Tomos Colibri 15 SL 1978

Predstavite nam svojo starino
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a para34 »

Predstavljam svoj zimski projekt obnove Colibri 15 SL letnik 1978. Moped je kar solidno ohranjen, najpomembneje pa je da ima dokumente. To je moja druga obnova. Upam pa, da se mi bo z obnovo uspelo približati originalu. Komentarji, nasveti so seveda dobrodošli ;)
Priponke
IMG_1781.JPG
IMG_1780.JPG
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a jerc »

hudo! zgleda super osnova! :)
sicer pa nevem kako je točno z originalnimi modeli bilo, samo jaz bi dal prtljažnik dol...tele 15 SL mi zgledajo brez njega res dobro, z njim pa...tk no...za krompir prevažat :D no..vsake oči imajo svojga malarja...
Spremljam temo ;)
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a para34 »

jerc napisal/-a:samo jaz bi dal prtljažnik dol...
Prtljažnik gre dol, ker z njim je moped grozen :shock:

Edina stvar, ki me še zelo matra je prednja luč in barva. Vem da je bilo leto 1978 eno izmed zadnjih SL-ovih in so gor namontirali že novejši tip luči. Sprašujem se, če bi bil velik greh na ta letnik montirat luč z okroglim števcem (starejši letnik), ker verjamem da bi bil izled veliko boljši. Aja in barva...za moje oči je najlepši SL v modri metalik barvi, pa me zanima ali morda kdo ve, katera barva je še bila v uporabi leta 1978 za SL-a poleg rdeče.
Uporabniški avatar
Mathias
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Mar 19, 2012 6:36 pm

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a Mathias »

lepo lepo, sl je res eden lepših tomosov..

sicer pa mislim da bi mu tista luč z števcem res pasala in nebi bil noben greh če bi jo zamenjal..

barve sta pa obe lepe modra in rdeča, tko da navijam za rdečo :twisted:
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Živjo!
Zanima me, kaj je z auspuhom. Ali ga je kdo rezal , ali je drug gor dan. Original auspuh je bil postrani odrezan zadaj. Predvsem pa; Luč, ki je zdaj gor je luč, ki so jo imeli E-90 in Sprinti. Samo, da so bile tiste luči v krom izvedbi. Števec je bil pa posebej namontiran na balanco. Moje videnje je; Če hočeš ohraniti čimbolj originalno zasnovo, pusti vse tako, kot je, le prtljažnik odstrani, ker ga SL nikoli ni imel! Razmisli o kromanju luči. Lepo bi se podala v sklop kromiranih delov in pa barva naj ostane rdeča!
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a para34 »

Hvala obema (Mathias, jkanoni) za mnenje, kar se tiče barve bom pa še malo razmislil.
Hja, auspuh...bil je odrezan, pa tudi cel je obtolčen in preluknjan, tako da bom mogu nabavit novega.
tomosmania
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Sr Apr 06, 2011 8:10 pm

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a tomosmania »

Veliko izpuhov na teh zadnjih modelih je zelo podobnih SLC-jevem razen kolena in nosilca. Jaz sem dobil na SL 78' izpuh v dosti dobrem stanju, zadaj ni bil postrani odrezan, imel je tisti zaključek kot imajo APN!

Jaz sem videl ta model 1978 v rdeči ter metalik modri barvi. verjetno so bile tudi še katere druge ampak videl pa še nisem.

Luč ni enaka kot pri e90 sprint, zgolj podobna, pa še to bolj tako tako.

Za mnenje, tudi taki so lepi in zelo malo je originalnih, če boš okoli pogledal, ko bi mu dodal še števec je enako bombastičen kot tisti z lučjo, ki števec vsebuje.

lp
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

Tega je pa že kar malo škoda barvat, jih je malo originalnih v tako dobrem stanju. :) Luč pa je enaka kot pri starejših verzijah SLC in ni enaka E90. Jaz osebno ne bi spreminjal sprednje luči, prav to je posebnost (poleg avspuha, ki je res podoben SLC v originalu) zadnjega letnika SL-a, dodal bi edino števec na balanco, kot je bilo v originalu. Ga je pa škoda barvat, ker zgleda res še lepo ohranjena barva. Zrihtaj krom in mehaniko, zamenjaj slabše in kupi manjkajoče dele pa si v mojih očeh zmagal. Barvanih je povsod dosti. :)

Btw, letnik 78' modre barve, je drugačen kot prejšnji letniki. Ni svetlo modra metalik, ampak je temno modra metalik. Enake barve so modri SLC-ji, E90,... Možno da je obstajal tudi svetlo modre barve, ampak ga še nisem zasledil.
There's no school like old school...
Uporabniški avatar
para34
kriva felna
Prispevkov: 50
Pridružen: To Avg 06, 2013 8:07 pm
Kraj: Divača

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a para34 »

Tako, prva dva vijaka sta odvita in rezervar je pripravljen na popravilo...
Priponke
IMG_1796.JPG
IMG_1795.JPG
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos Colibri 15 SL 1978

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ali mi lahko zaupaš kako misliš popraviti te vdolbine od balance?
Odgovori