Tomos E90

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

No seveda zadnji teden pred adrio koristimo kar se le da... Elektroniku ne manjka veliko... Upaliu je že... :) Sicer pa z končnim rezultatom nisem ravno zadovoljen :( predvsem stvari ki se jih dal ponovno kromirat so porazne...Kot da bi slabo pocinkali...( blatniki ) in pa poliran aluminji smo ga nato zaščitili z posebno dvokomponentno pizdarjo proti oksidaciji poliranega aluminija in je izgubil ves sijaj... Uglaunem nisem zadovoljen ampak za do kopra recimo da bo... Več naj slike povedo... Kakšen komentar pa mogoče sploh ne bi bil slab! :D lep pozdrav vsem.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Super ko nov zgleda :D
drgač pa je ko premažeš al pa prelakiraš polirane dele takoj izgubijo sijaj, tako kot sprednje luči pri avtih edin če imaš neki specialn premaz..
prosu bi če bi se ti dal slikat tisto rebro ki si jo pošvasal, ker imam tut js eno rebro počeno pa grdo zija vn, pa me zanima če se da res tk fajn zrihtat... :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

tomosak napisal/-a:Super ko nov zgleda :D
drgač pa je ko premažeš al pa prelakiraš polirane dele takoj izgubijo sijaj, tako kot sprednje luči pri avtih edin če imaš neki specialn premaz..
prosu bi če bi se ti dal slikat tisto rebro ki si jo pošvasal, ker imam tut js eno rebro počeno pa grdo zija vn, pa me zanima če se da res tk fajn zrihtat... :)
Ja škoda da zgubijo sijaj :( ampak okej bo saj obstojno usaj upam...

Slika

Takole je bilo odlomljeno... pa sem doma iz drugega cilindra odrezau celo rebro... (cilinder je pa zariban zato mi ga ni bilo škoda odrezat) pa sem splajbal da je bilo točno z poko in zavaril z tigom in pobrusil :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a tomosak »

uauu, pa res zgleda ko novo..:) supr si zrihtu :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

Ja res ni neke opazne razlike tam pa tam kakšna risa od šajbe in biaksa... to je pa tudi vse :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pata napisal/-a:
tomosak napisal/-a:Super ko nov zgleda :D
drgač pa je ko premažeš al pa prelakiraš polirane dele takoj izgubijo sijaj, tako kot sprednje luči pri avtih edin če imaš neki specialn premaz..
prosu bi če bi se ti dal slikat tisto rebro ki si jo pošvasal, ker imam tut js eno rebro počeno pa grdo zija vn, pa me zanima če se da res tk fajn zrihtat... :)
Ja škoda da zgubijo sijaj :( ampak okej bo saj obstojno usaj upam...

Slika

Takole je bilo odlomljeno... pa sem doma iz drugega cilindra odrezau celo rebro... (cilinder je pa zariban zato mi ga ni bilo škoda odrezat) pa sem splajbal da je bilo točno z poko in zavaril z tigom in pobrusil :)
Okoli tiste gume na vplinjaču pa le namesti eno objemko. Da ne bo zrak mem filtra vleklo ;) Drugač pa zanimivo da maš dellorto frgazar 8-)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Pata »

Ni potrebno je zelo elastična guma je gre zelo trdo gor... če v 30 letih ni bilo problema... ga tudi sedaj nebo :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Pata napisal/-a:Ni potrebno je zelo elastična guma je gre zelo trdo gor... če v 30 letih ni bilo problema... ga tudi sedaj nebo :)
Pri E-90 res ni problem ta guma. Pri SLC-jih , SL-ih pa lahko " fouš" zrak povzroči, da pride motor na obrate in posledično " ripne". Jaz sem imel malo porozen material( vhodni del) na Bingu 18. predno se ugotovil, kje vleče zrak sem naredil doktorat, mašino mi je pa kar nekajkrat stisnilo.
Odgovori