APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Naredi kak video. Glede končne hitrosti, nekaj je še verjetno rezerve ali ? ker 90 gre meni zdaj SL, ko mi ga je končno uspelo porihtat z 13/32 zobniki.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

DaNiLo napisal/-a:Naredi kak video. Glede končne hitrosti, nekaj je še verjetno rezerve ali ? ker 90 gre meni zdaj SL, ko mi ga je končno uspelo porihtat z 13/32 zobniki.
Video pride, sem si vzel dopust. Glede koncne ni razvil do konca obratov sem ga malo z rezervo tiscal. :D Poskusil bom s predelavo auspuha da bo daljsi z istim kotom protikonusa in daljsim midom 8-)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Aha, no dobro, pol pa samo zrihtaj ;)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Za video sem dobil GoPro Hero ampak mi je naredila problem zadnja felga. Vglavnem so počile 2 špice pri bobnu ki ima zjahane luknje za špice in sedaj so vse zluftane ter opleta še bolj kot je že. Felga je šla dol in čakam komplet novo s poliranim bobnom centrirano kar bo baje prišlo čez 80€. :?
No brez felge sem najprej probaval mašino v leru, v nizkih jo je morilo in spravil sem se predelati iglo. Videti je bila zelo topa na vrhu in sem jo malo ošpičil ter minimalno skrajšal saj je bila na najbolj spodnji poziciji da je delalo.
Igla v fergu sedaj
Igla v fergu sedaj
Sedaj sem jo na tej poziciji pustil, v nizkih po gasu razvije takoj, v visokih pa sem z nastavljivo dizo ujel še več obratov kot prej. :D
Za auspuh, kakor pa sem prebiral kako imajo drugi na različnih APNjih, naj bi bil stinger pravega preseka (fi14) vendar kratek (6cm) za ta setup. Daljšega nisem uspel zrihtati tako da bo zaenkrat auspuh ostal kot je.
Končna na ravnini je bila do sedaj najvišja 86 sede in 95 sključen ob sedež in bilanco, pomoje bi s 14 zobnikom spredaj dosegel 100 vendar nebi imel take moči tako da bom pustil da preverim kaj bo z novo iglo.
Ko dobim felgo sporočim naslednjič skupaj z videom. 8-)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Felgo si sam obnoviš, špice dobiš cist poceni, pocinkane 4mm, pesto speskaš je še bolje kot pulirana glede hlajenja tam pri zavorah oz. odvajanju toplote, pa še mogoče daš prašno barvat pesto in obroč pa nove špice in ne sme prit več kot 50€.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

To že samo ko sem jo prejšnič tako je opletala ker nisem pravilno zategoval špic in centriral, če jo pa dam temu ko mi jo že zrihta tako pride pa 30 :(
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:To že samo ko sem jo prejšnič tako je opletala ker nisem pravilno zategoval špic in centriral, če jo pa dam temu ko mi jo že zrihta tako pride pa 30 :(
Tak drago je to pri vas...pri nas je dooosti bolj poceni.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja edini ki ga poznam da to dobro in kompletno naredi ima cene okrog 10€ odvisno od stanja, če mora samo scentrirati da so špice že gor približno točno, če pa dela iz nule pa 30€. :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a macula »

Če hočeš, da teče v nulo se lahko tudi 3 ure zezaš, posebno če je feltna cela pretolčena in zvita, ali pa da so špice zrjavele in se nipli ne sučejo lepo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

macula napisal/-a:Če hočeš, da teče v nulo se lahko tudi 3 ure zezaš, posebno če je feltna cela pretolčena in zvita, ali pa da so špice zrjavele in se nipli ne sučejo lepo.
Saj zato pa sem narocil novo. No cene sem dobil z navadnimi spicami (3mm?) je komplet felga s poliranim bobnom in cink spicami 87€, z debelimi spicami (3.8mm???) Pa 159€ :roll:
Ce kdo ve tocno razliko debelin naj me popravi, zdaj imam felgo s 3.8mm spicami, na eni original apn4 pa so s 3mm.
APN4M 83'
Odgovori