Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Mr.slc napisal/-a:Dober dan,zanima me ,kko se kaj bere te oznake na novih led žarnicah.vglavnem, rad bi zamenjal žarnico ker je pregorela in me mika dat LED-ico ,pa me zanima če bi gorela tut ta (https://www.superstrela.com/led-sijalka ... 12v-1.html#) ,zdej sm meu gor 12v 25w pa je gorela kr lepo




Če nimaš stabilizatorja škoda devat not k ti jo bo se prej skurilo ko navadno dam ti pa en predlog ki sem ga tudi sam namestil sicer moras naredit nosilec.... Gre se za led reflektor 48w sem ga tudi sam zmontiral deluje perfewktno in pregoru ti ne bo povem iz lastnih izkusnj pa se mi motorck zvrti cez 15000rpm ce rabis pisi zs pa se zmenima ;) 8-) ;) :D
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

Zanima me ali sta ATX in BT glavi isti ali različni ?
Ker sem zasledil da ima BT višjo kompresijo kot ATX, samo ne vem kako, glave od BTja pa tudi še nisem vidu.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

njuho napisal/-a:Zanima me ali sta ATX in BT glavi isti ali različni ?
Ker sem zasledil da ima BT višjo kompresijo kot ATX, samo ne vem kako, glave od BTja pa tudi še nisem vidu.
enake sta
tomos 4 life
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

nista enake. atx glava je oblikovana enako kot lamo glava ali nekatere stare apn glave. bt glava ima pa manjši volumen in je oblikovana na squish.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

golnar napisal/-a:nista enake. atx glava je oblikovana enako kot lamo glava ali nekatere stare apn glave. bt glava ima pa manjši volumen in je oblikovana na squish.
To mislis vrjetno slc glavo, ki se loci tudi po tem da nima lukenj za gumico. Bt in atx glavi pa sta enaki.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Tomos apn 6 napisal/-a:
golnar napisal/-a:nista enake. atx glava je oblikovana enako kot lamo glava ali nekatere stare apn glave. bt glava ima pa manjši volumen in je oblikovana na squish.
To mislis vrjetno slc glavo, ki se loci tudi po tem da nima lukenj za gumico. Bt in atx glavi pa sta enaki.
mam doma slc sl bt in atx glavo.

slc in sl sta na zunaj iste, brez utorov za gumice ter sive barve, od sl-a glava ma orginal squish od slcja pa ga nima.

od btja in od atxa pa sta črne z utorom za gumice in obe mata squish pas.
tomos 4 life
nejc12344
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Avg 05, 2015 4:34 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nejc12344 »

Pozdravljeni,

imam problem in sicer :
bt cly "malo" piljen, bing 18 (stranska diza 40,glavna diza 95),vzig BT original, original airbox (ni prazen), mf cobra izpuh...

Motor trokirat v območju,kjer dobi moč sepravi 5,5k-7k obratov...do 5k obratov motor deluje normalno,se pa to dogaja med vožnjo kakor tudi v prostem teku....Ta problem pa se je, kar na enkrat pojavil prej je motor deloval normalno... kaj bi lahko bilo ?? Sem tudi že probal dati manjšo glavo dizo in sicer 88 ampak je se zmeraj isto...
Uporabniški avatar
njuho
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Mar 18, 2012 2:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a njuho »

tomostuner napisal/-a:
Tomos apn 6 napisal/-a:
golnar napisal/-a:nista enake. atx glava je oblikovana enako kot lamo glava ali nekatere stare apn glave. bt glava ima pa manjši volumen in je oblikovana na squish.
To mislis vrjetno slc glavo, ki se loci tudi po tem da nima lukenj za gumico. Bt in atx glavi pa sta enaki.
mam doma slc sl bt in atx glavo.

slc in sl sta na zunaj iste, brez utorov za gumice ter sive barve, od sl-a glava ma orginal squish od slcja pa ga nima.

od btja in od atxa pa sta črne z utorom za gumice in obe mata squish pas.
Kako pa ma potem BT (11:1) lahko večjo kompresijo kot ATX (9:1? za to nisem siguren)?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nejc12344 napisal/-a:Pozdravljeni,

imam problem in sicer :
bt cly "malo" piljen, bing 18 (stranska diza 40,glavna diza 95),vzig BT original, original airbox (ni prazen), mf cobra izpuh...

Motor trokirat v območju,kjer dobi moč sepravi 5,5k-7k obratov...do 5k obratov motor deluje normalno,se pa to dogaja med vožnjo kakor tudi v prostem teku....Ta problem pa se je, kar na enkrat pojavil prej je motor deloval normalno... kaj bi lahko bilo ?? Sem tudi že probal dati manjšo glavo dizo in sicer 88 ampak je se zmeraj isto...
orientiraj se po svečki :) svetla premalo bencina (večja diza) temna preveč bencina (manjša diza). Če je svečka kavne barve oz čokoladno rjava potem je tu krivec vžig (preveri predvžig)
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Kje naliti olje v BT vilce?
Odgovori