Tomos ATX 1988

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Jaz imam sprednjo luč usmerjeno do konca navzdol, kolikor pač odprtina v maski dopušča, pa mi ne sveti nič v blatnik.
Glede svetilnosti pa, sveti kot sveti, malo pridobiš če menjaš žarnico za 35W (org. 25W) ali pa predelaš luč na H4 žarnico.

Stikalo stop luči na nožni zavori ima problem, da je tisti kos ki se potegne prevoden. Ko stisneš zadnjo zavoro naredi stikalo stik med maso in rumeno žico. To je isto kot če daš skupaj maso in črno žico - elektrika se izklopi. Stikalu bi moral izolirati tisti kos ki se potegne, da ne bi imel stika z maso (okvirjem).

Če malo preračunamo tvoje porabnike je tako (to je ko vse gori):
Zadnja pozicijska luč: 5W
Stop luč: 10W
Smernik (vklopljen je le 1 naenkrat): 10W
Sprednja luč: 25W (dolga in kratka sta 25W)
Pozicijska sprednja: 4W
Lučke osvetlitve: 1,2W x 2
+ še obratomer ne vemo koliko porabi
+ še troblja
-----------------
Torej skupaj pride: 56,4W - elektrika pa je le 50W.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

Hvala za odgovor.
Danes je moped dobil obnovljen original bt izpuh,hvala Maculi za popravilo :)
rsz_20140712_122310.jpg
tOmOs ATX - BT - APN
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

Mi lahko kdo razloži razliko med vplinjačama :
bing 18 1/18/109 stranska diza 30 glavna 88 - tega imam sedaj na atxu
bing 18 1/18/110 stranska diza 30 glavna 95 - na zunaj je enak prvemu,na netu pa sem videl slike,kjer ima drugačno spodnjo šalčko....

bing 18 1/18/110
tega imam na lagerju,ker pa mi je zadnjič nekdo predlagal menjavo glavne dize z večjo glede na opisan problem,bo poskusil s tem :)
tOmOs ATX - BT - APN
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

Lantus_ napisal/-a:Mi lahko kdo razloži razliko med vplinjačama :
bing 18 1/18/109 stranska diza 30 glavna 88 - tega imam sedaj na atxu
bing 18 1/18/110 stranska diza 30 glavna 95 - na zunaj je enak prvemu,na netu pa sem videl slike,kjer ima drugačno spodnjo šalčko....

bing 18 1/18/110
tega imam na lagerju,ker pa mi je zadnjič nekdo predlagal menjavo glavne dize z večjo glede na opisan problem,bo poskusil s tem :)
bing 18 1/18/110 ta je od IMT 506, tukaj maš link http://www.njuskalo.hr/image-bigger/opr ... 232769.jpg
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

očitno je moj neka kombinacija obeh :) priklop cevke za gorivo je drugačen kakor za imt,šalčka je enaka kakor pri btju...
tOmOs ATX - BT - APN
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

Lantus_ napisal/-a:Ima kdo idejo kaj je vzrok temu problemu:

Ko je moped mrzel vžge v prvo ali drugo in takoj dela normalno, lahko ga takoj zavrtiš.

Ko pa je topel, vžge še normalno, vendar če daš gas ga zamori, lahko tudi crkne.
Če po vžigu samo čakaš na tistih obratih cca 15-30s, začutiš kako potem potegne oz. zalaufa normalno. Potem pa dela OK.
sedaj sem pomoje ugotovil kaj je problem temu,ker mi prejšnji dan ni vžgal topel pa če se je*eš...potem sem pa samo snel gumico iz fegra dol katera gre v box,je pa vžgal potem v prvem šusu.....očitno premalo zraka ko je topel.
original filter je videti precej bogi,imam pa nek športni filter skoraj nov - podoben temule http://mmc.bolha.com/1/image/149771/150 ... c75529.jpg

bom probal s tem sedaj.me pa zanima če moram na kaj paziti-nastavitev ferga?da ne bo kaj narobe z cilindrom....
tOmOs ATX - BT - APN
MaxiGom
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jul 19, 2014 12:04 am

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a MaxiGom »

Kamion napisal/-a:Jaz imam sprednjo luč usmerjeno do konca navzdol, kolikor pač odprtina v maski dopušča, pa mi ne sveti nič v blatnik.
Glede svetilnosti pa, sveti kot sveti, malo pridobiš če menjaš žarnico za 35W (org. 25W) ali pa predelaš luč na H4 žarnico.

Stikalo stop luči na nožni zavori ima problem, da je tisti kos ki se potegne prevoden. Ko stisneš zadnjo zavoro naredi stikalo stik med maso in rumeno žico. To je isto kot če daš skupaj maso in črno žico - elektrika se izklopi. Stikalu bi moral izolirati tisti kos ki se potegne, da ne bi imel stika z maso (okvirjem).

Če malo preračunamo tvoje porabnike je tako (to je ko vse gori):
Zadnja pozicijska luč: 5W
Stop luč: 10W
Smernik (vklopljen je le 1 naenkrat): 10W
Sprednja luč: 25W (dolga in kratka sta 25W)
Pozicijska sprednja: 4W
Lučke osvetlitve: 1,2W x 2
+ še obratomer ne vemo koliko porabi
+ še troblja
-----------------
Torej skupaj pride: 56,4W - elektrika pa je le 50W.

LP M

Pomoje se problem s svetilnostjo pojavlja samo pri nizkih obrati, ko bremzaš spustiš gas in s tem padejo tudi obrati? lahko pa proba elektriko od CTX-a, se mi zdi, da je 80W. Moč 50W je pa samo povprečna meritev pri 5500 obratih... no vsaj zdi se mi da sem nekje tako prebral ne me držati za besedo.
Lantus_
kriva felna
Prispevkov: 56
Pridružen: So Avg 24, 2013 11:18 pm
Kraj: Žiri

Re: Tomos ATX 1988

Odgovor Napisal/-a Lantus_ »

evo,danes naredil slabih 100km v kosu brez problema,relacija Žiri - Medvedje Brdo - Godovič - Črni Vrh - Col nad Ajdovščino pa nazaj do Godoviča - Logatec - Žiri
no,je verjetno kakšen km , ker malo laže števec pomoje,saj je na atx guma 18col bt ima pa 17 če se ne motim...
tOmOs ATX - BT - APN
Odgovori