Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

DaNiLo napisal/-a: ...jaz sem vzel stran edino tisti upor al kaj je tisto pred žarnico...
To misliš ta okrogel LED drive power supply? Tisto bi pomoje moralo biti gor za pravilno napajanje LEDic... :? :geek:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Za vse, ki imate 6v 18w vžig na tomosih, kot ga imam jaz na SL-u, kjer sem imel večni problem z crkavanjem sprednje žarnice, pol pa sem nabavil tole in ko sem se pelal v temi sem lahko imel temni vizir dol pa sem videl belo pred sabo in to kar daleč :D bom probal kako sliko naredit.

http://www.ebay.com/itm/New-DC6V-36V-Hi ... 2749.l2649
In slepiš vse druge voznike pred seboj. Zraven tega pa ti bo tudi policaj rekel, da imaš nehomologiran del na vozilu. 400€, odvzem tablic in izredni tehnični ti ne uide.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Pomoje glede žarnice ki ima dolgo in kratko ni problema tako kot sem imel na avtu dolge halogenke light blue 60W pa niso komplickrali na tehnicnem tudi ne.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

To je naša država, izboljšaš vozilo da je bolj varno in to je za njih ilegalna predelava.... :?

@DaNiLo zakaj si odrezal proč napajalnik za LEDice? Sedaj ti bojo pa prej crknile...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a:Pomoje glede žarnice ki ima dolgo in kratko ni problema tako kot sem imel na avtu dolge halogenke light blue 60W pa niso komplickrali na tehnicnem tudi ne.
Ja halogenke ja. Ledice če niso serijske pa nesmeš imet. Razen če imajo E oznako kar pa jih 99% nima
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Tisto sem odrezal stran, ker mi je kar na startu pregorl ta power supply, nvm zakaj. Zdaj ko imam direkt zvezano delujejo obe, sveti fenomenalno in pa crknila še ni zaenkrat, pa sem naredil čez 100km z njo.

Prlek, zakaj bi koga zaslepil, kaj pa tisti z kao "xenon lučmi" ki niso niti približno ksenonke lahko slepijo druge voznike v prometu, jaz ne slepim nikogar, kratka čez dan, ponoči pa dolga oz. kak nanese.

Bom pa počakal, da vidim, kaj bojo rekli, ko me bodo ustavli, zaenkrat še me niso.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

DaNiLo napisal/-a:Tisto sem odrezal stran, ker mi je kar na startu pregorl ta power supply, nvm zakaj. Zdaj ko imam direkt zvezano delujejo obe, sveti fenomenalno in pa crknila še ni zaenkrat, pa sem naredil čez 100km z njo.

Prlek, zakaj bi koga zaslepil, kaj pa tisti z kao "xenon lučmi" ki niso niti približno ksenonke lahko slepijo druge voznike v prometu, jaz ne slepim nikogar, kratka čez dan, ponoči pa dolga oz. kak nanese.

Bom pa počakal, da vidim, kaj bojo rekli, ko me bodo ustavli, zaenkrat še me niso.
Zdaj nevem kaj misliš s tem "kao ksenonke". Modro obarvane navadne halogenske luči niso moteče, ker so vendarle halogenske le rahlo so obarvane. Potem pa so tu ksenon kiti, ki jih ljudje montirajo v navadno parabolo za halogenske luči in je svetloba močno razpršena na vse strani, od tod slepiš druge. Enaka zgodba pri led lučeh. Potrebno je imeti lečo, da "odreže" svetlobo ki sveti naokrog in jo usmeri v eno točko. Podnevi ni tako moteče, ponoči je pa neprijetno. V glavnem meni so že policaji težili zaradi ledic zadaj nad registrsko tak da se s sprednjimi lučmi ne bi igral, ker takoj vidijo. Samo skromen nasvet, delajte pa kar hočete.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Meni še niso nič rekli za zadnje ledice nad registersko. Drugač pa bomo videli, kaj bo ko bom ustavljen s strani policije :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
zlatko83
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jun 02, 2016 9:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zlatko83 »

Tega ne znam razložit :?: Pred domom imam malce daljši hrib, automatik ga enkrat zvozi v drugi, drugič spet zmanjka moči na tričetrt hriba, pa spet na polovici in šalta v prvo, pa spet gre v drugi do vrha :idea: :idea: :idea:
Ni povezano z temparaturo zraka, dolžino vožnje pred hribom, mešanico,.....dogaja se brez pravega vzorca in to od samega začetka.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Pri navadni žarnici je kratka usmerjena dol in dolga gor vmes pa plehnat zastor in parabola razsvetli dol in gor. Pri teh ledicah so isto usmerjene in nevem kakšna bo razlika pomoje ne velika sem pa narocil 3 komade. Bom tudi poslikal ko dobim kako zgleda in kaj bo s power supply-jem. ;)
APN4M 83'
Odgovori