Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

zankrzan napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Zdravo!

Kakšen bi bil vzrok, da se ketna pri BT-ju razštelava?


Lp!
Kaj pa to pomeni da se razštelava? da se raztegne in ni več pravilno prednapeta?
Verjetno mu člene trga od moči.
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

zankrzan napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Zdravo!

Kakšen bi bil vzrok, da se ketna pri BT-ju razštelava?


Lp!
Kaj pa to pomeni da se razštelava? da se raztegne in ni več pravilno prednapeta?
Da. Ketna se sprosti in pade z tribe...Kljub temu, da sta šponarja zategnjena pravilno in zatisnjena..


Lp!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Je pol problem da se premakne osovina v niahjki al je problem da se veriga pač raztegne (razteguje)?
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Mene pa zanima ce ve mogoče gdo oz. če je že kdo probal to namreč na racinga imam namen dat 65ccm airsalov kit z lamelnim usisom in original ima batni usis vendar ga bom zamenjal z lamelnim in me zanima koleno. Mislil sem kupit tako http://www.frcomoto.si/si/sesalna-kolen ... a-dmp.html vendar nevem če paše na grušt ampak mislim da bi moralo saj flekserji imajo tako koleno in isti grušt. Gor pa bi dal dellorto 16 sha. Vendar vseno rajši vprašam kot pa da bi bilo kaj narobe.
lp Martin
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

čendi123 napisal/-a:Mene pa zanima ce ve mogoče gdo oz. če je že kdo probal to namreč na racinga imam namen dat 65ccm airsalov kit z lamelnim usisom in original ima batni usis vendar ga bom zamenjal z lamelnim in me zanima koleno. Mislil sem kupit tako http://www.frcomoto.si/si/sesalna-kolen ... a-dmp.html vendar nevem če paše na grušt ampak mislim da bi moralo saj flekserji imajo tako koleno in isti grušt. Gor pa bi dal dellorto 16 sha. Vendar vseno rajši vprašam kot pa da bi bilo kaj narobe.
lp Martin
kolikor vidim imaš že a55 cilinder gor (batni usis)... zakaj pa ne vzameš a55 airsal ? oz imaš na voljo še ogromno drugih boljših cilindrov ... a35 airsal na lamelo na a55 bloke ne izkoristiš polni potencial pretočnih ... res je gre skupaj samo možnost maš več :) polek tega a55 cilinder original ima večje pretočne kot a55 airsal ... tako da če ni originaln cilinder za odpis se ga da predelat in bo tudi fajn špilalo :) ... za a35 arisal je pa tako gre skupaj ampak ne izkoristiš 50% pretočnih na bloku :)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Problem je ta da sedaj sem imel gor airsal kit 70 batni vsis. Gor je bil delorto 14 original karburator z oljno pumpo vezano nanj da dela sam mesanco. In sem se vozu in motor je ribnu. Najprej sem mislu da je pocu batni obrocek vendar se je na koncu izkazalo da je motor ostal brez olja oz. Je sla oljna pumpa. In sedaj sem mislil dat gor airsal 65 kit ker imam doma glavo od a35 z squishem in se lepo rebra klapajo gor in ni opazen nic. Im se dellorto 16 mam doma tako da sem mislu to kombinacijo imet gor. Ker motor uporabljam usak dan in nocem imet neke opazne zadeve ( tehno izpuhi, karboratorji nastran 17.5+... Nevem kaj bi naredil kaj pa vi predlagaste.
Lp martin
sanda3
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Avg 22, 2016 8:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sanda3 »

Ok, croser še ne vžge, ampak - ga pride nekdo pogledat (upam, da ne pozabi).
Imam pa vprašanje glede mojega skuterja - Kymco. Ima nov akumulator, vžigal brez težav. Včeraj se peljem na obisk, dela kot Singerica. Grem z obiska, vžge, se peljem...Nato pa se ustavim za pol ure še na eni hitri kavici - skuter nato ne vžge. Gumb za vžig ni dal niti malo znaka življenja - kot da je akumulator prazen (lučke so pa delale). Skratka ga pustim ter me peljejo domo. Zvečer gremo po skuter, poskusi mož vžgat - s prve je vžgal, kot da mu nič ni bilo :evil: Kaj bi to lahko bilo - enkrat je že sicer to naredil, ampak takrat smo mislili da je akumulator, kar očitno ni, ampak mora biti nekaj drugega, kajti včeraj je samo stal, nihče ni pipnil akumulator. Sonce mu verjetno tudi ni škodilo, ker je stal na soncu in potem ni dal znakov življenja :twisted: Možno, da topel nebi vžgal - tudi to bi lahko bilo, ampak topel je bil samo od sonca.
Skratka - zdaj ponovno vžge, brez da bi ga kdo kaj spodbujal. Me pa je strah - kaj če se mi ponovno kje to zgodi, pa sem brez prevoza.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

sanda3 napisal/-a:Ok, croser še ne vžge, ampak - ga pride nekdo pogledat (upam, da ne pozabi).
Imam pa vprašanje glede mojega skuterja - Kymco. Ima nov akumulator, vžigal brez težav. Včeraj se peljem na obisk, dela kot Singerica. Grem z obiska, vžge, se peljem...Nato pa se ustavim za pol ure še na eni hitri kavici - skuter nato ne vžge. Gumb za vžig ni dal niti malo znaka življenja - kot da je akumulator prazen (lučke so pa delale). Skratka ga pustim ter me peljejo domo. Zvečer gremo po skuter, poskusi mož vžgat - s prve je vžgal, kot da mu nič ni bilo :evil: Kaj bi to lahko bilo - enkrat je že sicer to naredil, ampak takrat smo mislili da je akumulator, kar očitno ni, ampak mora biti nekaj drugega, kajti včeraj je samo stal, nihče ni pipnil akumulator. Sonce mu verjetno tudi ni škodilo, ker je stal na soncu in potem ni dal znakov življenja :twisted: Možno, da topel nebi vžgal - tudi to bi lahko bilo, ampak topel je bil samo od sonca.
Skratka - zdaj ponovno vžge, brez da bi ga kdo kaj spodbujal. Me pa je strah - kaj če se mi ponovno kje to zgodi, pa sem brez prevoza.
Ponavadi je to znak, da je nekaj narobe z zaganjačem, ali pa električno napeljavo do njega. Kakšna slaba masa, na zaganjaču pa lahko ščetke, ali pa prekinjena žička na rotorju.
LP
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

sanda3 napisal/-a:Ok, croser še ne vžge, ampak - ga pride nekdo pogledat (upam, da ne pozabi).
Imam pa vprašanje glede mojega skuterja - Kymco. Ima nov akumulator, vžigal brez težav. Včeraj se peljem na obisk, dela kot Singerica. Grem z obiska, vžge, se peljem...Nato pa se ustavim za pol ure še na eni hitri kavici - skuter nato ne vžge. Gumb za vžig ni dal niti malo znaka življenja - kot da je akumulator prazen (lučke so pa delale). Skratka ga pustim ter me peljejo domo. Zvečer gremo po skuter, poskusi mož vžgat - s prve je vžgal, kot da mu nič ni bilo :evil: Kaj bi to lahko bilo - enkrat je že sicer to naredil, ampak takrat smo mislili da je akumulator, kar očitno ni, ampak mora biti nekaj drugega, kajti včeraj je samo stal, nihče ni pipnil akumulator. Sonce mu verjetno tudi ni škodilo, ker je stal na soncu in potem ni dal znakov življenja :twisted: Možno, da topel nebi vžgal - tudi to bi lahko bilo, ampak topel je bil samo od sonca.
Skratka - zdaj ponovno vžge, brez da bi ga kdo kaj spodbujal. Me pa je strah - kaj če se mi ponovno kje to zgodi, pa sem brez prevoza.
Zategnite vijake na akumulatorju in kablih do njega
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

sanda3 napisal/-a:Ok, croser še ne vžge, ampak - ga pride nekdo pogledat (upam, da ne pozabi).
Imam pa vprašanje glede mojega skuterja - Kymco. Ima nov akumulator, vžigal brez težav. Včeraj se peljem na obisk, dela kot Singerica. Grem z obiska, vžge, se peljem...Nato pa se ustavim za pol ure še na eni hitri kavici - skuter nato ne vžge. Gumb za vžig ni dal niti malo znaka življenja - kot da je akumulator prazen (lučke so pa delale). Skratka ga pustim ter me peljejo domo. Zvečer gremo po skuter, poskusi mož vžgat - s prve je vžgal, kot da mu nič ni bilo :evil: Kaj bi to lahko bilo - enkrat je že sicer to naredil, ampak takrat smo mislili da je akumulator, kar očitno ni, ampak mora biti nekaj drugega, kajti včeraj je samo stal, nihče ni pipnil akumulator. Sonce mu verjetno tudi ni škodilo, ker je stal na soncu in potem ni dal znakov življenja :twisted: Možno, da topel nebi vžgal - tudi to bi lahko bilo, ampak topel je bil samo od sonca.
Skratka - zdaj ponovno vžge, brez da bi ga kdo kaj spodbujal. Me pa je strah - kaj če se mi ponovno kje to zgodi, pa sem brez prevoza.

lahko da so krtačke v štarterju znucane. če ne užge se mal potovče po njemu in bi mogu zasukat.
tomos 4 life
Odgovori