Tomos 14M

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ker sem vas enkrat že rajcal na temo... in ker so se stvari medtem premaknile v pravo stran......to se je sicer dogajalo že oktobra, ampak vseeno... na A-netu se je pojavil ta zelenček, že na slikah je zgledal zeeeeloooooo obetavno, edino, kar me je držalo nazaj... "ni dokumentov"..., cena- zelo prijazna, tko da sem se kar odločil in zapeljal proti Rogaški, in še malo ven... Moped je bil res kot nov, ok, krom na obročih je bil bogi, pa prtljažnik pikast, sam to so ble malenkosti- moped kresnu k mina, všeč takoj. Deda je razložil, kako je moped sploh lahko ostal tak do sedaj (njegov ata ga je nekoč nekdaj kupil za "rezervo" in je tako ostalo do danes :lol: ). Števec je kazal 238 kilometrov, ker pa je bil polomljen znotraj, je bilo to malce hmm- deda je rekel "sm se zlo mal vozu z njim, nimam izpita, pa ne upam..." pa izjavil, ne vem če ma vse skup 500km (se je kasneje pokazalo da je to res :P . Tko da, ara je padla, prepisal sem številke, naslednji dan preveril na tehničnih pregledih in šibal ponjga...Doma jasno takoj razstavljanje...
Priponke
IMG_20161015_163951.jpg
IMG_20161014_172104.jpg
IMG_20161014_120422.jpg
IMG_20161013_173815.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Zanimivo je bilo da je motor delal na zelo bogato mešanco goriva in zraka- iz izpuha je po zaustavitvi mezel en prov lep "šmir", tko da je bilo prav zabavno vse skup ujet- verjetno je temu pripomoglo tudi to da se je moped leta vžigal za par minut in morda prepeljal par sto metrov...
No, kakorkoli, bolj ko sem mofo začel podirat, bolj se je videlo, da je stvar dejansko nova...
Priponke
polžek števca dejansko nov- pa skor brez masti...
polžek števca dejansko nov- pa skor brez masti...
IMG_20161015_174057.jpg
IMG_20161015_173359.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ker sem imel malčk težav z legalizacijo mofe ( kaj vse nisem probal, pa povsod zid :evil: ), nisem želel kar takoj na polno vlagat, čeprav je hitro spuhtelo 300 republiških :oops: , kar hitro sem kupil nove obroče, špice, gume, pa mal štromarije, pa gumic (no, sam za kurbl, pa šalthebl) in začel pesnit...
Priponke
s pesti sem se en mal poigral in jih kvazispoliral...
s pesti sem se en mal poigral in jih kvazispoliral...
IMG_20161021_172451.jpg
hec, gume so bile še letnik 1983, še original prvovgradnja, kot nove, je deda izjavu, sej so še čist dobre
hec, gume so bile še letnik 1983, še original prvovgradnja, kot nove, je deda izjavu, sej so še čist dobre
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Menjava obročev in špic? Zabava zagotovljena! Ker tega ravno ne delam vsak dan (no, pri eni drugi gradnji sem sestavil štiri kolesa), je zaposlitev za ves dan zagotovljena :lol: , ampak mi je kar uspelo...
Za zadaj sem mu privoščil 3,5mm špice, spredaj sem pa samo zbiksal originale in jih namontiral nazaj
Priponke
IMG_20161030_112623.jpg
IMG_20161110_145601.jpg
IMG_20161028_205831.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Hmm, zanimivo, slikc ne moreš vdelat med tekst :shock: , pa kontra, kukr jih gor daješ...
No, kukrkol, števec! Kakor je bilo že omenjeno- zlomljen, ko sem ga odprl, je bil nosilček iz špijatra v kosih... Sem že pripravil novodobnika, da bi vskočil na njegovo mesto, pa me je razveselil kolega, ki je mel enega Teleoptika, ki mu ni bil kam porabit in mi ga je dal, da sem lahko popravil original...
Priponke
...če ne bi šlo drugače, bi bil števec takle...
...če ne bi šlo drugače, bi bil števec takle...
...donor part...
...donor part...
...kosi...
...kosi...
IMG_20161027_141708.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Pa še nekaj ne prav lepega sem opazil- na tleh in po agregatu gorivo, prvo sem mislil- pipca, pa ni bilo tako enostavno :cry: V resnici je puščal rezervoar po celi dolžini po spoju, drugega pa ne dobit, če je pa že kaj bilo, pa cene božjastne... H sreči en prjatu obvlada vse kar je v zvezi z varjenjem in lotanjem, tako da mi ga je zavaril s TIGom, na konceh pa zalotal, sicer sem se načakal, ampak je bilo vredno :D
Priponke
IMG_20161124_173642.jpg
IMG_20161124_173653.jpg
IMG_20161124_195949.jpg
IMG_20161125_140354.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Nalepke... zrisal v Corelu, dal odrezat prjatlu in je spet ku nov. Šele na kestlnu opazil, da so črke mal premesnate, ampak jbg, bo moral s tem živeti. Napis na deklcih sem pa namensko dal delat malce večji (čeprav original je tiskanina na prozorno nalepko).
Barvo sem pa izbral heliosovo, naj bi bila HELIOS GR-041, čeprav sem kupil kodo 042, ki je za piko pretemna, sam, če bi šel barvat celega, bi rekel za obe da sta original barve :)
Priponke
IMG_20161129_135923.jpg
IMG_20161020_183421.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:?: zanimivo, kako barvi na prejšnjih slikah zgledata različno, pa je edina razlika, da je spodnjo sliko posvetlil fleš...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a:Nalepke... zrisal v Corelu, dal odrezat prjatlu in je spet ku nov. Šele na kestlnu opazil, da so črke mal premesnate, ampak jbg, bo moral s tem živeti. Napis na deklcih sem pa namensko dal delat malce večji (čeprav original je tiskanina na prozorno nalepko).
Barvo sem pa izbral heliosovo, naj bi bila HELIOS GR-041, čeprav sem kupil kodo 042, ki je za piko pretemna, sam, če bi šel barvat celega, bi rekel za obe da sta original barve :)
Lep je ratal 8-) , par dni na soncu in nebo več za piko pretemna barva :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos 14M

Odgovor Napisal/-a filius »

KamiKaza napisal/-a:Pa še nekaj ne prav lepega sem opazil- na tleh in po agregatu gorivo, prvo sem mislil- pipca, pa ni bilo tako enostavno :cry: V resnici je puščal rezervoar po celi dolžini po spoju, drugega pa ne dobit, če je pa že kaj bilo, pa cene božjastne... H sreči en prjatu obvlada vse kar je v zvezi z varjenjem in lotanjem, tako da mi ga je zavaril s TIGom, na konceh pa zalotal, sicer sem se načakal, ampak je bilo vredno :D
Lep projekt!

Kar se tiče rezervoarja, dobi se smolo za tesnenje rezervoarjev, vliješ v rezervoar, dobro preklompaš da se razporedi pa celem rezervoarju in si zmagal :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori