pvl ali minimoto štrom

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Supr :D pol bom dau kr tko ko je na 1. ker če je tko ko na drugi se zadane v blok in bi mogo blok rezat :D tko da supr,. hvala za pomoč :D
:)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a koroman »

toti štromi bi bli zakon če bi ble lopatice prav obrnjene
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

pa naredi dovolj močen nosilec ker drugače se zvija in cinšpula drgne po magnetu. Če ti bo ratalo naštelat užig prosim nekje objavi kako pa kaj si naredu, ker jaz sem 2 dni u eno štelau pa mi ni in ni ratalo laufalo je samo ni dobilo obratou dokonca.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Evo, sm malprej usposobo elektriko :D in lepo dela, teža rotorja je 273g kar je kr uredi ( orginal ma 840g), in razlika je kr očitna, odzivnost in pojemanje je odlično ( hitr gre v obrate in hitr se umiri), vozne lasnosti so čist druge kot z navadnim užigom,. tko da za tako ceno ko se ga da dobit, je pomoje kr uredi elektrika :mrgreen: z nastavitvijo pa tut niso neki problemi, se kr da nastavit :D

EDIT: še slikce:
Slika Slika Slika Slika Slika
:)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Bi lahk sm magnet stran dau pa slikau da vidmo kako si naredu nosilc?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

sinko.dejan napisal/-a:Bi lahk sm magnet stran dau pa slikau da vidmo kako si naredu nosilc?
bom jutr sliko ,.. dans se mi ne da več razdirat :mrgreen: ,. drgač pa je bol na hitr nrjeno,.. sam dva profila 5mm debela, pršraufana tam ko je bla prej cinšpula, pol pa sam 10mm distančnik za pršraufat cinšpulo in ej to to ,. to je sam na hitr nrjeno,. bom pa naredo nosilc da o v enm kosi, da bo bol za zihr,. drgač je pa tut že zdej dost močno, nč ne trese levo desno,. je kr tiksno :D bom pa posliko jutr ;)
:)
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a n8boy »

tut jes mam problem naštelat minmoto vžig...zajebavam se že 2 dni pa mi ne rata prou nastavt...a ma kdo kej pojma kdaj da iskro? mora dat nekje tam kjer srebrni ploščici na magnetu prečkata vžigalno tuljavo...če ma kdo kaj izkušenj s tem naj prosim malo pokomentira
hvala
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

n8boy napisal/-a:tut jes mam problem naštelat minmoto vžig...zajebavam se že 2 dni pa mi ne rata prou nastavt...a ma kdo kej pojma kdaj da iskro? mora dat nekje tam kjer srebrni ploščici na magnetu prečkata vžigalno tuljavo...če ma kdo kaj izkušenj s tem naj prosim malo pokomentira
hvala
js sm nastavo si tko, dau sam bat 1,5mm pred ZML in oba "kontakta" na vžigalni tuljavi sta se ujemala z "magnetki" na magnetu, to je blo tuk da je užgau,. pol na fino sm si ga pa nasavo še kuk ej blo potrebno,. sm se mal zapelo,... pač po "posluhi" pol naštelaš, ko motor lepo vleče, odzivnost je dobra in ne trokira,.. je dobr ;)
:)
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a n8boy »

sm naredu tko kokr si napisou in je užgau...ko sm se lotu bl fine nastavitve predvžiga sm pa najbrž skuru špulo ker je nahala iskro dajat...bom probou drugo špulo dobit pa povem pol če mi bo ratal nastavt :)
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: pvl ali minimoto štrom

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

n8boy napisal/-a:sm naredu tko kokr si napisou in je užgau...ko sm se lotu bl fine nastavitve predvžiga sm pa najbrž skuru špulo ker je nahala iskro dajat...bom probou drugo špulo dobit pa povem pol če mi bo ratal nastavt :)
če maš špulo tut preveč oddaljeno od magneta tut ni uredi,. lahk da zarad tegatut nimaš iskre,.. ;)
:)
Odgovori