Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

je konus pri slc izpuhih privarjen v izpuh? sklepam po tistem varu po izpuhu pa tudi en kolega mi je rekel to.
tomos 4 life
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tomostuner napisal/-a:je konus pri slc izpuhih privarjen v izpuh? sklepam po tistem varu po izpuhu pa tudi en kolega mi je rekel to.
Proti konus je zavarjen v auspuh.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

jkanoni napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:je konus pri slc izpuhih privarjen v izpuh? sklepam po tistem varu po izpuhu pa tudi en kolega mi je rekel to.
Proti konus je zavarjen v auspuh.
šipka pa je privarjena na koncu?zanima me zakaj pri mojem slcju ne čutim resonance? imam orginal izpuh,ter bt cilinder.
tomos 4 life
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tomostuner napisal/-a:
jkanoni napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:je konus pri slc izpuhih privarjen v izpuh? sklepam po tistem varu po izpuhu pa tudi en kolega mi je rekel to.
Proti konus je zavarjen v auspuh.
šipka pa je privarjena na koncu?zanima me zakaj pri mojem slcju ne čutim resonance? imam orginal izpuh,ter bt cilinder.
Ali imaš zadaj, za protikonusom tisto " čebelco" tri cevke naluknjane in povezane s pločevino -rezonator.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ne nimam, je oče menda nekaj že ven pobiral.Je zato grivo da ne prime?
tomos 4 life
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

Ma kdo v okolici domzal mogoce za senkat matico za na os pri magnetu? 17/14/1.25 so mere
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Zdravo, mene pa zanima kakšno koleno bi rabil, če bi vzel a3 cilinderkit 65cc in uplinjač dellorto 15/15?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matej2212 napisal/-a:Zdravo, mene pa zanima kakšno koleno bi rabil, če bi vzel a3 cilinderkit 65cc in uplinjač dellorto 15/15?
Slika

ali
Slika

sam sem imel pri ravnem kolenu problem da mi ni šel fergazer pod a3 rušt (kasneje sem zvedel, da more bit vplinjač pod 45 stopinjskim kotom, da paše pod rušt) ... z stranskim je bil pa v nosilcu stranskih plehov ... seveda moreš pa oba predelat na 15mm (povrtaš) sicer nisi naredil nič... sam sem se kasneje odločil dat naredit koleno po meri ...
p2130471.jpg
matej2212
zariban cilinder
Prispevkov: 103
Pridružen: To Apr 26, 2016 3:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matej2212 »

Kje se pa da dobiti tistega na prvi sliki? Na notranjost kolena je treba povečat na 15mm?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matej2212 napisal/-a:Kje se pa da dobiti tistega na prvi sliki? Na notranjost kolena je treba povečat na 15mm?
notranjost na 15mm ja ... na spletnih trgovinah imaš kopije (srbske se mi zdi) ... pred 2 leti sem še dobil original tomosovega za smešno ceno 2,30e se mi zdi v lokalni trgovini z deli ... poskusi dobit originalnega saj je bolj kvalitetno narjen ( prepoznaš ga po izbočenem napisu tomos če dobro pogledaš se vidi na prvi sliki)
Odgovori