Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zadnjič sem kupil v Velotu nove stojne vijake in matice, pa jih je že po prvi montaži kar lepo posnelo.... kvaliteta nula... Sicer so vijaki za A3 in A35 daljši kot za APN (112 oz 115 mm, APN 104 ali 105). Če zdrži na CTX-u in E90 (dolžina 123 mm) ne bi smel to bit problem... Navojne palice M7 dobiš samo v natezni trdnosti 4.6 ali 4.8, najbrž je to dovolj, 8.8 bi bila primernejša, ampak spet imaš samo navadne (mehke) matice... :o Inox ima to lastnost, da se zgnete in zariba, zato ga ne priporočam.
Sicer ima konkurenca M6 vijake, nekateri (piaggio) samo 3, pa vseeno drži.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Jaz sem sedaj na tej ctx predelani mašini kar lepo naredil m8, lahko zategneš konkretno, uporabil pa sem nerjavečo navojno palico....ne da se mi več z temi m7 ukvarjat....
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Se je kar za pohecat s temi M7 pa samo delo je. Sem naročil te tadaljše M7 nevem al za avtomatike ali ctx...
Je pa DaNiLo naredil še najbolje, samo jaz nemorem v bloke dati M8 ker je že bolj na knap zaradi kanalov. Bom poročal drug teden ko jih montiram
APN4M 83'
borisk
batzajla
Prispevkov: 37
Pridružen: To Jan 11, 2011 3:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a borisk »

kaj pa če bi dal helicoil M6 (ne vem na koliko se povrta za helicoil M6) potem pa klasične DIN 938 vijake, ki jih dobiš do 12.9 kvalitte
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Glavo se zatiska z 12Nm, to mora še M3 navoj zdržat!
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

macula napisal/-a:Glavo se zatiska z 12Nm, to mora še M3 navoj zdržat!
Da ja :?:Men že pr 9Nm začne zvivat kapo :lol: :evil:
flexer65
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 8:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a flexer65 »

Pozdravljeni!
Ali pašejo zadnje nihajke od apn6s na apn6?
Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

flexer65 napisal/-a:Pozdravljeni!
Ali pašejo zadnje nihajke od apn6s na apn6?
Hvala za odgovor
Nihajke pašejo, le da boš potreboval drugačen nosilec za zobnik pri vpetju pa mislim da je tudi os daljša. So pa od apn6 tiste tastare nihajke močnejše...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje za tiste, ki se ukvarjate s portanjem kanalov. Kakšno orodje uporabljate, da dosežete in obdelate kanale še iz notranje strani cilindra. Vem, da more biti orodje podobno takemu kakršnega imajo zobozdravniki. Ker pa gledam za začetek orodje manjše vrednosti se pojavi problem, da ima vse to orodje preveliko glavo za vpetje in posledično s tem orodjem ne moreš obdelovati Tomosovih cilindrov iz notranje strani saj imajo cilindri premajhno vrtino.
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Pozdravljeni vsi, trenutni setup na moji šestki je 40l bat ter resonančni izpuh. Zanime me, katero zobniško razmerje bi bilo najbolj pasalo k 5 prestavi? Glavno je samo to, da pride v vse klance. Ni važno s katero prestavo, ali s taprvo ali tadrugo. Samo da pride, to je važno :lol: :lol:. Kaj najbolj priporočate? Hvala in lep pozdrav. :D
Važn da gre!
Odgovori