Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

knownaszago napisal/-a:A kje bližje Ljubljani pa ni nikogar, ker sem iz litije pa res ne bi tok daleč vozil.
peskanje ljubljana v google pa boš našu :) ziher je
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

mam problem..zamenju sm vse kar se je dalo..kondenzator,platine,kabel svečke,svečka tut špula je glanc nova..uglavnem še vedno motor trokira in poka na use lukne(izpuh,cilinder)..pod štandgasom delo normalno,,kakor pride na določene obrate začne pokat..to se je pojavilo ko sem po 2 mescih uzgal motor..niti se ni še ogrel je začel jebat..uplinjač sem tut spocou na fino,probal različne dize igle itd..uglavnem ni efekta.. :shock: :shock: kaj bi blo po vaše? gre se za E90 mašino..pwk 28 frgazr,original e90 izpuh,6v štrom..motor je delal BP do sedaj
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Imam eno prošnjo. Rabil bi nekoga da bi mi izdelal squish vložek za v glavo cilindra. Vprašal sem že cerarja ter pvl-ja vendar sta oba že zasedena. ;)
lp Martin
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

kumr napisal/-a:mam problem..zamenju sm vse kar se je dalo..kondenzator,platine,kabel svečke,svečka tut špula je glanc nova..uglavnem še vedno motor trokira in poka na use lukne(izpuh,cilinder)..pod štandgasom delo normalno,,kakor pride na določene obrate začne pokat..to se je pojavilo ko sem po 2 mescih uzgal motor..niti se ni še ogrel je začel jebat..uplinjač sem tut spocou na fino,probal različne dize igle itd..uglavnem ni efekta.. :shock: :shock: kaj bi blo po vaše? gre se za E90 mašino..pwk 28 frgazr,original e90 izpuh,6v štrom..motor je delal BP do sedaj
Vžig nastavi, možno da se ti je zamaknil in je prevelik.
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

je tam kot ponavad ker imam pocahnano ;)..danes sem ga še enkrat nastavil..probam jutri uzgat pa porocam..
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

čendi123 napisal/-a:Imam eno prošnjo. Rabil bi nekoga da bi mi izdelal squish vložek za v glavo cilindra. Vprašal sem že cerarja ter pvl-ja vendar sta oba že zasedena. ;)
lp Martin
Najbolje, da počakaš ko bosta imela fraj. Sigurno še imata kaj dela plus vsi so že v nizkem štartu za prihajajoče praznike. Ne verjamem, da imaš tako silo za motor, ko je zunaj --5. Cerar super naredi zato, če ti sploh ima voljo naredit enkrat se ti splača počakat.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

kumr napisal/-a:je tam kot ponavad ker imam pocahnano ;)..danes sem ga še enkrat nastavil..probam jutri uzgat pa porocam..
Koliko pa to znese mm kjer imaš zacajhnano? Če jaz nebi imel merilne urice nebi verjel za koliko lahko fališ željen predvžig, pa čeprav imaš nevem kako označeno na oko. Ti lahko predvžig premikaš za 0.20 mm gor dol od željene mere pa ne boš na oko ugotovil. Predvidevam, da imaš napiljeno mašino pri katerih se bolj pozna odstopanje kot pri stock mašinah. Če praviš, da si vse zamenjal pa nič spreminjal pred tem ne vidim druge težave.
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Predvžiga mam pač okrog 1.5mm..vzig je kle zmeri supr delal in sm si ga pocahnu ko sem mašino razkopavu..ma sm vrtel plato levo desno..ce sm jo v desno motor sploh ni kresnu..mislis da se lahko kaj pozna ker nimam nič kajlice v gredi..ceprav tisto neke funkcije z predvžigom nima..
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kumr napisal/-a:Predvžiga mam pač okrog 1.5mm..vzig je kle zmeri supr delal in sm si ga pocahnu ko sem mašino razkopavu..ma sm vrtel plato levo desno..ce sm jo v desno motor sploh ni kresnu..mislis da se lahko kaj pozna ker nimam nič kajlice v gredi..ceprav tisto neke funkcije z predvžigom nima..
če nimaš kajlice se ti lahko magnet zasukne ko devaš skup ... posledično predvžig ni pravi
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

ga malo nabijem gor..nebom pa nc reku ane..samo dvomim da se mi zamakne za tolko ker gred imam blokirano na batu magnet malo nabijem gor da se mi ne premakne dokler ne prime matica.. ;)
Odgovori