Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Rupar
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jun 24, 2013 11:02 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Rupar »

Zanima me ker frgazar ke najbols dat na atx cilinder brusen na 40?

Hvala ;-)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Rupar napisal/-a:Zanima me ker frgazar ke najbols dat na atx cilinder brusen na 40?

Hvala ;-)
če so kanali še vedno original, je tudi original ferg še vedno dober :D, drugače dellorto14/14
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ve kdo,kakšen je največji premer uplinjača ,da se ga lahko še zmontira pod A3 okvir?lp
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a koroman »

tomosatx50s napisal/-a:Ve kdo,kakšen je največji premer uplinjača ,da se ga lahko še zmontira pod A3 okvir?lp
pod okvir gre vsak vplinjač ki je dovolj majehn :) SHA 16 lahko daš na originalno koleno(primerno povrtano).
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

koroman napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:Ve kdo,kakšen je največji premer uplinjača ,da se ga lahko še zmontira pod A3 okvir?lp
pod okvir gre vsak vplinjač ki je dovolj majehn :) SHA 16 lahko daš na originalno koleno(primerno povrtano).
Koleno bom naredil sam iz varilni ga loka. Gre se mi predvsem da ohranim stranske pokrove. Potem moram verjetno kupiti sha16 ki ima tudi ukrivljeno koleno za gas zajlo(bovden)?
north
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Maj 05, 2015 3:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a north »

Pozdravljeni

Zanima me zakaj mi v motorju cinglajo batni obročki? Sliši se samo pri določenih vrtljajih.Sedaj ko sem zamenjal glavne ležaje na ojnici in ojnico samo je malce bolše še vedno se pa slišjo.Na batu ni videt zračnosti na obročkih.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

north napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me zakaj mi v motorju cinglajo batni obročki? Sliši se samo pri določenih vrtljajih.Sedaj ko sem zamenjal glavne ležaje na ojnici in ojnico samo je malce bolše še vedno se pa slišjo.Na batu ni videt zračnosti na obročkih.
Kako veš, da so obročki? Morda klenka ali pa ima ojnica luft. Če je bat star ga kar zamenjaj. Katero olje uporabljaš?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

north napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me zakaj mi v motorju cinglajo batni obročki? Sliši se samo pri določenih vrtljajih.Sedaj ko sem zamenjal glavne ležaje na ojnici in ojnico samo je malce bolše še vedno se pa slišjo.Na batu ni videt zračnosti na obročkih.
Kako pa veš da so ravno obročki?
north
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Maj 05, 2015 3:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a north »

Drugo si ne znam predstavljat kot to saj je vse drugo privijačeno kot mora bit spodnja ležaja sta nova in semeringi tudi sornik je nov uležajen z igličastim ležajem.Drugače motor deluje kot mora.Edino ta zvok me moti.
north
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Maj 05, 2015 3:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a north »

prlek napisal/-a:
north napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me zakaj mi v motorju cinglajo batni obročki? Sliši se samo pri določenih vrtljajih.Sedaj ko sem zamenjal glavne ležaje na ojnici in ojnico samo je malce bolše še vedno se pa slišjo.Na batu ni videt zračnosti na obročkih.
Kako veš, da so obročki? Morda klenka ali pa ima ojnica luft. Če je bat star ga kar zamenjaj. Katero olje uporabljaš?

Bat je nov obročki tudi novi ojnica je nova spodaj ležaja tudi zgoraj je sornik uležajen z igličastim ležajem uporabljam dvotaktol.Motor ima moč normalno pelje tudi obrate normalno doseže.
Priponke
Dvotaktol.jpg
Odgovori