ojnica

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a Pata »

macula napisal/-a:
Pata napisal/-a:tudi ker zgleda nekam masivna 4t majo masivne čeprav majo pa 4t ponavadi drsni ležaj odspodej... in pa pršraufaš gor... ni treba prešanja ta je pa za prešat
Vidm da nisi še vidu 4t motorja od blizu.
4t imajo za prišramfat če je več cilindrov ker je gred sestavljena iz enega kosa in ni prešana, sepravi ne moreš drugače dobit ojnice gor kot tako da jo prišramfaš.
Moja mašina od yamahe 125ccm 4t na tomosu 125ki je kar lepo prešana ojnica in ni nič vijačena spodaj.
ja na autu 4cly vem da je pršraufano... drgač pa razderi kašno 4t kosilko k so en cly... so tud za pršraufat.. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a filius »

Pata napisal/-a:
macula napisal/-a:
Pata napisal/-a:tudi ker zgleda nekam masivna 4t majo masivne čeprav majo pa 4t ponavadi drsni ležaj odspodej... in pa pršraufaš gor... ni treba prešanja ta je pa za prešat
Vidm da nisi še vidu 4t motorja od blizu.
4t imajo za prišramfat če je več cilindrov ker je gred sestavljena iz enega kosa in ni prešana, sepravi ne moreš drugače dobit ojnice gor kot tako da jo prišramfaš.
Moja mašina od yamahe 125ccm 4t na tomosu 125ki je kar lepo prešana ojnica in ni nič vijačena spodaj.
ja na autu 4cly vem da je pršraufano... drgač pa razderi kašno 4t kosilko k so en cly... so tud za pršraufat.. :)
Js mam en 2T agregat za ektriko pač, pa je ojnica isto pršravfana skupi.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
nejc93
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 11:43 pm
Kraj: ljubljana

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a nejc93 »

no sedaj sem končno dobil ojnico sicer ni čisto taka kot sem želel!!
problem je v tem da imam jast bat za sornik 13mm 13x17x17 ojnica ki sem jo kupil pa 12mm 12x16x16
gledal sem če bi dobil kje igličasti ležaj 13x16x16 samo ga žal ni!!
2 možnost je da dobim drugi bat na 12mm sornik samo problem se pojavi da noben neve ali je isto dolg itd!!
3 možnost pa je da dam ojnico zgoraj predelat fino pohonat itd samo stem bom omehčal material!!
mesa je dosti!! samo ni tako da ko je ojnica enkrat termično obdelana je konec!? se pravi nemorem dat ponovno
cementirat-nitrirat tekalno površino??
ojnica je taka kot spodaj na sliki
Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a macula »

opa, kreidlerjeva, je bla kr draga a?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
nejc93
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 11:43 pm
Kraj: ljubljana

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a nejc93 »

macula napisal/-a:opa, kreidlerjeva, je bla kr draga a?
ojnica sicer ni od kreidlerja :) oblika ojnice in vse vstlao je isto!!
ojnico imam jast od Derbi 75/80 GPR!! cena je bila kar konkretna
135€
Uporabniški avatar
nejc93
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 11:43 pm
Kraj: ljubljana

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a nejc93 »

kaj nihče nič neve? našel sem ležaj 12x16x14 problem je spet ker je ležaj zelo ozek in nevem če bi razkiral!
kaj vi menite?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a macula »

Kje pa si iskal ležaje?
Poskusi s kakšnimi strojniškimi katalogi, ponavadi se tam prej najde kot na spletu, pa tudi če ga tam ni, potem je težko da obstaja. Če pa je, potem vidi vsaj številko da lahko dalje iščeš oz naročiš.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a golnar »

če zadeva ni visoko vrteča se naredi pušo in je rešeno.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
nejc93
kriva felna
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jun 22, 2011 11:43 pm
Kraj: ljubljana

Re: ojnica

Odgovor Napisal/-a nejc93 »

preiskal sem praktično vse!!
pisal sem raznim firmam ki se stem ukvarjajo nemci-italiani-nizozemci-španci
prašal sem tudi kotal-tuli-intercom-tehimpex-FAG-KIESLER racing-team cristofolini-tameni
nuova mazzucchell-iame parilla..... žal brez uspeha mislim da ležaj te mere sploh ne obstaja
edino kar sem našel je ležaj 13x16x14 problem je da je ležaj zelo ozek!!
mora pa biti ležaj tipi topi motor bo imel preko 20hp + tega se bo vrtel do 14000rpm ali več!!
Odgovori