Tomos 15 SLC

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

super delaš, res lično, tako naprej! ;)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a si_me »

tomostuner napisal/-a:spredna guma je 3.00? zgleda nekam močna za spredaj.
Tale profil, ki je spredaj delajo samo 2,75 širine. Sem imel na svojem tako pa sem zamenjal s širino 2,50 spredaj kar je tudi original pa se je lepše peljat zaradi manjšega upora pa tudi občutek sem dobil, da je motor precej bolj vodljiv, ker guma prej je bila skoraj kot valj ravna.

Drugače pa vedno bolj lepša 15ka.
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Sprednjo gumo sem dal isto kot zadnjo zato, ker 2,50x17 širine-profil B6 (cestni profil) ne izdelujejo več, sem bil v več trgovinah in so mi vsi isto potrdili :(
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a si_me »

Že kako dobro leto jih ne delajo, z nekaj sreče dobiš mogoče staro zalogo, pri nas v lokalni trgovini je ena na zalogi samo je 2011 letnik :roll:
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

si_me napisal/-a:Že kako dobro leto jih ne delajo, z nekaj sreče dobiš mogoče staro zalogo, pri nas v lokalni trgovini je ena na zalogi samo je 2011 letnik :roll:
ko smo rtavno rdi gumah:
oprosti za off ampak danes sem kupo eno gumo za avtomatika (navaden profil) in miše gor mitas. made in slovenja.sta se sava im nitas združla al kaj'

tvoje so še sava?
tomos 4 life
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a si_me »

tomostuner napisal/-a:
si_me napisal/-a:Že kako dobro leto jih ne delajo, z nekaj sreče dobiš mogoče staro zalogo, pri nas v lokalni trgovini je ena na zalogi samo je 2011 letnik :roll:
ko smo rtavno rdi gumah:
oprosti za off ampak danes sem kupo eno gumo za avtomatika (navaden profil) in miše gor mitas. made in slovenja.sta se sava im nitas združla al kaj'

tvoje so še sava?
Že dobri dve leti nazaj je podjetje Mitas kupilo Sava Kranj, sedaj pa jo postopno nadomeščajo blagovno znamko Sava, tako da profili bodo enaki le da bo pisalo gor Mitas. Sava piše le na gumah stare zaloge, novejše so mitas.
Več o tem: http://www.savatech.si/pnevmatike/pnevmatike-mitas.html
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

si_me napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:
si_me napisal/-a:Že kako dobro leto jih ne delajo, z nekaj sreče dobiš mogoče staro zalogo, pri nas v lokalni trgovini je ena na zalogi samo je 2011 letnik :roll:
ko smo rtavno rdi gumah:
oprosti za off ampak danes sem kupo eno gumo za avtomatika (navaden profil) in miše gor mitas. made in slovenja.sta se sava im nitas združla al kaj'

tvoje so še sava?
Že dobri dve leti nazaj je podjetje Mitas kupilo Sava Kranj, sedaj pa jo postopno nadomeščajo blagovno znamko Sava, tako da profili bodo enaki le da bo pisalo gor Mitas. Sava piše le na gumah stare zaloge, novejše so mitas.
Več o tem: http://www.savatech.si/pnevmatike/pnevmatike-mitas.html
Mitas je kupil podjetje Sava tech, Sava pa je v koncernu Goodyear-Dunlop-Sava tires. Sta to dve različni Savi ;)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a si_me »

zankrzan napisal/-a:
si_me napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:
ko smo rtavno rdi gumah:
oprosti za off ampak danes sem kupo eno gumo za avtomatika (navaden profil) in miše gor mitas. made in slovenja.sta se sava im nitas združla al kaj'

tvoje so še sava?
Že dobri dve leti nazaj je podjetje Mitas kupilo Sava Kranj, sedaj pa jo postopno nadomeščajo blagovno znamko Sava, tako da profili bodo enaki le da bo pisalo gor Mitas. Sava piše le na gumah stare zaloge, novejše so mitas.
Več o tem: http://www.savatech.si/pnevmatike/pnevmatike-mitas.html
Mitas je kupil podjetje Sava tech, Sava pa je v koncernu Goodyear-Dunlop-Sava tires. Sta to dve različni Savi ;)
Potem je jasno zakaj so smeli uporabljati blagovno znamko Sava omejeno obdobje (2leti).
Zdej pa mislim da bo dovolj off, ker bo več kot pol teme samo o gumah :D
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Tudi glede gum pride vsaka informacija prav :) Na 15-ki so se še naredila naslednja dela; nabavil sem novo elektriko 12 V ki ima zunanjo tuljavo. Problem je bilo to tuljavo pritrdit ne da bi se kaj na okvir varilo in da ni preveč na očeh. Zato sem izdelal nerjaveč nosilec ki mi drži tuljavo in ga privijačil na nosilec za trobljo, ki je pod rezervoarjem. Nabavile so se še zadnje malenkosti kot so zajle, sorniki za ročice, gumijaste prevleke na Domino ročkah, nalepke itd. Cilinder je gor začasen od SLC fi 38 z original Elko batom, dokler ne dobim pravega z honanja, kar bo verjetno še trajalo :? Zdaj izgleda tako kot je na zadnjih dveh slikah, v kratkem se bo še uredil sedež in popravil eden amortizer ker mi kljub obnovi pušča olje. V glavnem se je v letu in pol naredilo toliko, po večini krivec da je to tako dolgo trajalo je bilo iskanje dobrih rezervnih delov in pomanjkanje financ :D Ko bo še kakšna sprememba pa seveda javim :)
Priponke
DSC_3000.jpg
DSC_3001.jpg
DSC_3017.jpg
DSC_3019.jpg
DSC_3023.jpg
DSC_3020.jpg
DSC_3024.jpg
DSC_3066.jpg
DSC_3067.jpg
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a jerc »

Zapletom navkljub ti super tole uspeva.
Pravi lepotec bo! :D
bravo!
Odgovori