012 2:07 pm

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a zdravkok »

eeeeeee, to bo to.

js imam pa navadno cin špulo za eno žico.

torej rabim takšno cin špulo. je na njej kakšna oznaka da jo vem iskati?

Hvala
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

zdravkok napisal/-a:eeeeeee, to bo to.

js imam pa navadno cin špulo za eno žico.

torej rabim takšno cin špulo. je na njej kakšna oznaka da jo vem iskati?

Hvala
Bom pogledal takoj ko bom imel čas, drugače je po obliki čist ista kot ona z eno žico samo da ima ta 4.
Slika
zdravkok
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Feb 20, 2012 2:07 pm

Re: elektrika Youngster 25

Odgovor Napisal/-a zdravkok »

Ja lepo prosim.

Hvala ti.
Odgovori