Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

kumr napisal/-a:mam problem..zamenju sm vse kar se je dalo..kondenzator,platine,kabel svečke,svečka tut špula je glanc nova..uglavnem še vedno motor trokira in poka na use lukne(izpuh,cilinder)..pod štandgasom delo normalno,,kakor pride na določene obrate začne pokat..to se je pojavilo ko sem po 2 mescih uzgal motor..niti se ni še ogrel je začel jebat..uplinjač sem tut spocou na fino,probal različne dize igle itd..uglavnem ni efekta.. :shock: :shock: kaj bi blo po vaše? gre se za E90 mašino..pwk 28 frgazr,original e90 izpuh,6v štrom..motor je delal BP do sedaj
Če nisi vsega pokončal sedaj, ko si probaval, je samo premajhna diza. To pa za to, ker je mraz in hladen motor rabi večjo dizo. Podobno kot kadar je motor hladen mu daš zaug, ki da dodaten bencin. Tako lahko tudi ugotoviš ali je diza premajhna. Če ti lepo teče pod zaugom je sigurno premajhna. Tudi pokanje je znak za premajhno dizo.
LP
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

lojze-si napisal/-a:
kumr napisal/-a:mam problem..zamenju sm vse kar se je dalo..kondenzator,platine,kabel svečke,svečka tut špula je glanc nova..uglavnem še vedno motor trokira in poka na use lukne(izpuh,cilinder)..pod štandgasom delo normalno,,kakor pride na določene obrate začne pokat..to se je pojavilo ko sem po 2 mescih uzgal motor..niti se ni še ogrel je začel jebat..uplinjač sem tut spocou na fino,probal različne dize igle itd..uglavnem ni efekta.. :shock: :shock: kaj bi blo po vaše? gre se za E90 mašino..pwk 28 frgazr,original e90 izpuh,6v štrom..motor je delal BP do sedaj
Če nisi vsega pokončal sedaj, ko si probaval, je samo premajhna diza. To pa za to, ker je mraz in hladen motor rabi večjo dizo. Podobno kot kadar je motor hladen mu daš zaug, ki da dodaten bencin. Tako lahko tudi ugotoviš ali je diza premajhna. Če ti lepo teče pod zaugom je sigurno premajhna. Tudi pokanje je znak za premajhno dizo.
LP
Tudi to semm slisal ze..in sem poskusal z dizami in postavitvijo igle vendar nic..jutri se bom se malo igral cene probam drug strom..in ce bo ok nabavim PVL kar je pa itak v planu ze pol leta ;)..lojze.si..se izdelujete menjalnike? :)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zanima me če je kaj narobe če je sesalni kanal malenkost odprt ko je bat v sml.
tomos 4 life
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

tomostuner napisal/-a:zanima me če je kaj narobe če je sesalni kanal malenkost odprt ko je bat v sml.
Brez lamelnega ventila motor nebo delal!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

tomaz30 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me če je kaj narobe če je sesalni kanal malenkost odprt ko je bat v sml.
Brez lamelnega ventila motor nebo delal!
ampak dela :)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Slika

svečka je take batve, motor pa zgubi moč ko se segreje po kakih 15 minutah vožnje.
Vzrok?
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomostuner napisal/-a:Slika

svečka je take batve, motor pa zgubi moč ko se segreje po kakih 15 minutah vožnje.
Vzrok?
Presvetla, preveč zraka.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Pich napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:Slika

svečka je take batve, motor pa zgubi moč ko se segreje po kakih 15 minutah vožnje.
Vzrok?
Presvetla, preveč zraka.
:O še presvetla? pa sem ravno nameraval da bi dal manšo dizo not. bom poskusu z večjo
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Je ze kdo cez taksne nalepke sel z navadnil lak sprejam
Priponke
20170110_141302.jpg
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Zivijo, a ve mogoce kdo ce so notranji zobniki enaki pri masinah a35 in a5. S tem mislim stevilo zob? Torej ce so enaki menjalniski prenosi ali se kaj razlikujejo?
Odgovori