Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomostuner napisal/-a:Ve kdo zakaj mi pri bing 18 od sl-a teče bencin skozi tisto luknjo gor na ohišju, zgleda kot nek oddušek za preveč bencina. Bi blo treba menjat iglo od plovčka?
lahko plovček sploh ni več plovn- se napolni z bencinom :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

aljo69 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:Ve kdo zakaj mi pri bing 18 od sl-a teče bencin skozi tisto luknjo gor na ohišju, zgleda kot nek oddušek za preveč bencina. Bi blo treba menjat iglo od plovčka?
lahko plovček sploh ni več plovn- se napolni z bencinom :)
Morda je potrebno samo malo improvizacije.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ubistvu sem ta fergazer ravno kupu. in sm sprobu da plovc plava.druga pa ne zgleda sumljivga.
tomos 4 life
strider
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 14, 2017 5:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strider »

Živjo.

Kdo ve, če pride na A35 tesnilo glave ali ne? Sicer sem ga montiral, ker sem v katalogu na obnovi.si videl da je v prospektu,
ampak sem na enem drugem forumu prebral, da na tem modelu ni potrebno tesnilo glave. Škodi verjetno ne?!

Lp
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

strider napisal/-a:Živjo.

Kdo ve, če pride na A35 tesnilo glave ali ne? Sicer sem ga montiral, ker sem v katalogu na obnovi.si videl da je v prospektu,
ampak sem na enem drugem forumu prebral, da na tem modelu ni potrebno tesnilo glave. Škodi verjetno ne?!

Lp
Vsi A35 so iz tovarne prisli z tesnilom glave in ce tesnila ne montiras bos imel prej skodo kot korist namrec ce povrsini glave in cilindra nista 100% ravni bo motor zgubljal kompresijo.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
strider
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Feb 14, 2017 5:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strider »

Tomos apn 6 napisal/-a:
strider napisal/-a:Živjo.

Kdo ve, če pride na A35 tesnilo glave ali ne? Sicer sem ga montiral, ker sem v katalogu na obnovi.si videl da je v prospektu,
ampak sem na enem drugem forumu prebral, da na tem modelu ni potrebno tesnilo glave. Škodi verjetno ne?!

Lp
Vsi A35 so iz tovarne prisli z tesnilom glave in ce tesnila ne montiras bos imel prej skodo kot korist namrec ce povrsini glave in cilindra nista 100% ravni bo motor zgubljal kompresijo.
No pol dobro, da sem šel po prospektu sestavljat....

Edina stvar, ki mi ne funkcionira kot je treba je čok stikalo na Dellorto 14/12. Ko obrnem gas do konca se mi ročica ne vrne v prvotni položaj. Preden sem stvar zmontiral nazaj sem preveril in je normalno izklapljalo čok. Se mi pa zdi, da je motor sedaj bolj odziven.

LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

tomostuner napisal/-a:ubistvu sem ta fergazer ravno kupu. in sm sprobu da plovc plava.druga pa ne zgleda sumljivga.
motor mi pod štandgasom sam navija obrate sem že probu z drugim glavnim in z stranskim dizam, namontiran je tudi filter samo nič ne pomaga.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomostuner napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:ubistvu sem ta fergazer ravno kupu. in sm sprobu da plovc plava.druga pa ne zgleda sumljivga.
motor mi pod štandgasom sam navija obrate sem že probu z drugim glavnim in z stranskim dizam, namontiran je tudi filter samo nič ne pomaga.
fouš luft nekje vleče oz. ne tesni fergazer
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Dober dan,zanima me ,kko se kaj bere te oznake na novih led žarnicah.vglavnem, rad bi zamenjal žarnico ker je pregorela in me mika dat LED-ico ,pa me zanima če bi gorela tut ta (https://www.superstrela.com/led-sijalka ... 12v-1.html#) ,zdej sm meu gor 12v 25w pa je gorela kr lepo
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

kater vžig, stabilizator napetosti imaš?
Odgovori