Replika Miličniškega mopeda

Predstavite nam svojo starino
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

zan c napisal/-a:živjo, lepe obnove si se lotil kufrov pa boš težko dobil........sicer imam ene doma sam jih ne prodam....kje si pa dobil grušt z tablico od apn4p?
Te grušte se da še dobiti na Slovenskem, le, da je treba imeti izostreno oko za detajle. Jaz sem ga slučajno dobil, ko sem gledal eno razjahano štirko z vilicami od 14-tice. No na tablici pa sem našel APN 4-P.Takoj sem dal denar in zdaj je pri meni." Kufre" pa dobim te dni iz Srbije.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a franc »

Ne vem koliko je to sedaj še pomembno ampak 4P je bila štirka z "izpitom" in bi po tej logiki morala biti motor in registrirana na "veliko tablico" . Vilice so bile verjetno kar originalne, po mojem spominu je imela 4P 17 col kolesa in druge vilice.
lp
eleven
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Po Mar 05, 2012 6:32 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a eleven »

Ta motor je popolnoma originalen. Lastnik g.Stevo. Bili so tudi v temno zeleni barvi ter ptt v rumeni. Tudi moja soseda imata vsak svojega. Oba še popolna originala, ker sta oba 1 lastnika.Oba letnika 79 in tudi oba takrat kupljena nova iz trgovine. Eden celo z 800 km, drugi malo več. Je pa zanimivo to. Oba sta bila kupljena skupaj vendar moder je imel velika pesta, temno zeleni pa majhna. Oba motorja imata 4 prestave in končno hitrost nekje 70-75 km/h (verjetno podobni agregat kot colibri t14 in t15 - touring in ne sport). So pa ti modeli zelo zanimivi tako da srečno obnovo še naprej.

lp
Priponke
IMG_0386.JPG
zan c
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Nov 04, 2013 3:11 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a zan c »

Koliko pa si dal za kovčke če ni skrivnost? pa daj kakšno sliko če lahko samo da vidim...si dobil tudi nosilce?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Sedaj mi je končno uspelo pridobiti kovčke in nosilec za njih. Moped je praktično končan in tudi registriran pod APN-4P.
Zhvaljujem se forumskemu kolegu Nejcu, ki mi je nesebično posodil " dragocene" nosilce kovčkov, da sem jih lahko izdelal. Moped bo viden drugo leto na vseh Tomos srečanjih.
Priponke
20151219_124814.jpg
20151219_124835.jpg
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a macula »

Odlično!
Moram pridit enkrat pogledat :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

macula napisal/-a:Odlično!
Moram pridit enkrat pogledat :)
Le pridi bomo skupaj kaj pogruntali!
bizi10
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: To Jun 23, 2015 8:27 am

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a bizi10 »

Izredno lepa pride tale barvna kombinacija. Kapo dol za odlično obnovo.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Po vseh zapletih okoli polnjenja akumulatorja in nekaj tehničnih težav, mi je uspelo dokončati tega " policajca". Se vidimo v Soboto v Kopru.
Priponke
20160416_103655.jpg
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 446
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Replika Miličniškega mopeda

Odgovor Napisal/-a apn4m »

jkanoni napisal/-a:Po vseh zapletih okoli polnjenja akumulatorja in nekaj tehničnih težav, mi je uspelo dokončati tega " policajca". Se vidimo v Soboto v Kopru.

Lep je! se vidimo! :D

Lp!
Odgovori