Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Mene zanima kateri alu cilinderkit je dober za montirat na apn bloke. Dobro je da je vsaj 70ccm, ima potencial nadalnega piljenja in ni predrag. ( razni gilardoni, parmakit). Gledal sem DMP 6 port.. je to ok ali ne ? Hodi stimajo z klasicno ojnico? Prosim za nasvete. Kita se nisem montiral zato tudi potrebujem informacije da se nebom zaletel.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zanek46 napisal/-a:Mene zanima kateri alu cilinderkit je dober za montirat na apn bloke. Dobro je da je vsaj 70ccm, ima potencial nadalnega piljenja in ni predrag. ( razni gilardoni, parmakit). Gledal sem DMP 6 port.. je to ok ali ne ? Hodi stimajo z klasicno ojnico? Prosim za nasvete. Kita se nisem montiral zato tudi potrebujem informacije da se nebom zaletel.
Vsak je dober, če znaš vzet biax v roke pa pretočne kanale na blokih ali cilindru poštimat, da bo se lepo prilegalo. Verjetno še boš rabil kakšno milimetersko podložko. Samo če te že zdaj skrbi denar potem pozabi. Recimo nov kit:120€+, nova ali obnovljena gred 40-50€, vplinjač 80€, squish glava 30€, nov po meri izpuh 120€+, mogoče kakšna ojačana sklopka 80€+. To samo osnovne stvari za delovanje mašine. Potem še razne malenkosti 100€ pa še kakšnih 50€+ imej za razne šalabajzarje ali nategune.
Uporabniški avatar
macek
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jul 11, 2011 7:38 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macek »

Juhej
Imam problem z prednjimi vilicami za ATX štirikotne
Imajo veliko zračnost...so dale veliko čez...
Ali kdo to obnavlja
Kaj se da narediti
Hvala in lp
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Mi znate priporočit kakšen zanesljiv kalkulator za idelavo izpuha. Neplačljiv, če se da. Hvala
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

prlek napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:Mene zanima kateri alu cilinderkit je dober za montirat na apn bloke. Dobro je da je vsaj 70ccm, ima potencial nadalnega piljenja in ni predrag. ( razni gilardoni, parmakit). Gledal sem DMP 6 port.. je to ok ali ne ? Hodi stimajo z klasicno ojnico? Prosim za nasvete. Kita se nisem montiral zato tudi potrebujem informacije da se nebom zaletel.
Vsak je dober, če znaš vzet biax v roke pa pretočne kanale na blokih ali cilindru poštimat, da bo se lepo prilegalo. Verjetno še boš rabil kakšno milimetersko podložko. Samo če te že zdaj skrbi denar potem pozabi. Recimo nov kit:120€+, nova ali obnovljena gred 40-50€, vplinjač 80€, squish glava 30€, nov po meri izpuh 120€+, mogoče kakšna ojačana sklopka 80€+. To samo osnovne stvari za delovanje mašine. Potem še razne malenkosti 100€ pa še kakšnih 50€+ imej za razne šalabajzarje ali nategune.

Vse kar si nastel delam sam in tudi nudim dolocene storitve. V tuningu nisem po juhi prplavo :D nikoli pa nisem kitov kupoval in zato me samo to zanima keri je dober za tist denar. Raznih gilardonijev za 250 eur nemislim davat. Zvon sklopke naredim sporten sam, kanale na cilindru brusim tud sam, izdelavo izpihov tud, centriranje in balansiranje gredi tudi. Ampak kot pravim.. zanima me kateri cilinderkit je ok za nek soliden denar.. 120-150 eur. L.p
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zanek46 napisal/-a:
prlek napisal/-a:
zanek46 napisal/-a:Mene zanima kateri alu cilinderkit je dober za montirat na apn bloke. Dobro je da je vsaj 70ccm, ima potencial nadalnega piljenja in ni predrag. ( razni gilardoni, parmakit). Gledal sem DMP 6 port.. je to ok ali ne ? Hodi stimajo z klasicno ojnico? Prosim za nasvete. Kita se nisem montiral zato tudi potrebujem informacije da se nebom zaletel.
Vsak je dober, če znaš vzet biax v roke pa pretočne kanale na blokih ali cilindru poštimat, da bo se lepo prilegalo. Verjetno še boš rabil kakšno milimetersko podložko. Samo če te že zdaj skrbi denar potem pozabi. Recimo nov kit:120€+, nova ali obnovljena gred 40-50€, vplinjač 80€, squish glava 30€, nov po meri izpuh 120€+, mogoče kakšna ojačana sklopka 80€+. To samo osnovne stvari za delovanje mašine. Potem še razne malenkosti 100€ pa še kakšnih 50€+ imej za razne šalabajzarje ali nategune.

Vse kar si nastel delam sam in tudi nudim dolocene storitve. V tuningu nisem po juhi prplavo :D nikoli pa nisem kitov kupoval in zato me samo to zanima keri je dober za tist denar. Raznih gilardonijev za 250 eur nemislim davat. Zvon sklopke naredim sporten sam, kanale na cilindru brusim tud sam, izdelavo izpihov tud, centriranje in balansiranje gredi tudi. Ampak kot pravim.. zanima me kateri cilinderkit je ok za nek soliden denar.. 120-150 eur. L.p
Za do 150€ lahko gledaš samo airsale pa dmpje. Če si za vse sam svoj mojster pa ti itak nebo težko narediti kakšen soliden stroj iz cenejših kitov. Drugi jih so, malo poglej po forumu.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Tako je, motor in porting bom izdelal sam. Zato ne potrebujem dobrih cilinderkitov ze v osnovi. Potrebujem pa cilinder na katerem je vzdrzljiv nikasil in ostale pizdarije. Zato sprasujem kateri je tak in katerega se predlaga, da se nebom zaleto z nakupom. Veliko jih pravi da na airsalih odpada nikasil.. al so to bucke..al je res oa nevem , zato se zarad tega obracam na vas .
malinovc1
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Okt 24, 2016 11:32 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a malinovc1 »

Pomoje ima tole potencial. https://www.ebay.com/itm/Zylinder-45-0- ... 2451494773
Deljen Izpušni kanal...
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

zanek46 napisal/-a:Mene zanima kateri alu cilinderkit je dober za montirat na apn bloke. Dobro je da je vsaj 70ccm, ima potencial nadalnega piljenja in ni predrag. ( razni gilardoni, parmakit). Gledal sem DMP 6 port.. je to ok ali ne ? Hodi stimajo z klasicno ojnico? Prosim za nasvete. Kita se nisem montiral zato tudi potrebujem informacije da se nebom zaletel.
Za to ceno je najcenejši DMP 6 port ki si ga gledal. Dobro kanale ujet pa bo šel toliko, da je fino imet sportno sklopko.
Če bi rekel da je lahko dražji od DMP, bi priporočil PVL-jev cilinderkit :lol:. Sicer je mal majhn fi40 sam, ampak se bi ga dalu napilit cez 10 konj ;) (samo napoved, tudi jaz čakam na rezultate tiste napiljene masine s tem kitom) 8-)
APN4M 83'
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Ojla iscem pomoc in sicer ce se gre za kit https://www.frcomoto.si/si/cilinder-kit ... e-a35.html ce se da se kje kupit novega ali pa kupim tudi rabljenega ce je dobro ohranjen :D
Odgovori