Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Zamenjaj auspuh. Poizkusi kje dobiti originalnega od SLC-ja
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Cliffhorn napisal/-a:Pozdravljeni, imam nek problem ki pomoje ni povezan z predvzigom, ki je trenutno nastavljen na moji srbski kopiji junior 1mm pred gmt. Ce na hitro das gas do konca, motor v leru pocasi pridobiva obrate, enkrat ko je na obratih pa nima problemou zavrtet v visave in je odziven. Tam lepo vlece in je vozen, ko menjam pa padem v malo premale in se motor ne more dvignit iz njih. Slutim na pozicijo igle. Premaknil sem na skrajno gornjo in skrajno spodnjo mejo. Problem je isti, mogoce na neki poziciji malenkost manj ociten. Ce pocasi dodajam gas motor lazje prileze do obratov ampak samo v leru, v 1 prestavi ne more prit do obratov na katerih vlece resonanca. Izpuh junior, verjetno kopija. Glavna diza 85, mala pa 35. Bing 18 od slc, z sirokim grlom. Prenosi 12 33 l.p:)
"Fouš luft"?
Tako je meni delal, ker je imel majhno luknjico med cilindrom in blokom.
lp
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živ, rabim nasvet.
Prajtl ma na apn6s, vilice od atxa, križi so na pravi razdalji(podložen zgornji trikotnik), vendar se vilice še vedno ne premikajo skup z balanco(zakasnijo-kot, da bi imele lufta na križih). Vijaki na spodnjem križu so stisnjeni do kraja. Kaj bi bil problem. Rešitev bi bil mostiček nad kolesom, vendar jih te vilice niso imele.
Hvala za odgovor
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Motor ima minimum, ne skace v obrate sam od sebe. Ko mi je vleku luft na 4ki nisem mogel nastimat nic, motor je skocil v obrate sam od sebe in no way da nastelas minimum. Je mozno da je premajhna mala diza?
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

automatic_7 napisal/-a:
jerjer napisal/-a:Imam težavo z prednjo disk zavoro na racingu. Ko je stisnem postane mehka in posledično ne prime. Med vožnjo pa izgleda kot da izmenično prime in spušča, kar pa ni najbolj prijetno. Zavore nisem nič odpiral, tako da ne vem kje bi dobil zrak v sistem. Mogoče kakšna druga razlaga? Se naj lotim odzračevanja?
zavora je AJP ali kitajska??
je dovolj zavorne tekočine noter, koliko so obrabljene ploščice? to prvo preveri in porem lahko probaš odzračit če kaj pomaga
Sedaj imam resnično problem... zmanjkalo mi je olja v rezervarčku in mi je potegnilo zrak :? Sedaj me čaka dolg proces odzračevanja. Ko stiskam ročko, mi v rezervar ne potegne olja, je to zaradi membrane v rezervarju? Jo moram odstraniti in naliti olje in potem poskusim z odzračevanjem?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:
jerjer napisal/-a:Imam težavo z prednjo disk zavoro na racingu. Ko je stisnem postane mehka in posledično ne prime. Med vožnjo pa izgleda kot da izmenično prime in spušča, kar pa ni najbolj prijetno. Zavore nisem nič odpiral, tako da ne vem kje bi dobil zrak v sistem. Mogoče kakšna druga razlaga? Se naj lotim odzračevanja?
zavora je AJP ali kitajska??
je dovolj zavorne tekočine noter, koliko so obrabljene ploščice? to prvo preveri in porem lahko probaš odzračit če kaj pomaga
Sedaj imam resnično problem... zmanjkalo mi je olja v rezervarčku in mi je potegnilo zrak :? Sedaj me čaka dolg proces odzračevanja. Ko stiskam ročko, mi v rezervar ne potegne olja, je to zaradi membrane v rezervarju? Jo moram odstraniti in naliti olje in potem poskusim z odzračevanjem?
sej na mopedu pa res ni tako dolg proces odzračevanja.
https://www.youtube.com/watch?v=nmC5SsXnHTE
ja če misliva za membrano enak del jo moraš odstranit in očistit, ter nato naliti olje
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Mr.slc napisal/-a:Živ, rabim nasvet.
Prajtl ma na apn6s, vilice od atxa, križi so na pravi razdalji(podložen zgornji trikotnik), vendar se vilice še vedno ne premikajo skup z balanco(zakasnijo-kot, da bi imele lufta na križih). Vijaki na spodnjem križu so stisnjeni do kraja. Kaj bi bil problem. Rešitev bi bil mostiček nad kolesom, vendar jih te vilice niso imele.
Hvala za odgovor
kak nasvet???
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Je že kdo delal daljše stojne vijake iz navadne M7 navojne palice, ali mora biti material poboljšan in navoj navaljan tako kot so to delali za v stare tomos bloke APN? Imam pomislek, da je navaden material prešvoh in bi pri zategavanju utrgalo navoj, ali pa bi bila glava premalo zategnjena. :?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a:Je že kdo delal daljše stojne vijake iz navadne M7 navojne palice, ali mora biti material poboljšan in navoj navaljan tako kot so to delali za v stare tomos bloke APN? Imam pomislek, da je navaden material prešvoh in bi pri zategavanju utrgalo navoj, ali pa bi bila glava premalo zategnjena. :?
Podaljšano matico kupi pa lahko lepo zategneš. Ne odkrivat amerike.
Priponke
502_640_44.jpg
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

prlek napisal/-a: Podaljšano matico kupi pa lahko lepo zategneš. Ne odkrivat amerike.
Saj ni to problem, na squish je glava narejena z vložkom in na navadne stojne od APN nemorem zategniti ker je pač prekratka. Sem rešil problem tako da sem naročil daljše stojne že z M7 navoji x 111mm, moji so 104mm. Za malo pod 3€ na vijak se jih ne splača delati. :D
APN4M 83'
Odgovori