Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Hvala
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Js sem se lotil obnove a55 masine. Zamenjal bom gred, ležaje, smeringe. Zanima me pa kakšna naj bo zračnost na gredi? Vem eni pravijo več eni manj ma pomoje boljse malo vec kot manj. Ter ali veste za kakšno dobro gred za solidno ceno zdej imam namen kupit gred cm race iz velota. Prodajajo jo tudi na frco moto kaj meniste o njej?
Hvala za odgovore ;)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

ma kdo 15slcja z fergazerjem na zaug pa če mi lahko pove katere velikosti ma stransko in glavno dizo ter spuščenost igle.

OZ. Če ve kdo katere dize ma slc v orginalu?

lp.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

danes sem kupu orginal bt cilinder fi 38 za malo denarja in me zanima če bi blo treba brusit ?? pa še to kaj ma bt v orginalu m7 navoje?

Slika

Slika
tomos 4 life
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

tomostuner napisal/-a:danes sem kupu orginal bt cilinder fi 38 za malo denarja in me zanima če bi blo treba brusit ?? pa še to kaj ma bt v orginalu m7 navoje?

Slika

Slika
Daj ga pobrusit na nadmero, oz. tolko da bo ko nov pa si najbolj miren, pa veš da bi moral delat odlično
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Dobil sem original tomos ojnico, nerabljeno, in me zanima kje bi lahko dobu kakšen boljši ležaj spodnji ter zgornji?
Zanima me tudi če se da polža od števca pri kolesu, od tomos BT razstavit in popravit?
Uporabniški avatar
retrotom
kriva felna
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Maj 30, 2013 8:38 am
Kraj: Bela krajina

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a retrotom »

Pozdravljeni po dolgem času. :) Počasi se bliža pomlad in je treba motor poštimat. Natezalec verige je čist hin ruži kot nor. :cry: Se da še kje tole stvar kupiti ali kaj storiti,da bo deloval kot mora?
natezalec verige 17
gumijasti obroč 18
ležajna puša 19
http://shrani.si/f/1A/DF/33uX07ZL/ctx-veriga.png
Tomos CTX 1989
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

apn ftw napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:danes sem kupu orginal bt cilinder fi 38 za malo denarja in me zanima če bi blo treba brusit ?? pa še to kaj ma bt v orginalu m7 navoje?

Slika

Slika
Daj ga pobrusit na nadmero, oz. tolko da bo ko nov pa si najbolj miren, pa veš da bi moral delat odlično
ma bat stičišče obročka na sesalni strani ker ta dovg ris je ravno na sesalnem kanalu ka se mi pa zdi da ni glih uredu, je nekdo obrnu narobe bat???
tomos 4 life
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

tomostuner napisal/-a:
apn ftw napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:danes sem kupu orginal bt cilinder fi 38 za malo denarja in me zanima če bi blo treba brusit ?? pa še to kaj ma bt v orginalu m7 navoje?

Slika

Slika
Daj ga pobrusit na nadmero, oz. tolko da bo ko nov pa si najbolj miren, pa veš da bi moral delat odlično
ma bat stičišče obročka na sesalni strani ker ta dovg ris je ravno na sesalnem kanalu ka se mi pa zdi da ni glih uredu, je nekdo obrnu narobe bat???
Daj fantje ne ga srat, ta cilinder sploh še ni ulaufan, ti risi nimajo nobene veze.
LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lojze se pravi dam samo nov bat pa bi moglo lavfat brez problema?? pa še vedno me zanima če je nekdo narobe bat obrnu da je na sesalni strani ris od obročka.... oz kje majo stičišča bati?
tomos 4 life
Odgovori