Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Na vilicah od apn 6/4 mi pod lončki meče vn olje, a je tam kko tesnilo al kaj podobnega, pa, da se to zamenja. Ola ne more bit prevec, sm ga tocu lani juluja niti 2 deci
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Nekje sem dobil podatek,da gre 60 ccm olja v posamezen krak, tako da si ga verjetno nalil preveč.

http://agmoto.hr/wp-content/uploads/201 ... nder21.pdf stran 4 (v nizozemščini) :mrgreen:
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

V vse Tomosove vilice APN. T-14 se nalije 0,8dcl olja. Jaz uporabljam olje viskoznosti SAE 80 ali 90. Se odlično obnese.
Če si ga nalil not 2dcl, kar dvomim, saj spodnji lončki nimajo takšnega volumna, Je normalno, da ti je olje zmetalo ven.
Sedaj lahko vse podreš in natočiš na novo olje, ali pa pustiš vse skupaj, da se normalizira.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

xTirEx napisal/-a:Kaj pa takšen števec? Ali ta nebi deloval na apn6 zaradi platinskega vžiga?
http://www.ebay.com/itm/Spark-Plugs-Eng ... 2C&vxp=mtr
Ker meni na skuterju deluje normalno :), sedaj pa se točno ne razumem v razlike v vžigu.
sn dobil tale obratomer... Katera opcija je prava; S1 al S2... Mam filing da bi mogla bit S2, ker tam mam pod max obrati cca 7500rpm (apn6s z dellorto 14 in laser) z S1 pa pol manj.

Je pa idle dokaj visok; cca 1500rpm. Malo velik...

Se je kdo kej igral s tem ?
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zna kdo povedati za koliko je idealno znižati glavo na a3 avtomatiku in za koliko skrajšati bat? morda enako kot na apn na 46 mm? lp!
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

glavo spustiš tolko d se še suče :D . bata pa ne moraš rezat na pamet, ko je v ZMT mora bat pokrivat 2mm izpušni kanal na sesalni strani ga režeš toliko kot hočeš imet kot odpiranja...
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Za vse, ki imate 6v 18w vžig na tomosih, kot ga imam jaz na SL-u, kjer sem imel večni problem z crkavanjem sprednje žarnice, pol pa sem nabavil tole in ko sem se pelal v temi sem lahko imel temni vizir dol pa sem videl belo pred sabo in to kar daleč :D bom probal kako sliko naredit.

http://www.ebay.com/itm/New-DC6V-36V-Hi ... 2749.l2649
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če je to res jih bom naročil :D Potem samo predelaš tisti nastavek in gre v orig. držalo?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Berty napisal/-a:Če je to res jih bom naročil :D Potem samo predelaš tisti nastavek in gre v orig. držalo?
Tako je, jaz sem vzel stran edino tisti upor al kaj je tisto pred žarnico, sveti ko nebeška luč. :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Odgovori