A3 noče vžgat

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

A3 noče vžgat

Odgovor Napisal/-a Ledy »

JAz pa imam problem z avtomatikom a3 in sicer ko sem se spustil po klančini ga je na vdrtinici malo butnilo in takrat je le še parkrat počilo in potem se je motor ustavil. Po tem sem motorju menjal elektriko ker ni imel iskreter ga pognal in motor je laufal kakih 500 metrov in crknil ter ni več vžgal..
po neštetih poskusih sem menjal auspuh nzaj na original in motor je spet delal tedaj za daljšo turo in po tem ko sem ga ugasnil spet ni vžgal.. potem sem ga podrl zamenjal ležaje na blajerci in semeringe ter tesnilo med blokoma... a še vedno nič...
P.S. Pred tem sem opazil da motor zelo kadi...
kurim 4% mešanico in z to pri drugih motorjih nimam problemov.. ČE je fora v auspuhu povem še to da takrat ko je crknil sem mel MFcobro po tem pa klasičnega - brez dušilca...
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: A3 noče vžgat

Odgovor Napisal/-a A5f »

zaradi izpuha ti 100% ni crknil
verjetno imaš problem z iskro oziroma vžigom ali pa zamašen uplinjač
sem že videl primere ko je moped mrzel vžgal po 2 min pa crknil
vzrok so panavadi platine ali cinšpula
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: A3 noče vžgat

Odgovor Napisal/-a Ledy »

vplinjač ni zamašen ker po nekaj vžigih svečko zalije iskra pa tut verjetno ni ker je elektrika obnovljena oz. mi je na drugem mopedu delala brezhibno....
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: A3 noče vžgat

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ledy napisal/-a:vplinjač ni zamašen ker po nekaj vžigih svečko zalije iskra pa tut verjetno ni ker je elektrika obnovljena oz. mi je na drugem mopedu delala brezhibno....
svečka je znamke ? pa si probal s kšno drugo ?
ponavadi je lih to krivo pa tud če ima iskro jo zamenjaj
na ta način so me že 2 zafrklne, iskra je bla motor pa ni užgal pol sm pobral iz enga druzga motorja k je sigurno delal pa je avtomatik užgal u prvo
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: A3 noče vžgat

Odgovor Napisal/-a Ledy »

tut to sm že poskušal pa ni blo sam bom za vsak slučaj še drugaš mam pa bosna svečke, oregon...
Odgovori