Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
multiatik
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 21, 2015 8:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a multiatik »

Zdravo, me zanima če se da kje dobit distančne puše za zadnje pesto od bt-ja. Sem pogledal velo, obnovi, motos, nisem dobil. Če se ne da dobit, bi koga prosu za mere, da bi jih izdelal; in celotno širino sestavljenega pesta, oz. širino nihajk(sem brskal po forumu če bi kje blo pa nisem našu).
Hvala za odgovore, lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če boš narobe sestavil, ti bo uničlo vmesne plate. Slike pa vsaj jaz nimam
Ja vem mi je pr eni zeger obrocek odnesl sam to mnda zato k je bil malo raztegnjen.. Ali bi znal kdo opisati pravilno zaporedje vmesnih plat? Sem jih sestavil tako da klapajo skupaj vdolbine/izbokline ter 3 lamele 1 med vsako pa preverjam...
APN4M 83'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če imaš na vrhu naprimer izboklino, mora biti pod njo vdolbina. Gledano samo zgornjo stran posamezne plošče.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

To že, sem sestavil tako da ima prva plošča (una ki je pri fedrih) izbokline navzgor vstran od 3-delnega ležaja, potem pa lamela, vmesna podložka med vboklinami in naslednja plošča tako da se vsedejo izbokline v to. Sklopka še vedno ne dela, kajla je vredu, krilna matica in ležaj tud nov, ko pa jo vstavim mi ševedno ne razdvoji prav, ko matico zatisnem dovolj je nekje na polovici, spodrsava brez in s stisnjeno kuplengo, če pa odvijem malo bolj pa brez drži vredu, s stisnjeno pa napol spodrsava napol grabi... :cry: :roll:
APN4M 83'
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mi kdo zna povedat kje bi dobil tisto nosilno ploščico stop stikala pri SLC-ju ne najdem je njiker. Lp, Aljaž
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Berty napisal/-a:To že, sem sestavil tako da ima prva plošča (una ki je pri fedrih) izbokline navzgor vstran od 3-delnega ležaja, potem pa lamela, vmesna podložka med vboklinami in naslednja plošča tako da se vsedejo izbokline v to. Sklopka še vedno ne dela, kajla je vredu, krilna matica in ležaj tud nov, ko pa jo vstavim mi ševedno ne razdvoji prav, ko matico zatisnem dovolj je nekje na polovici, spodrsava brez in s stisnjeno kuplengo, če pa odvijem malo bolj pa brez drži vredu, s stisnjeno pa napol spodrsava napol grabi... :cry: :roll:
Poglej v tehnični arhiv, v katalog rezervnih delov za apn 6. Tam boš najbolje videl, kako je sestavljena sklopka. Težko je tako opisati, kako je sestavljena ena tako kompleksna zadeva, kot je sklopka.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Mene zanima če je že kdo kupoval fergazerje preko ebeya, ker imajo cene zelo nizke pa me skrbi, da dobim nekaj čist drugega?!

http://www.ebay.com/itm/NEW-CARBURETOR- ... EW&vxp=mtr

In kakšna je razlika med PHBG/SHA?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

propero1 napisal/-a:Mene zanima če je že kdo kupoval fergazerje preko ebeya, ker imajo cene zelo nizke pa me skrbi, da dobim nekaj čist drugega?!

http://www.ebay.com/itm/NEW-CARBURETOR- ... EW&vxp=mtr

In kakšna je razlika med PHBG/SHA?
dell'orto style .... to je kopija ... škoda denarja ;) rajše vzami rabljenega original ... saj fergazer ni ravno pokvarljiva zadeva ...
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

aljo69 napisal/-a:
propero1 napisal/-a:Mene zanima če je že kdo kupoval fergazerje preko ebeya, ker imajo cene zelo nizke pa me skrbi, da dobim nekaj čist drugega?!

http://www.ebay.com/itm/NEW-CARBURETOR- ... EW&vxp=mtr

In kakšna je razlika med PHBG/SHA?
dell'orto style .... to je kopija ... škoda denarja ;) rajše vzami rabljenega original ... saj fergazer ni ravno pokvarljiva zadeva ...
pač v primeru če ne najden dovolj poceni originalnega
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

propero1 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
propero1 napisal/-a:Mene zanima če je že kdo kupoval fergazerje preko ebeya, ker imajo cene zelo nizke pa me skrbi, da dobim nekaj čist drugega?!

http://www.ebay.com/itm/NEW-CARBURETOR- ... EW&vxp=mtr

In kakšna je razlika med PHBG/SHA?
dell'orto style .... to je kopija ... škoda denarja ;) rajše vzami rabljenega original ... saj fergazer ni ravno pokvarljiva zadeva ...
pač v primeru če ne najden dovolj poceni originalnega
pa ga boš klel ko ga ne boš mogu nastavit :D + materiali so podpovprečni ...
Odgovori