APN vilice

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

APN vilice

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Dobil sem apn vilice tega tipa: Slika
Želim jih razstavit, da jih bom lahko nanovo pihnu ker je barva že boga, sa, tle mam pa problem:
Cev sem že zavrtel, sedaj sem pa prišel do puš, kjer pa se zatakne in ne gre več naprej, tako da me zanima kaj naredit.
Slika
Poleg tega me zanima še kako sneti spodnji križ, na atx pa novejših apn vilcah sem udaril po spodnji strani in je šel dol, a je pri teh tudi tako?
Lp
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a aljoško »

na spodnji strani še moraš odvit matico ki je 10 ključ če se prav spomnim,potem bi pa mogla it spodnja cev dol, križa pa iz teh vilc ne moreš vzet dol
Lp,Aljoša
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

aljoško napisal/-a:na spodnji strani še moraš odvit matico ki je 10 ključ če se prav spomnim,potem bi pa mogla it spodnja cev dol, križa pa iz teh vilc ne moreš vzet dol
Točno tako. Samo pazi da maš pol vse prav sortirano de jih boš lahko nazaj sestavo... ;)
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Matico na spodnji strani sem poskusil odviti, vendar se noče sneti, pa sem matico kar dolgo vrtel (zdi se mi da se vrti skupaj s fedrom)
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a trebor »

Zdaj se ne spomnim, samo, ko sem jaz razdiral vilice, sem v samih vilicah poiskal luknjo, kjer sem noter vstavil žebelj, da se je vzmet napela in se nehala vrteti. Takrat sem brez problema odvil vijak, ki se je prej vrtel v prazno. Ta luknjica široka cca 3mm je v ohišju vzmeti. Nato pa gre vse brez večjih težav narazen.


LP Robert
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Bom poskusil, luknjo sem že videl, sam nisem vedel točno zakaj je.
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: APN vilice

Odgovor Napisal/-a trebor »

Tista luknja je za pretok olja. Deluje pa kot nekakšen ventil, ki omejuje pretok le tega, da duši nihanje. Je pa uporabna tudi za zagozditev vzmeti, da lahko odviješ vijak na spodnji strani vilic.

LP Robert
Odgovori