Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

Na moped sem obesil laserčka s pomočjo org krivine. Dosegel sem razultat, da je moped na mestu tih in tako je tudi med vožnjo. Ampak to ima 50% vezo z tem kar mene zanima, kako bi dosegel da bi bil cilinder hladnejši? Gre za Tomos Lauro...ja ima malo mesa, cilinder je majhen in oldtimer je in je brezveze za predelovat. Ne gre sedaj to za neko predelavo kot za to da je moped samo malo bolj poskočen. :lol: po parih vožnjah je cilinder kar razgret in da ne bo kakšnih problemov me zanima kako da bi bi bila temperatura manjša? kot vem gre to samo če zamenjam celoten cilinder ali pač? :o
Važn da gre!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Šmarčana napisal/-a:Na moped sem obesil laserčka s pomočjo org krivine. Dosegel sem razultat, da je moped na mestu tih in tako je tudi med vožnjo. Ampak to ima 50% vezo z tem kar mene zanima, kako bi dosegel da bi bil cilinder hladnejši? Gre za Tomos Lauro...ja ima malo mesa, cilinder je majhen in oldtimer je in je brezveze za predelovat. Ne gre sedaj to za neko predelavo kot za to da je moped samo malo bolj poskočen. :lol: po parih vožnjah je cilinder kar razgret in da ne bo kakšnih problemov me zanima kako da bi bi bila temperatura manjša? kot vem gre to samo če zamenjam celoten cilinder ali pač? :o
Glavo fino speskaj, pomaga tudi pravilna oblika glave, manjši predvžig če je možno, svečka ustrezne toplote, kvalitetno olje in ne presuha zmes.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Da je cilinder na otip zelo vroč, je normalno, saj je že 60° zelo vroče.
Pomeri temperaturo- morda sploh ni panike.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Te temperature z cilindri in glavami pa nevem kaj vse še pa so zadnje čase kar akutalne :D
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

Torej - motor vžge, kabel bil prekinjen, ampak - nekaj čudno klenka (cinglja) v mašini. Kot da bi bilo nekaj odtegnjeno ali kaj...Pa se ni delalo nobenih posegov na mašini, samo odrtje da se je pogledalo ventile. Zdaj pa kot da bi ventili klenkali. Kaj bi se lahko zgodilo? A je možno, da so se razštelali ventili pri poskusu vžiga na potisk? (4T mašina) Menda ja ne more biti kaj večjega, če se ni nič delalo, razstavljalo, pred tem pa je delalo vse normalno?
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

ro-bi napisal/-a:Da je cilinder na otip zelo vroč, je normalno, saj je že 60° zelo vroče.
Pomeri temperaturo- morda sploh ni panike.
mislim če se peljem tam 10 minut pa da kar malo gas to in ono je vroč tako da ga lahko samo pipnem...
Važn da gre!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

sanda3 napisal/-a:Torej - motor vžge, kabel bil prekinjen, ampak - nekaj čudno klenka (cinglja) v mašini. Kot da bi bilo nekaj odtegnjeno ali kaj...Pa se ni delalo nobenih posegov na mašini, samo odrtje da se je pogledalo ventile. Zdaj pa kot da bi ventili klenkali. Kaj bi se lahko zgodilo? A je možno, da so se razštelali ventili pri poskusu vžiga na potisk? (4T mašina) Menda ja ne more biti kaj večjega, če se ni nič delalo, razstavljalo, pred tem pa je delalo vse normalno?
Ne vem kakšen je prenos na odmično gred. Če je zobati jermen, je povsem mogoče, da je preskočil za en zob in posledično je odpiranje ventilov zamaknjeno.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Pich napisal/-a:
sanda3 napisal/-a:Torej - motor vžge, kabel bil prekinjen, ampak - nekaj čudno klenka (cinglja) v mašini. Kot da bi bilo nekaj odtegnjeno ali kaj...Pa se ni delalo nobenih posegov na mašini, samo odrtje da se je pogledalo ventile. Zdaj pa kot da bi ventili klenkali. Kaj bi se lahko zgodilo? A je možno, da so se razštelali ventili pri poskusu vžiga na potisk? (4T mašina) Menda ja ne more biti kaj večjega, če se ni nič delalo, razstavljalo, pred tem pa je delalo vse normalno?
Ne vem kakšen je prenos na odmično gred. Če je zobati jermen, je povsem mogoče, da je preskočil za en zob in posledično je odpiranje ventilov zamaknjeno.
odmična je krmiljena z verigo
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Lahko je veriga pretegnjena, lahko so ventili za nastaviti... Težko je ugibati.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Očitno je, da se je pri pregledu ventilov nekaj prestavilo ali narobe sestavilo. Druge ni.
Morda napenjalec verige ni pravilno zmontiran, morda imajo ventili preveč zračnosti, morda motor ni več v fazi in bati šlatajo ventile,... tega je kar nekaj, ampak ni to neko zahtevno šravfanje.
Ni se pa pametno vozit, če cinglja.
Odgovori