Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matej2212 napisal/-a:Kako pa lahko flexerja voziš brez izpita? Saj je isto 50 kubičen...
ampak je bil serijsko naret na 25km/h :) in ima homologacijo za kolo s pomožnim motorjem in ne kolo z motorjem kot imajo ostale 50ke :)
ciklon
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Maj 01, 2016 2:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ciklon »

rad bi zamenjal tuljavo pa vidim na netu da so za moj motor dve: za črni in beli magnet. kaj je razlika med temi magneti oz. kako ugotovim katerega imam? motor je tomos colibri
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

ciklon napisal/-a:rad bi zamenjal tuljavo pa vidim na netu da so za moj motor dve: za črni in beli magnet. kaj je razlika med temi magneti oz. kako ugotovim katerega imam? motor je tomos colibri
Tole je črn magnet

http://mmc.bolha.com/3/image/124007/126 ... 084b5a.jpg

tole pa beli

https://static.kupindoslike.com/Magnet- ... 406008.jpg
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

A mogoce ve kdo kaksno gedoro bi mogu uporabt da bi dau dol glavo pa cilinder od avtomatika ta novejs letnik k ma tavelk a5 cilinder in sploh ne pridm zravn z navadno gedoro?
Priponke
IMG_20160524_114154.jpg
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

knownaszago napisal/-a:A mogoce ve kdo kaksno gedoro bi mogu uporabt da bi dau dol glavo pa cilinder od avtomatika ta novejs letnik k ma tavelk a5 cilinder in sploh ne pridm zravn z navadno gedoro?
podalšek gedore boš rabu :)
knownaszago
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Maj 14, 2015 5:50 pm
Kraj: Okolica Litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a knownaszago »

Mogoce sm narobe napisu, problem ni v tem da nebi dosegu matice zaradi tega ker je predalec ampak je v tem da so vse gedore presiroke in ne pridem zraven zato ker je tista odprtina preoska
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

knownaszago napisal/-a:Mogoce sm narobe napisu, problem ni v tem da nebi dosegu matice zaradi tega ker je predalec ampak je v tem da so vse gedore presiroke in ne pridem zraven zato ker je tista odprtina preoska
Cevni ključ je rešitev za tvoje težave.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

po sliki sodeč tole ni tamala gedora ampak srednja. jaz pridem normalno zram z 11mm gedoro in s takratemu podaljšku.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

ciklon napisal/-a:rad bi zamenjal tuljavo pa vidim na netu da so za moj motor dve: za črni in beli magnet. kaj je razlika med temi magneti oz. kako ugotovim katerega imam? motor je tomos colibri
svetel magnet je bil na tomosih nekje do leta 1975 , temen pa na novejših letnikih na oba paše isti abciger za odstranitev magneta, tudi tuljave in platine na teh vžigih so različne.
Uporabniški avatar
irman
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 9:20 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a irman »

Pozdravljeni,
ker sestavljam štel za repliko D6 sem prišel na eno idejo, da bi naredil nastavljivi nosilec stopalk, ker bi si lahko tako res nastavil višino, ki mi najbolj ustreza. Idejo lahko vidite na spodnji sliki , mislite da bi se obneslo? Uporabil bi pohištvene cevi z minimalno zračnostjo.
Slika

Ali boljše narediti klasični nosilec?
Odgovori